Anasayfa
İhracat 3. çeyrekte azalma eğiliminde
Haberler

Ticaret Bakanlığı tarafından açıklanan 2020 yılı 3. çeyrekte İhracat Beklenti Endeksi 83,5 puan ile gelecek 3 aylık dilime ilişkin ihracatta azalış eğilimine işaret etti.

Devamını oku...
 
TZOB Genel Başkanı Bayraktar: Soğan, patates ve limon üreticisi sıkıntıda
Haberler

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, kuru soğan, patates ve limonda tüketimdeki daralma ve ihracata getirilen kısıtlamanın çiftçileri mağdur ettiğini belirtti.

Devamını oku...
 
Yüksek teknolojili ürünlerin ticaret açığı arttı
Haberler

TÜİK verilerine göre, yüksek teknolojili ürünlerin ticaret açığı, bu yıl ocak-mayıs döneminde, geçen yılın aynı dönemine göre 610 milyon dolar artarak 6 milyar 860 milyon dolara çıktı. 2016’dan bu yana yüksek teknolojili ürünlerde toplam dış ticaret açığı 89 milyar 574 milyon dolara ulaştı.

Devamını oku...
 
Yaş kayısı ihracatında yüzde 50 artış bekleniyor
Haberler

İnsanların kısmen normal hayata geçiyor olmasının kayısıya talep artışı olarak yansıdığını belirten Malatya Ticaret Borsası Başkanı Ramazan Özcan, yaş kayısı ihracatında bir önceki sezona göre yüzde 50 artış öngördüklerini ifade etti.

Devamını oku...
 
İSO’dan pamuk için acil 10 öneri
Haberler

İstanbul Sanayi Odası, yaklaşık 28 milyar dolar ihracat yapan tekstil ve hazır giyim başta olmak üzere pek çok sektörün hammaddesi olan pamukta yeni bir üretim politikası gerekliliğine işaret etti.

Devamını oku...
 
Makarna ihracatında hedef 700 milyon doları geçmek
Haberler

Covid-19 sürecinde en çok rağbet gören gıda ürünlerinden olan makarnada, ihracatta beklenenin üzerinde kaydedilen artış üreticileri sevindirdi.

Devamını oku...
 
Haziranda enflasyon, aylık yüzde 1.13 artarken yıllık rakam yüzde 12.62’ye yükseldi
Haberler

Haziran ayında, aylık olarak gıda fiyatları yüzde 1.6 düşerken, seyahat kısıtlamalarının kalkmasıyla ulaştırma fiyatları yüzde 4.6 arttı.

Devamını oku...
 
Türkiye’nin ilk gıda ihtisas organize sanayi bölgesi Ayvalık’ta kuruluyor
Haberler

Gıda OSB'de süt ürünleri, et mamulleri, zeytin işleme, meyve suyu üretimi, bakliyat kurutma ve paketleme, bisküvi üretimi gibi farklı sektörlerden yatırımcıların yer alması bekleniyor. Yatırımcılara çağrıda bulunan Ayvalık Belediye Başkanı Mesut Ergin, “Ayvalık Gıda ve Gıda İşletmeleri İhtisas Organize Sanayi Bölgesi'nde yerinizi bu günden ayırtmaya hazırlanın" dedi.

Devamını oku...
 
Haziranda ihracat 13,4, ithalat 16,3 milyar dolar oldu
Haberler

Corona virüsü salgınının etkisiyle nisan ve mayıs aylarında sert düşen ihracat, haziranda toparlandı. Haziranda Türkiye'nin toplam ihracatı, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 15,8'lik artışla 13 milyar 469 milyon dolar oldu. Aynı dönemde ithalat yüzde 8,24 artarak 16 milyar 305 milyon dolara yükseldi.

Devamını oku...
 
Türkiye’nin dış borç stoku açıklandı
Haberler

Türkiye'nin brüt dış borç stoku, 1 Ocak-31 Mart döneminde 6,6 milyar dolara azalarak 431 milyar dolara geriledi. Bu dönemde özel sektörün dış borcu 17,7 milyar dolar düşüşle 253,5 milyar dolara gerilerken, kamunun dış borcu 11,2 milyar dolar artışla 169,2 milyar dolara ulaştı.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 4 / 236

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam