Anasayfa
TCMB'den 3,2 puanlık revizyon: Yıl sonu enflasyon tahmini yüzde 12,1
Haberler

Merkez Bankası yüzde 8,9 olan yıl sonu enflasyon tahminini yüzde 12,1'e yükseltti. Süregelen bir sıkılaştırma politikası izlediklerini ve bunun süreceğini söyleyen TCMB Başkanı Uysal, dolarda devam eden yükseliş için “Merkez Bankası’nın kuru bir yerde sabitleme gibi bir hedefi olamaz” dedi.

Devamını oku...
 
Koronavirüs yatırımları sert vurdu
Haberler

COVID-19 salgınının ekonomik etkileri sonucunda, küresel doğrudan yabancı yatırım akışı bu yılın ilk yarısında geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 49 azaldı.

Devamını oku...
 
Tahıl üretiminin 2020’de yüzde 8.2 artacağı öngörülüyor
Haberler

Yılın ikinci tahminlerine göre, tahıl ürünleri üretiminin 2020 yılında, yüzde 8.2 artarak yaklaşık 37.2 milyon ton olacağı öngörüldü.

Devamını oku...
 
Türkiye Yapay Zeka Haftası Sona Erdi
Haberler

Türkiye Yapay Zeka İnisiyatifi’nin (TRAI) düzenlediği, 19 Ekim’de başlayan ve beş gün süren Türkiye Yapay Zeka Haftası (TR AI Week) yoğun ilgi gördü. Türkiye’nin lider şirketleri, teknoloji devleri, yerli ve yabancı 110 konuşmacı ile yapay zeka girişimlerinin katıldığı TR AI Week’i 20 binden fazla kişi izledi. 38 saat canlı yayın yapılan Türkiye’nin en kapsamlı online yapay zeka etkinliği TR AI Week boyunca, yapay zekanın değer kattığı finans, üretim, otomotiv, perakende ve eğitim gibi birçok sektördeki örnekler 90 kurumun üst düzey yöneticileri tarafından katılımcılarla paylaşıldı.

Devamını oku...
 
Kapasite kullanımı ekimde yüzde 75,4
Haberler

Kapasite kullanım oranı ekim ayında 0,8 puan artışla yüzde 75,4 seviyesine yükseldi.

Devamını oku...
 
Ar-Ge harcamalarında son 10 yılın rekoru kırıldı
Haberler

Ar-Ge harcamalarının milli gelire oranının 2019 yılında yüzde 1,06'ya yükseldiğini açıklayan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, böylece son 10 yılın rekorunun kırıldığına dikkat çekti.

Devamını oku...
 
TESK Başkanı Palandöken: Esnafın borcu faizle daha da artırılmamalı
Haberler

Vergi yapılandırmasına ilişkin haberlerin esnaf için umut ışığı olduğunu belirten Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Borçlar faizsiz olarak 60 ay süreyle taksitlendirilmeli. Esnafımızın borcu faizle daha da artırılmamalı" dedi.

Devamını oku...
 
Borç yapılandırması komisyondan geçti
Haberler

Gelir Vergisi, Kurumlar Vergisi, Katma Değer Vergisi, Motorlu Taşıtlar Vergisi, Özel Tüketim Vergisi, tüm idari para cezaları, KYK borçları, Hazine alacaklarını kapsayan vergi borcu yapılandırmasına ilişkin madde, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda kabul edildi.

Devamını oku...
 
Adana Gıda İhtisas OSB kuruldu
Haberler

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Adana Gıda ihtisas OSB’nin kuruluşuyla Türkiye genelindeki OSB sayısının 323'e ulaştığını açıkladı.

Devamını oku...
 
OSB Uygulama Yönetmeliği'nde düzenleme
Haberler

Organize Sanayi Bölgeleri (OSB) Uygulama Yönetmeliği'nde, talepler ve uygulamada yaşanılan sıkıntıların giderilmesine yönelik düzenleme yapıldı.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 10 / 253

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam