Anasayfa
Türkiye'nin petrol ithalatı temmuzda yüzde 6,1 arttı
Haberler

Türkiye'nin petrol ithalatı temmuzda yüzde 6,1 arttı. Bu dönemde en fazla ham petrol ithalatı Irak, Rusya ve Nijerya'dan yapıldı.

Devamını oku...
 
Türkiye'de ham çelik üretimi arttı
Haberler

Türkiye'de ham çelik üretimi, ağustosta geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22,9 artarak 3,2 milyon tona yükseldi.

Devamını oku...
 
İlave gümrük vergilerinin süresi yılbaşına uzatıldı
Haberler

Yılbaşından bu yana 5 bin civarında ürünler için uygulanan ilave gümrük vergilerinin süresi 31 Aralık 2020’ye kadar uzatıldı.

Devamını oku...
 
Reel kesim güveni eylülde azaldı
Haberler

Reel Kesim Güven Endeksi eylülde, bir önceki aya göre 0,9 puan azalarak 105,3'e geriledi.

Devamını oku...
 
İhracatta vergi, resim, harç istisnasında fiziki başvuru süresi uzatıldı
Haberler

Vergi, resim ve harç istisnası belgelerine yönelik iş ve işlemlerin fiziksel ortamda oluşturulmasına ilişkin tanınan 6 aylık süre, 9 aya çıkarıldı.

Devamını oku...
 
Ege İhracatçı Birlikleri’nden 214 noktaya ihracat
Haberler

Ege İhracatçı Birlikleri, bu yılın Ocak-Ağustos döneminde serbest bölgeler de dahil olmak üzere 214 noktaya ihracat gerçekleştirerek ekonomiye 8 milyar 78 milyon dolar katkı sağladı.

Devamını oku...
 
Dr. Mahfi Eğilmez yazdı: "Merkez Bankası Faizi Yükselttiği Halde Niçin Sonuç Alamıyor?"
Haberler

Merkez Bankası (TCMB) sessiz sedasız faiz artırmaya devam ediyor. Bankaları fonlamakta kullandığı üç temel faiz oranı var: Politika Faizi ya da haftalık repo ihalesi yoluyla fonlama faizi-PF (%8,25), Gecelik Fonlama Faizi-GF (%9,75) ve normalde sıkıntılı bankalara kullandırılması gereken ama bizde politika faizi gibi kullanılan Geç Likidite Penceresi (Yoluyla Fonlama) Faizi-GLF (%11,25.) Bu fonlama yöntemlerinin birlikte kullanılmasından doğan ve borç verilen miktarlarla ağırlıklandırılarak bulunan bir de TCMB Ortalama Fonlama Maliyeti-OFM var. Bir çeşit dördüncü faiz gibi kabul edilebilecek olan OFM bizdeki uygulamada en önemli faizdir.

Devamını oku...
 
Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi ağustosta arttı
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu'nun verilerine göre, YD-ÜFE, ağustosta bir önceki aya göre yüzde 7,46, geçen yılın aralık ayına göre yüzde 25,98, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 30,23 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 9,95 arttı.

Devamını oku...
 
Destek, hibe ve teşvik bilgileri tek çatı altında
Haberler

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, devlet tarafından verilen destek, hibe ve teşvikleri bir web sitesi ile tek çatı altında topladıklarını belirterek, "Yatırımcılarımızın işlerini kolaylaştıracak yeni bir uygulamayı daha hayata geçirdik" dedi.

Devamını oku...
 
Kurulan şirket sayısı aylık yüzde 8,33 azaldı
Haberler

Kurulan şirket sayısı, ağustosta bir önceki aya göre yüzde 8,33 azalarak 9 bin 352, kapanan şirket sayısı yüzde 17,54 azalarak 1.241 oldu.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 5 / 244

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam