Anasayfa
SGK'da e-fatura dönemi
Haberler

Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK), 1 Ekim 2017 tarihinden itibaren elektronik fatura uygulamasına geçeceğini duyurdu. Elektronik fatura uygulamasına kayıtlı mükelleflerin 1 Ekim'den itibaren SGK'ya gönderecekleri faturaları elektronik ortamda e-fatura olarak gönderebilecek.

Devamını oku...
 
Tüketici güveni Ağustos'ta geriledi
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işbirliği ile yürütülen tüketici eğilim anketi sonuçlarından hesaplanan tüketici güven endeksi, Ağustos ayında bir önceki aya göre yüzde 0.3 azalarak 71.1 oldu.

Devamını oku...
 
'AB ülkeleri, tekstil ve hazır giyime yatırım kararı aldı'
Haberler

Ege Giyim Sanayicileri Derneği (EGSD) Yönetim Kurulu Başkanı Atınç Abay, AB ve ABD'nin yerli sanayilerine yönelik yatırım kararı almasıyla tekstil sektöründe yeni bir rekabet ortamının oluşabileceğini, buna karşı önlemlerin şimdiden alınması gerektiğini belirtti.

Devamını oku...
 
YD-ÜFE temmuzda yüzde 2,2 arttı
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) temmuz ayına ilişkin 'Yurt Dışı Üretici Fiyat Endeksi' bültenini yayımladı. Ülke sınırları içinde üretimi yapılarak yurt dışına ihraç edilen malların üretici fiyatlarındaki değişimi ölçen yurt dışı üretici fiyat endeksi (YD-ÜFE), temmuzda bir önceki aya göre yüzde 2,24, bir önceki yılın aralık ayına göre yüzde 8,09, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 23,99 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 16,62 artış gösterdi.

Devamını oku...
 
'İthal yem ve ithal hayvanla Milli Tarım!'
Haberler

Hayvancılıkta maliyetin % 60-70'lik bölümünü yem oluşturmaktadır. Bu nedenle çayır meralardan faydalanmak ve ihtiyaç duyulan yem bitkilerini yetiştirmek önemlidir.

Devamını oku...
 
Tarımsal destekler açıklandı
Haberler

Çiftçi Kayıt Sistemi'ne (ÇKS) dahil olan çiftçilere bu yıl için ödenecek tarımsal destekler belli oldu.

Devamını oku...
 
Jeotermal enerji yatırımları 7 milyar dolara ulaşacak
Haberler

Jeotermal Elektrik Santral Yatırımcıları Derneği (JESDER) Yönetim Kurulu Başkanı Ufuk Şentürk, jeotermal enerji yatırımlarının 2020 yılında neredeyse ikiye katlanıp 7 milyar dolara ulaşacağını belirtti.

Devamını oku...
 
E-ticaret hacmi 17.5 milyar TL'ye ulaştı
Haberler

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) E-ticaret Meclis Başkanı ve GittiGidiyor Genel Müdürü Öget Kantarcı, internet üzerinden alışveriş hacminin 17 milyar 500 milyon lira olduğunu belirterek, 2020 yılında bu rakamın ikiye katlanmasını öngördüklerini söyledi.

Devamını oku...
 
Doğal Taş, Mermer Proje ve Teknolojileri Fuarı 23 Ağustos'ta başlıyor
Haberler

İstanbul Maden İhracatçıları Birliği'nin (İMİB) öncülüğünde 23-26 Ağustos tarihleri arasında İstanbul'da ilk kez düzenlenecek İstanbul Project MarbleEurasia-Doğal Taş, Mermer Proje ve Teknolojileri Fuarı'na katılım çağrısı yapıldı.

Devamını oku...
 
Kredi kartlarıyla online alışveriş uygulamasında süre uzatıldı
Haberler

Kredi ve banka kartlarını online alışverişe açılması için onay verme süresi 17 Ağustos'tan 31 Aralık'a uzatıldı.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 8 / 114

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam