Anasayfa
2020’de işsizlik yüzde 13.2’ye, istihdam yüzde 42.8’e geriledi
Haberler

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsizler 2020 yılında bir önceki yıla göre 408 bin kişi azalarak 4 milyon 61 bin kişiye, işsizlik de 0.5 puanlık azalış ile yüzde 13.2’ye geriledi. Aynı dönemde, istihdam edilenler 1 milyon 268 bin kişi azalarak 26 milyon 812 bin kişiye, istihdam oranı da 2.9 puanlık azalışla yüzde 42.8’e geriledi.

Devamını oku...
 
Hazine ve Maliye Bakanı Elvan: "Makro politika kararlılıkla sürdürülecek"
Haberler

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, serbest piyasa mekanizmasından herhangi bir tavizin kesinlikle söz konusu olmayacağını belirterek, "Liberal kambiyo rejiminin uygulanmasına kararlılıkla devam edilecektir" ifadelerini kullandı.

Devamını oku...
 
Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu'ndan ilk açıklama
Haberler

Merkez Bankası Başkanı Kavcıoğlu, enflasyonda kalıcı düşüşü sağlama temel hedefi doğrultusunda para politikası araçlarını etkin bir şekilde kullanmaya devam edeceklerini söyledi.

Devamını oku...
 
Şubat ayında şirket açılışları yüzde 13 azaldı
Haberler

Kurulan şirket sayısı, şubatta bir önceki aya göre yüzde 13 azalarak 9 bin 856'ya, kapanan şirket sayısı da yüzde 19,2 düşüşle 769'a geriledi.

Devamını oku...
 
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı
Haberler

Merkez Bankası (TCMB) politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını 200 baz puan artırarak yüzde 17'den yüzde 19 seviyesine yükseltti.

Devamını oku...
 
18 Mart Çanakkale Zaferimizin 106. Yılı Kutlu Olsun
Basın Açıklaması


Çanakkale Zaferi, emperyalizme karşı özgürlük ve bağımsızlığımızın şanlı bir tarihidir.
Çanakkale Destanımızın 106. yılında, Büyük Önderimiz, Anafartalar Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve aziz şehitlerimizi şükran ve saygıyla anıyoruz.

 
Kısa vadeli dış borçlar 140.3 milyar dolara yükseldi
Haberler

Türkiye'nin kısa vadeli dış borç stoku, Ocak sonu itibarıyla, 2020 yıl sonuna göre yüzde 1.3 artışla 140.3 milyar dolara yükseldi.

Devamını oku...
 
Pandemi sürecinde modüler yapılara talep yüzde 40 arttı
Haberler

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Kovid -19) salgını bir zamanlar “alternatif” olarak kabul edilen parçaların birleştirilmesiyle tamamlanan ve ihtiyaç halinde yeniden parçalara ayrılabilen  modüler yapılara olan ilgiyi arttırdı. Öyle ki bu yapılara sadece bir yılda talep yüzde 40 oranında artarken pazarın büyüklüğünün ise 2027 yılına kadar 106,22 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Devamını oku...
 
İstanbul Oyuncak Fuarı açıldı
Haberler

Oyuncak sektörünün devleri İstanbul Oyuncak Fuarı’nda buluştu. Oyuncak sektörünün bu yıl Avrasya’daki ilk büyük buluşması olan 3. Uluslararası Oyuncak, Oyun ve Bebek Fuarı 16 Mart 2021 Salı günü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı. Dört gün sürecek olan fuara, 5 ülkeden 131 marka ile 92 firma ve firma temsilciliği katılıyor. Fuarı, Türkiye ve 78 farklı ülkeden 4 binden fazla ziyaretçinin gezmesi bekleniyor.

Devamını oku...
 
Okullarda yeni dönem: Dış Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri
Haberler

Bakan Pekcan, "Bakanlıklarımız ve TİM'in ortak çalışmasıyla belli okullarımız, Dış Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri adıyla yeniden yapılandırıldı" dedi.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 3 / 262

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam