Anasayfa
TürkAkım’ın kara ve deniz kısımları birleşti
Haberler

TürkAkım doğal gaz boru hattı projesinde deniz ve kara kısımlarının birleştirilmesi tamamlandı.

Devamını oku...
 
İmar barışından 10,5 milyon kişi yararlandı
Haberler

İmar barışından 10,5 milyon kişinin yararlandığı bilgisini veren Kurum ayrıca, sosyal konut projesine şu ana kadar 250 bin başvuru geldiğini açıkladı.

Devamını oku...
 
Konut satışlarında düşüş sürdü
Haberler

Konut satışları Şubat'ta, Ocak ayına göre hafif artsa da 2018'in aynı ayına göre yüzde 18 düşüş gösterdi.

Devamını oku...
 
Sanayide teknolojik dönüşüme 1,8 milyar lira harcama yapılması öngörülüyor
Haberler

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığının stratejik planına göre, 2019-2023 döneminde "sanayinin teknolojik dönüşümünü sağlamak, yenilikçilik ve tasarım kapasitesini artırmak" için 1,8 milyar lira harcama yapılması öngörülüyor.

Devamını oku...
 
Dış ticaret endekslerini yayımlandı
Haberler

Dış ticaret haddi Ocak ayında 2,5 puan düşüşle 101,6 oldu.

Devamını oku...
 
Çanakkale Geçilmez!
Basın AçıklamasıÇanakkale zaferimiz, emperyalizme karşı özgürlük ve bağımsızlığımızın şanlı bir tarihidir. Türk milletine Gazi Mustafa Kemal Paşa gibi bir lideri ve bağımsız, laik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti Devletini armağan etmiştir. 
18 Mart 1915 Çanakkale Destanımızın 104. yılında, Büyük Önderimiz, Anafartalar Kahramanı Mustafa Kemal Atatürk'ü ve aziz şehitlerimizi şükran ve saygıyla anıyoruz...

 
Vergi indirimi için eksik ödemeleri olanlara kolaylık
Haberler

Vergi indiriminden faydalanılıp faydalanılamayacağının tespitinde 2018'e ilişkin olup 2019 yılında ve sonraki dönemlere ilişkin verilecek gelir ve kurumlar vergisi beyannamelerinde 250 liraya kadar yapılan eksik ödemeler, tahakkuk eden vergilerin kanuni süresi içinde ödenmiş olması şartının ihlali anlamına gelmeyecek.

Devamını oku...
 
Yıl sonu dolar beklentisi yükseldi
Haberler

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Beklenti Anketi'ne göre, yıl sonu enflasyon beklentisi yüzde 15,64'e geriledi. Yıl sonu dolar/TL beklentisi 5,9898'den 6,0615'e yükseldi. 12 ay sonrası dolar/TL beklentisi de önceki döneme göre yükselerek 6,1659'dan 6,2996'ya çıktı.

Devamını oku...
 
Özel sektörün yurt dışı kredi borcu azaldı
Haberler

Özel sektörün yurt dışından sağladığı ticari krediler hariç kısa vadeli kredi borcu Ocak'ta 2018 sonuna göre 1.5 milyar dolar azalarak 13.8 milyar dolar olurken, bir yıl içinde gerçekleştirilecek olan anapara geri ödemeleri ise toplam 63.8 milyar dolar seviyesinde bulunuyor.

Devamını oku...
 
Tarımsal üretimin maliyeti arttı
Haberler

TÜİK tarafından açıklanan Tarım Ürünleri Üretici Fiyat Endeksi Şubat ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 25.79 arttı.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 8 / 185

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam