Anasayfa
Fitch: Türk perakende sektörünü zor bir yıl bekliyor
Haberler

Türk perakende ve tüketici ürünleri sektörünü zorlu bir yılın beklediği uyarısını yapan kredi derecelendirme kuruluşu Fitch, finansal esnekliğin sınırlandığı bir ortamda düşen tüketici güveninin, maliyet artışlarını müşteriye yansıtma konusunda şirketleri zorladığını belirtti.

Devamını oku...
 
'Yayıncılık sektörünün büyüklüğü 7 milyar lirayı aştı'
Haberler

Milli Eğitim Bakan Yardımcısı İbrahim Er, "Ülkemizde yayıncılık sektörünün ulaştığı ekonomik büyüklük 7 milyar lirayı aşmış. 20 Şubat itibarıyla yüzde 8 olan KDV'nin sıfırlanması, bu hacmin büyüyeceğinin göstergesidir" açıklamasında bulundu.

Devamını oku...
 
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Haberler

Merkez Bankası faiz kararını açıkladı. Politika faizi yüzde 24 seviyesinde bırakıldı. Merkez Bankası altı aydır politika faizini değiştirmiyor.

Devamını oku...
 
KOSGEB'in 2018 Faaliyet Raporu açıklandı
Haberler

KOSGEB, geçen yıl inşaattan imalata, ulaştırmadan madenciliğe kadar çeşitli sektörlerdeki 350 bini aşkın işletmeye 2 milyar liraya yakın destek sağladı.

Devamını oku...
 
OECD: Türkiye ekonomisi yüzde 1,8 küçülecek
Haberler

OECD, Türkiye ekonomisinin bu yıl ilk tahminine göre daha sert daralmasını, gelecek yıl ise toparlanmasını bekliyor.

Devamını oku...
 
Merkez, fiyat gelişmeleri raporunu yayımladı
Haberler

Merkez Bankası (TCMB) aylık fiyat gelişmeleri raporunda gıda yıllık enflasyonunun gerilemesine rağmen yine de yüksek seviyesini koruduğunu belirtti. Raporda üretici fiyatları kaynaklı maliyet baskılarının sürdüğü bilgisi verildi.

Devamını oku...
 
İmalat sanayinde daralma hız kesti
Haberler

İmalat PMI Şubat'ta 46.4 ile Ağustos'tan bu yana en yüksek seviyeye çıkmasına rağmen daralmanın sürdüğüne işaret etti. Bu dönemde istihdamdaki azalış son yedi ayın en düşük seviyesinde gerçekleşti.

Devamını oku...
 
300 bine yakın serbest meslek erbabı Temmuz’da e-SSM’ye geçiyor
Haberler

Gelir İdaresi Başkanlığı (GİB) tarafından yapılan açıklamaya göre, 300 bine yakın serbest meslek erbabı Temmuz’da e-SSM’ye geçiyor...

Devamını oku...
 
İTO: Perakende fiyatları yüzde 18 arttı
Haberler

İstanbul Ticaret Odası (İTO) verilerine göre, İstanbul’da şubatta geçen yılın aynı ayına kıyasla perakende fiyatlar yüzde 18,37, toptan fiyatlar yüzde 23,00 arttı.

Devamını oku...
 
KOBİ'ler için yeni bir kredi paketi hazırlandı
Haberler

KOBİ'ler için 25 milyar TL tutarında yeni bir kredi paketi hazırlandı. Ciro ve faaliyet alanına göre 1.5 milyon TL'ye kadar kredi verilecek.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 10 / 185

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam