Anasayfa
Yurt dışı üretici fiyatları ekimde yüzde 7,45 düştü
Haberler

YD-ÜFE ekimde aylık bazda yüzde 7,45 düşüş gösterirken, yıllık bazda yüzde 55,40 arttı.

Devamını oku...
 
TESK: Perakende yasası yeniden düzenlensin
Haberler

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Perakende yasası, esnaf ve sanatkarın haklarını koruyacak şekilde tekrar düzenlenmeli ve tam olarak uygulanmalı" dedi.

Devamını oku...
 
TürkAkım’da deniz bölümü tamamlandı
Haberler

TürkAkım doğal gaz boru hattının deniz bölümünün tamamlanması dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in katılımıyla İstanbul'da tören düzenlendi. İki lider proje hakkında açıklamalarda bulunurken, Rusya ve Türkiye'nin enerji alanında yaptığı iş birliğinin altını çizdi.

Devamını oku...
 
Perakendede satış rakamları düştü, cirolar arttı!
Haberler

Eylül ayı Perakende Satış Endeksleri açıklandı. Buna göre; Eylül ayında perakende satış hacmi yüzde 3,4 düşüş gösterirken, ciro yüzde 22,5 yükseldi. Satışlardaki azalışa rağmen cirodaki yükselişte fiyat artışları etkili oldu.

Devamını oku...
 
TürkAkım için bugün tören düzenlenecek
Haberler

TürkAkım doğal gaz boru hattının deniz bölümünün tamamlanması dolayısıyla Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in katılımıyla İstanbul'da tören düzenlenecek.

Devamını oku...
 
İstanbul Ekonomi Zirvesi 14 Aralık'ta
Haberler

Yabancı yatırımcıların yanı sıra yerli ve yabancı 500'den fazla iş insanını ağırlayacak İstanbul Ekonomi Zirvesi, 4 milyar liralık iş hacmi hedefiyle 14 Aralık'ta gerçekleştirilecek.

Devamını oku...
 
Ciro endeksleri arttı
Haberler

Takvim etkisinden arındırılmış sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplam ciro endeksi, eylülde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 32,3 artış gösterdi.

Devamını oku...
 
Tarım Bakanı Pakdemirli: Çiftçiye yılbaşından bu yana verilen destek 12.4 milyar lira
Haberler

Tarım Bakanı Pakdemirli çiftçiye yılbaşından bu yana verilen desteğin 12.4 milyar liraya ulaştığını; yıl sonuna kadar 2.1 milyar TL'lik ödeme daha yapılacağını söyledi.

Devamını oku...
 
Ekonomistler sert fren bekliyor
Haberler

Sanayi üretimi verisinin ardından ekonomistler Türkiye ekonomisinin Yeni Ekonomi Programı'nda çizilen yumuşak iniş senaryosundan daha sert bir şekilde yavaşlama gösterebileceğini belirttiler. Veriler; inşaat, metal, makine teçhizat, mobilya gibi alanlarda belirgin bir yavaşlamaya işaret ediyor.

Devamını oku...
 
Sanayi üretim endeksi açıklandı
Haberler

Sanayi üretimi bir önceki yılın aynı ayına göre %2,7 azaldı. 2018 yılı Eylül ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki yılın aynı ayına göre %5 artarken, imalat sanayi sektörü endeksi %3,2 ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi %1,3 azaldı.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 10 / 169

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam