Anasayfa
Merkezi yönetim brüt borç stoku 1 trilyon 66,8 milyar TL
Haberler

Merkezi yönetim brüt borç stoku, aralık sonu itibarıyla 1 trilyon 66,8 milyar lira oldu. Hazine alacakları ise, aralık ayı sonu itibarıyla 18,5 milyar lira olarak gerçekleşti.

Devamını oku...
 
Savunma sanayisinde hedefler büyüyor
Haberler

Yerlilik oranı yüzde 68'i bulan savunma sanayisinde, geçen yıl bu oranı çok daha yukarıya çekecek önemli adımlar atıldı.

Devamını oku...
 
TİM “İhracat 2019 Raporu”nu açıkladı
Haberler

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) , ihracatçılar için ilk kez yeni vizyon ve yol haritası niteliğinde “İhracat 2019 Raporu” nu açıkladı. TİM’in bu yıl ilan ettiği “İhracatta Sürdürülebilirlik ve Yenilikçilik” yılı kapsamında hazırladığı raporda, ihracatçıya geniş kapsamlı ve katma değer yaratmaya yönelik bir eylem planı ve ihracatçının yol haritası niteliğindeki ‘5G Yol Haritası’nı bir araya getirdi.

Devamını oku...
 
Beyaz eşya sektörü daraldı
Haberler

Beyaz eşya iç satışları ÖTV teşvikinin frenleyici etkisine rağmen 2018'de yüzde 17 daralarak 6.17 milyon adet olurken, Mart sonunda kadar uzatılan ÖTV indiriminin 2019 yılı boyunca devam etmemesi durumunda sektörün yüzde 15 küçülmesi bekleniyor.

Devamını oku...
 
Esnafın kredi yükümlülüğü yüzde 44 arttı
Haberler

Kredi ve kefalet kooperatifleri aracılığıyla 2018 yılında esnaf ve sanatkara kullandırılan toplam kredi miktarı, geçen yıllardan devirler hariç olmak üzere 18 milyar 715 milyon liraya ulaştı. Söz konusu kredi tutarı bir önceki yıla göre yüzde 44 artış gösterdi.

Devamını oku...
 
YD-ÜFE, 2018'de yüzde 33 arttı
Haberler

Aralık ayında yüzde 1,32 düşen yurt dışı üretici fiyat endeksi, 2018 genelinde yüzde 33 artış gösterdi.

Devamını oku...
 
Ekonomi paketi yasalaştı
Haberler

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren teklif Genel Kurulda kabul edildi. İşsizlik ödeneğinden kira artışlarının belirlenmesine ve vergi istisnalarına kadar çeşitli alanlarda yeni düzenlemeler yasalaştı.

Devamını oku...
 
Hazır giyim sektörü kaynak desteği bekliyor
Haberler

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Hadi Karasu, "Kaynak bulur ve projelerimizi uygulayabilirsek 40 milyar dolar olan üretim değerini iki yılda yüzde 20 artırarak 50 milyar dolara çıkarabiliriz" dedi.

Devamını oku...
 
Konut satışları yıllık bazda düştü
Haberler

Türkiye genelinde 2018'de satılan konut sayısı bir önceki yıla kıyasla yüzde 2,4 azalarak verilerin tutulduğu 2013'ten bu yana ilk yıllık düşüşünü yaşadı.

Devamını oku...
 
TMO'ya sıfır gümrükle tahıl ithalatı yetkisi
Haberler

Kuru soğandan sonra hububat ve bakliyatın da gümrük vergisi sıfırlandı. TMO'ya buğday, arpa, mısır, pirinç ve kuru baklagil için sıfır gümrüklü ithalat yetkisi verildi.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 10 / 178

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam