Anasayfa
Türk Milletinin Başı Sağolsun, Vatan Sağolsun!
Basın Açıklaması

PKK'lı teröristlerin saldırısında Tel Abyad ve Hakkâri'de, Mehmetçiklerimiz Sefa Fındık ve Sezai Ekşioğlu şehit oldular. Şehitlerimize rahmet, ailelerine başsağlığı diliyoruz. Türk milletinin başı sağolsun, vatan sağolsun!

 
Kurulan ve kapanan şirket sayısı arttı
Haberler

2019 yılı Eylül ayında kurulan şirketlerin sayısı bir önceki aya göre yüzde 45,18, kapanan şirketlerin sayısı da yüzde 20,73 artış gösterdi.

Devamını oku...
 
Çin’de son 30 yılın en düşük büyümesi
Haberler

Çin ekonomisi 2019'un üçüncü çeyreğinde yüzde 6 büyüyerek son 30 yılın en düşük büyümesini gerçekleştirdi. Çin'de büyümenin beklenenden düşük çıkması dünya ekonomisi için de olumsuz bir veri...

Devamını oku...
 
Türkiye Müteahhitler Birliği'nden inşaat raporu
Haberler

Türkiye Müteahhitler Birliği’nin raporuna göre, inşaattaki daralma nedeniyle bu yıl 493 bin kişi işsiz kalırken, konut satışlarının da halen düşük seviyelerde kaldığı belirtildi.

Devamını oku...
 
Merkez Bankası'nın yıl sonu dolar beklentisi
Haberler

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası'nın (TCMB) ekim ayı beklenti anketi açıklandı. Yıl sonu TÜFE beklentisi yüzde 13.96'dan yüzde 12.69'a indi. 2019 yıl sonu Doları/TL beklentisi bir önceki anket döneminde 6.00 TL iken, bu anket döneminde 6.05 TL'ye yükseldi.

Devamını oku...
 
2020 bütçe hedefleri belli oldu
Haberler

Cumhurbaşkanlığı Strateji ve Bütçe Başkanı Naci Ağbal, 2020 Yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanun Teklifi hakkında basın toplantısı düzenliyor. Bütçenin bugün TBMM'ye sunulacağını açıklayan Ağbal, 2020 yılında bütçe açığı tahminini 138,9 milyar TL belirlediklerini belirtti.

Devamını oku...
 
Kısa vadeli borç stoku 120,7 milyar dolar oldu
Haberler

Ağustos sonu itibarıyla, kısa vadeli dış borç stoku, 2018 yıl sonuna göre yüzde 5,4 oranında artışla 120,7 milyar ABD doları olarak gerçekleşti.

Devamını oku...
 
Ciro endeksinde yüzde 2,8 artış
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu, ağustos ayına ilişkin ciro endekslerini açıkladı. Buna göre, takvim etkisinden arındırılmış sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörleri toplam ciro endeksi, ağustosta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2,8 yükseldi.

Devamını oku...
 
Mobilya Kağıt ve Orman ürünleri sektörünün 3. çeyrek ihracatı 4 milyar dolar
Haberler

İstanbul Mobilya, Kâğıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Ahmet Güleç, 2019 yılının 3. çeyreğinde sektörün ulaştığı ihracat rakamlarını açıkladı.

Devamını oku...
 
Sıfır Atık Forumu 17-19 Ekim tarihleri arasında
Haberler

Türkiye’de doğa için yapılan en büyük organizasyonlardan biri olan Sıfır Atık Forumu, CNR Expo Yeşilköy’de 17 - 19 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 5 / 207

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam