Anasayfa
Perakende satış hacmi yıllık yüzde 0,2 azaldı
Haberler

Sabit fiyatlarla perakende satış hacmi, martta yıllık bazda yüzde 0,2 azaldı.

Devamını oku...
 
Toplam ciro endeksi martta yıllık yüzde 5,2 arttı
Haberler

Takvim etkisinden arındırılmış sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplam ciro endeksi, martta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,2 artış gösterdi.

Devamını oku...
 
Sanayi üretimi martta yüzde 2 azaldı
Haberler

Sanayi üretim endeksi, martta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2 azaldı. Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), mart ayına ilişkin sanayi üretim endeksi sonuçlarını açıkladı.

Devamını oku...
 
Gelir vergisi beyanname süreleri uzatıldı
Haberler

2020 birinci geçici vergi dönemine ait gelir ve kurumlar geçici vergi beyannamelerinin verilme ve ödeme süreleri 28 Mayıs sonuna kadar uzatıldı.

Devamını oku...
 
Cari açık belli oldu
Haberler

Türkiye'nin cari işlemler açığı corona virüsünün etkilerinin hissedildiği Mart ayında, geçen yılın aynı dönemindeki 120 milyon dolardan, 4 milyar 923 milyon dolara yükseldi.

Devamını oku...
 
KDV iadesinde teminat dönemi başladı
Haberler

Mücbir sebep kapsamında teminat gösterilerek KDV iadesi yapılmasına ilişkin düzenleme uygulamaya girdi. Mükelleflerin almaları gereken KDV iadeleri finansman sıkıntısı yaşamakta olanlar açısından çok önemli ancak iş dünyasının beklentisinin iade sürecinin daha da kolaylaştırılması.

Devamını oku...
 
Kartlı harcamalar 1 haftada yüzde 18 arttı
Haberler

TEPAV araştırmasına göre; 1 Mayıs haftasında tüketim harcamaları bir önceki haftaya göre yüzde 18 arttı; her 3 alışverişin 1’i internetten yapıldı.

Devamını oku...
 
400 sanayi ürününe ek gümrük vergisi
Haberler

Altın, mücevher, buzdolabı, çamaşır makinesi, klima dahil birçok ürüne ek gümrük vergisi geldi. Ek gümrük vergisi 30 Eylül'e kadar yüzde 30, sonrasında ise yüzde 25 oranında olacak.

Devamını oku...
 
Dr. Mahfi Eğilmez: "Covid - 19 Pandemisinin Beklentilerde Yarattığı Bozulmalar"
Haberler

Bu sadece TÜİK ve Merkez Bankası’nın sürekli ve düzenli olarak yaptığı anketlerden elde edilen verilerin grafik haline dökülmesinden oluşan bir derlemedir. Her bir grafikte Nisan ayında Covid–19 pandemisinin yarattığı beklenti bozulmaları görülebiliyor.

Devamını oku...
 
İnşaatın maliyeti yüzde 7 arttı
Haberler

İnşaat maliyet endeksi, 2020 yılı Mart ayında bir önceki aya göre değişmedi, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 6,92 arttı.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 10 / 236

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam