Anasayfa
Dünya Gazetesi yazarı Uğur Civelek: "Oldukça zorlu ve sıkıntılı bir dönem bizi bekliyor"
Haberler

Dünya Gazetesi yazarı Uğur Civelek, ekonomideki gelişmeleri değerlendirdi. Civelek, bugünkü yazısında "Küresel koşullar ve olumsuzlukların artan bulaşıcılığı" başlıklı yazısında, "Bunalım baskısı bütün haşmeti ile geri dönecek ve finansal yapı bu yükü taşıyamayacağı için çökecek!" ifadelerini kullandı.

Devamını oku...
 
Tüketici güven endeksi düştü
Haberler

Tüketici güven endeksi eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 13.2 oranında azalarak 59.3 seviyesine indi. Endeks 60 seviyesinin altına son olarak Eylül 2015’te inmişti.

Devamını oku...
 
Basım-yayıncılardan dayanışma çağrısı
Haberler

Basım Sanayi Eğitim Vakfı (BASEV), basım ve yayın sektörü paydaşlarını bir araya getirdi. Piyasadaki darboğaz ve ithal girdi fiyatlarındaki artışa karşı çözüm önerilerinin değerlendirildiği toplantıda kağıtçı, matbaacı, ambalajcı ve yayıncılar arasında dayanışma çağrısı yapıldı.

Devamını oku...
 
Etiketlere “yerli malı” logosu
Haberler

Ticaret Bakanlığı'nca Türkiye'de üretilen mallar için etiketlere yerli olduğunu belirtir nitelikte ayırt edici işaret konulması zorunluluğu getirildi.

Devamını oku...
 
Atık kağıtların geri dönüşümü için çağrı
Haberler

Kağıt sektörünün kurdaki gelişmelerden daha az etkilenmesi ve dışa bağımlılığın azaltılması açısından, atık kağıtların daha etkin toplanılması ve bu konudaki toplumsal bilincin artırılması çağrısında bulunuldu.

Devamını oku...
 
Otomotiv üretimi 8 ayda yüzde 5 düştü
Haberler

Türkiye'de toplam otomotiv üretimi, yılın 8 ayında 2017'nin aynı dönemine göre yüzde 5 azalarak 1 milyon 34 bin 97 adet oldu.

Devamını oku...
 
Iğdır pamuğunda rekolte beklentisi 8 bin ton
Haberler

Ağrı Dağı'nın eteklerindeki Aras Vadisi'nde yıllar sonra yeniden ekilen pamuğun üretim alanları genişliyor. Bu yıl için rekolte beklentisi 8 bin ton civarında.

Devamını oku...
 
Sanayiciden 'enerjideki artış, istihdam teşviki ile desteklensin' talebi
Haberler

Yüksek kur ve yüksek faiz sarmalına giren sanayici yılbaşından beri enerji maliyetlerinin %60 arttığını belirterek, OSB’lerde istihdam üstündeki yüklerin kaldırılmasını istiyor. Sanayici böylece üretim çarklarının dönmesinin sağlanacağını belirtiyor.

Devamını oku...
 
Kur artışı filo kiralamayı da vurdu
Haberler

TOKKDER Başkanı Ekici, artan borçlanma maliyetleri ve bankaların kredi vermede isteksiz davranmaları nedeniyle bu yılı yatay ile yüzde 5 arası daralma yaşanabileceğini ifade etti.

Devamını oku...
 
Dövizle kira dönemi sona erdi
Haberler

Menkul ve gayrimenkul alım satım ile kiralama sözleşmelerinde döviz üzerinden belirlenmiş bedellerin 30 gün içinde Türk lirasına dönüştürülmesiyle ilgili Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 10 / 159

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam