Anasayfa
Kıbrıs Barış Harekatı'nın 46. Yıldönümü Tüm Ulusumuza Kutlu Olsun!
Basın Açıklaması1963 yılında Rumlar tarafından siyasi hakları gasp edilen Kıbrıs Türkü, kendisine uygulanan tüm baskılara ve şiddete karşı direniş göstermiş ve 20 Temmuz 1974’te Türkiye’nin müdahalesi ile barış, huzur ve özgürlük ortamına kavuşmuştur.
Barış Harekatı, adaya huzuru ve barışı getirmiş ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’nin kuruluşuna giden yolu açmıştır. Kıbrıs Türkünün özgürlük günü olan 20 Temmuz’un 46. yıldönümü tüm ulusumuza kutlu olsun!
Aynı zamanda ‘Barış ve Özgürlük Bayramı’ olarak kutlanan 20 Temmuz yalnız 'yavru vatan' Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin değil tüm ulusumuzun bayramıdır.
Kıbrıs Türkünün var olma mücadelesi yolundaki ilk adımı olan Kıbrıs Barış Harekatı'nın başta merhum Cumhurbaşkanımız Rauf Denktaş olmak üzere kahramanlarını, şehitlerimizi saygıyla anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.
USİAD

 
Yenilenebilir enerjiye 3,9 milyar lira destek
Haberler

Türkiye'de yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üreten santrallere haziranda yaklaşık 3,9 milyar liralık destek sağlandı.

Devamını oku...
 
Yatırım teşviklerinde imalat sektörü ilk sırada
Haberler

Türkiye'de yerli ve yabancı yatırımları teşvik etmek ve istihdamı artırmak için verilen yatırım teşviklerinde son beş yılda ilk sırada imalat sektörü yer aldı.

Devamını oku...
 
Yerli buğday "Halis" tanıtıldı
Haberler

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğünce (TAGEM), 2018 yılında Sakarya Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nde geliştirilen yerli ekmeklik buğday çeşidi "Halis" Konya'da tarım sektörünün paydaşlarına tanıtıldı.

Devamını oku...
 
Bazı demir-çelik ürünlerinde vergi uzatıldı
Haberler

Bazı demir-çelik ürünlerinde geçici gümrük vergilerini 18 Nisan'dan itibaren üç ay süreyle artıran kararın uygulanması 30 Eylül'e kadar uzatıldı.

Devamını oku...
 
Orta ve yüksek teknoloji yoğunluğu yüzde 30’u aştı
Haberler

İSO 500 araştırması sonuçlarına göre orta-yüksek ve yüksek teknoloji yoğunluklu sanayilerin yaratılan katma değer içindeki payı ilk kez yüzde 30’u aştı. Öte yandan Ar- Ge harcamaları yüzde 150 artarak 3,8 milyar liradan 9,7 milyar liraya çıktı.

Devamını oku...
 
Yılın ilk yarısında makine ihracatı 7.6 miyar dolar oldu
Haberler

Küresel ticaretteki duraksamaya bağlı yılın ikinci çeyreğinde, önceki yılın ikinci çeyreğine göre yüzde 27 daralan Türk makine sektörü, yılın ilk yarısını bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 13,6 düşüşle 7,6 milyar dolar ihracatla tamamladı.

Devamını oku...
 
Enflasyon beklentisi yeniden çift hanede
Haberler

Merkez Bankası temmuz ayı beklenti anketine göre, cari yıl sonu için enflasyon beklentisi yüzde 10.22 oldu. Bir önceki anket döneminde beklenti yüzde 9.54 düzeyindeydi.

Devamını oku...
 
İSO, Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşlarını listeledi
Haberler

İstanbul Sanayi Odası tarafından hazırlanan “Türkiye’nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu-2019” araştırmasına göre TÜPRAŞ, 87 milyar 949 milyon liralık satış rakamıyla ilk sırada yer aldı.

Devamını oku...
 
İnşaat malzemeleri ihracatı miktarda artarken, değerde düştü
Haberler

Türkiye İMSAD tarafından hazırlanan İnşaat Malzemeleri Sanayi Dış Ticaret Endeksi mayıs ayı sonuçlarına göre, inşaat malzemeleri sanayi ihracatı 2020 yılı Mayıs ayında nisan ayına göre miktar olarak yüzde 11,5 artarken, değer bakımından yüzde 5,2 düştü.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 3 / 236

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam