Anasayfa
Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli: "KOBİ tanımı güncellensin daha fazla firma destek alsın"
Haberler

Salgın sürecinde en çok zarar gören işletmeler olan KOBİ’lerle ilgili yönetmeliğin güncellenmesi gerektiğini söyleyen Eskişehir OSB Başkanı Nadir Küpeli, “Böylece desteklerden daha çok firma yararlanarak nefes alabilecek” dedi.

Devamını oku...
 
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi martta arttı
Haberler

Hizmet Üretici Fiyat Endeksi (H-ÜFE), martta aylık bazda yüzde 0,99, yıllık bazda yüzde 12,1 arttı.

Devamını oku...
 
TESK Başkanı Palandöken: "500 bin esnaf kapalı çözüm gerekiyor"
Haberler

TESK Başkanı Bendevi Palandöken, koruyucu önlemler alınarak işletmelerin açılması ve gelir-finansmana yönelik talepleri bulunduğunu belirtti.

Devamını oku...
 
Ekonomik güven endeksinde düşüş
Haberler

Ekonomik güven endeksi nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 44,1 oranında azalarak 51,3 değerine düştü. Endeksin 100'den büyük olması genel ekonomik duruma ilişkin iyimserliği, 100'den küçük olması ise genel ekonomik duruma ilişkin kötümserliği gösteriyor.

Devamını oku...
 
COVID-19'un ekonomiye etkileri
Haberler

Türkiye’de COVID-19 vakalarının görülmeye başlamasından itibaren altıncı hafta başladı. Dünya gazetesi yazarı Bader Arslan, salgının Türkiye ekonomisine etkilerini makro veriler üzerinden analiz etti. İşte o yazı...

Devamını oku...
 
‘Nefes Kredisi’ yeniden devreye alınıyor
Haberler

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği üyelerinin faydalanabildiği 'Nefes Kredisi' projesi yeniden devreye alınıyor. Kredinin yıllık faizi yüzde 7,5 olacak, her bir üye azami 100 bin lira kullanabilecek. 2020 yılında anapara ve faiz ödemesi olmayacak.

Devamını oku...
 
Türk çelik sektörü yeni ihracat pazarları için atağa kalktı
Haberler

Çelik İhracatçıları Birliği Başkanı Adnan Aslan, Covid 19 salgınının hemen her sektörü olduğu gibi çelik sektörünü de olumsuz etkilediğini söyledi. Aslan, yaşanan olumsuzluklara rağmen yeni ihracat pazarları keşfettiklerini belirtti. Hedef pazarlar arasında Güneydoğu Asya, Batı Afrika ve Latin Amerika bölgeleri var.

Devamını oku...
 
Sektörel güven endekslerinde sert daralma
Basın Açıklaması

TÜİK'in açıkladığı sektörel güven endeksleri nisanda beklendiği gibi sert daralma gösterdi. En sert düşüş yüzde 50.1 ile hizmet sektöründe yaşandı.

Devamını oku...
 
Üreticilere 1.6 milyar destek ödemeleri başlıyor
Haberler

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, "2019 yılı 1. dönem buzağı desteği, sürü büyütme ve yenileme ile sertifikalı tohum üretim desteklemeleri kapsamında yetiştiricilerimize toplam 1 milyar 626 milyon lira ödeme yapılacak" dedi.

Devamını oku...
 
Kapasite kullanım oranında sert düşüş
Haberler

COVID-19 tedbirleri çerçevesinde üretimin aksaması, kapasite kullanımı verilerine nisan ayı ile birlikte daha net yansıdı. İmalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı, nisanda 13,4 puan azalarak yüzde 61,6 seviyesine geriledi.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 4 / 228

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam