Anasayfa
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Kutlu Olsun
Basın AçıklamasıTürkiye Büyük Millet Meclisi'nin açılışı ve "Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir" sözü ile yeni bir Türk Devleti’nin kurtuluşunun ve kuruluşunun gerçekleşmesini sağlayan 23 Nisan'ın 100. yıldönümü ulusumuza kutlu olsun.


 
TÜRMOB'dan ‘Korona Salgınının Türkiye Ekonomisine Etkisi Değerlendirmeler Ve Öneriler Raporu’
Haberler

Türkiye Serbest Muhasebeci Mali Müşavirler ve Yeminli Mali Müşavirler Odaları Birliği (TÜRMOB) "Korona Salgınının Türkiye Ekonomisine Etkisi Değerlendirmeler Ve Öneriler Raporu" yayınladı. Raporda, krizin ekonomi üzerine olası etkileri değerlendirilirken, koronavirüs salgınının yaratmış olduğu sosyal ve ekonomik hasarı hafifletmek için daha derin kurumsal ve politik reformlara ihtiyaç bulunduğu tespitine yer verildi.

Devamını oku...
 
Tarımsal Girdi Fiyat Endeksi şubatta arttı
Haberler

Tarımsal Girdi Fiyat Endeksi, şubatta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 8,97, bir önceki aya göre yüzde 0,47 arttı.

Devamını oku...
 
Prof. Dr. Mustafa Kaymakçı yazdı: Covid-19 ışığında "Sürü Bağışıklığı!" Kavramı Neyin Nesi?
Haberler

Britanya Başbakanı Boris Johnson, koronavirüs salgınının ilk günlerinde bir terim ortaya atmıştı:

“Sürü Bağışıklığı”

Buna göre koronavirüs için önlem alınmamalı, topluma yayılması için salgın, doğal akışına bırakılmalıydı.  Salgın hızla yaygınlaşacak ve doruk noktasına bir an önce ulaşılacak ve daha sonra düzgün bir seyir izledikten sonra inişe geçecekti. Bu süreç içinde toplumda “Sürü Bağışıklığı!” oluşacaktı. Bu bağlamda yaşlılar, hastalar, zayıflar temizlenecek, ancak ekonomik düzlüğü daha erken çıkılacak ve sistem en az zarar alarak kurtulacaktı.

İzin verirseniz önce “Sürü Bağışıklığı” terimini ve daha sonra bu terimin kaynağı konusuna değinelim.

Devamını oku...
 
Başkanımız Kemal Özden'i Saygı, Sevgi ve Özlemle Anıyoruz
Basın AçıklamasıDerneğimiz USİAD’ın Kurucusu ve Genel Başkanı, CHP eski PM Üyesi, ADD Şişli Şubesi Kurucu Başkanı, Atatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusu merhum Kemal ÖZDEN'i aramızdan ayrılışının 14. yılında saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz...

 
Sanayici içeride yüzde 80, dışarıda yüzde 85 daraldı
Haberler

EBSO'nun COVID-19 sürecinin üyelerini nasıl etkilediğini tespit etmek amacıyla gerçekleştirdiği ankete katılan sanayiciler, ekonomide iç ve dış talebin aynı anda bu kadar daraldığı bir dönemi ilk kez yaşadıklarını belirtti.

Devamını oku...
 
Mart ayında 8 bin şirket açıldı 763 şirket kapandı
Haberler

Mart ayında kurulan şirket sayısı, bir önceki aya göre yüzde 9,6 azalışla 8 bin 276 oldu. Aynı dönemde kapanan şirket sayısı yüzde 7,4 azalışla 763 olarak kayıtlara geçti.

Devamını oku...
 
Organize Sanayi Bölgesi (OSB) uygulama yönetmeliğinde değişiklik
Haberler

Organize Sanayi Bölgesi (OSB) Uygulama Yönetmeliğinde Değişiklik Yapılmasına Dair Yönetmelik Resmi Gazete’de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Devamını oku...
 
Corona tedbirlerini içeren kanun Meclis’ten geçti
Haberler

İşten çıkarmaları üç ay süre ile yasaklayan, kısa çalışma ödeneği alamayanlara ayda 1.177 TL ücret verilmesini sağlayan torba yasa Meclis'ten geçti.
İşte torba yasada yer alan dikkat çekici maddeler...

Devamını oku...
 
Bütçe, mart ayında 43,7 milyar TL açık verdi
Haberler

Mart ayında merkezi yönetim bütçesi gelirleri 47,4 milyar lira, giderleri 91,2 milyar lira olarak kayıtlara geçti. Böylece mart ayında bütçe açığı 43,7 milyar lira olarak gerçekleşti.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 5 / 228

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam