Anasayfa
İhtisas serbest bölgesi kullanıcılarına personel ve kira desteği
Haberler

Döviz kazandırıcı hizmet sektörleri ile Ar-Ge yoğun, yüksek teknolojili ve katma değeri yüksek mal üretimine yönelik sektörlerden ihtisas serbest bölgesinde faaliyet gösteren kullanıcılarının personel ve kira harcamaları desteklenecek.

Devamını oku...
 
Türkiye'nin petrol ithalatı arttı
Haberler

Türkiye'nin petrol ithalatı geçen yıl bir önceki yıla göre yüzde 18 artışla 44,8 milyon tona ulaştı.

Devamını oku...
 
Gümrük duvarları yükseltildi
Haberler

Ticaret Bakanlığı’nın 38 ayrı tebliği ile 150 dolayında ürüne yönelik oranlarda değişiklik Resmi Gazete'de yayımlandı.

Devamını oku...
 
Tüketici teknolojisi pazarı yüzde 20 büyüdü
Haberler

Türkiye'deki tüketici teknolojisi pazarı, ilk çeyrekte geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 20,8 büyüyerek 17,2 milyar liralık ciroya ulaştı. COVID-19 etkisiyle satışı en fazla artan ürünler masaüstü bilgisayar, webcam ve dizüstü bilgisayar oldu.

Devamını oku...
 
Dr. Mahfi Eğilmez: Ekonomide Bazı Sorular ve Yanıtlar
Haberler

Soru: Covid-19 Pandemi süreci fırsat yaratır mı?
Yanıt: Bu dönemi teknik ve teknolojik altyapısını geliştirmeye harcayan, e-ticaret için gereken donanımı kuran şirketler için, pandemi arası çok iyi fırsat yaratmış durumdadır. Artık çok net görülüyor ki geleceğin dünyasında insanlar alışverişlerinin önemli bir bölümünü evden yapacaklar. Şirketler eskisi kadar fazla eleman çalıştırmayacaklar ve verimliliği en üst düzeye çıkarmaya çabalayacaklar. Müşteri verisi toplayan, bu verileri iyi değerlendirmek en önemli konular arasına girecek. Hiç kuşkusuz bütün bu değişiklikler için bu aradan yararlanıp yatırım yapan, değişikliğe giden şirketler önümüzdeki dönemi iyi değerlendirecekler. Bu adımları atanlar kalıcı farklar yaratacaklar.

Devamını oku...
 
Güneydoğu'dan 5 ayda 184 ülkeye 3,2 milyar dolar ihracat
Haberler

GAİB Koordinatör Başkanı Kileci, yılın beş aylık döneminde 184 ülkeye 3 milyar 225 milyon 925 bin dolarlık ihracat gerçekleştirdiklerini belirtti.

Devamını oku...
 
Ham çelik üretimi azaldı
Haberler

Türkiye'nin ham çelik üretimi, ocak-nisan döneminde geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 0,1 azalarak 11,2 milyon tona geriledi.

Devamını oku...
 
İhracat, yıllık bazda yüzde 40,9 geriledi
Haberler

Genel Ticaret Sistemine göre mayıs ayında, ihracat geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 40,88 oranında gerileyerek 9 milyar 964 milyon dolar oldu.İhracat rakamları, bir önceki aya göre ise yüzde 10,84 artış kaydetti.

Devamını oku...
 
Türkiye’nin ilk sanal fuarı Shoedex başladı
Haberler

Türkiye'nin ve dünyanın ayakkabı ve saraciye sektörlerine yönelik ilk sanal fuarı Shoedex2020 başladı. Fuarda 31 katılımcı firma ile 50 ülkeden 250'yi aşkın alıcı ve 1000’den fazla iş görüşmesi hedefleniyor.

Devamını oku...
 
İSO Türkiye İmalat PMI 40.9'a yükseldi
Haberler

Ekonomik büyümenin öncü göstergelerinden İstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) Nisan ayında gördüğü 33.4’lük dip düzeyden yükselerek, Mayıs’ta 40.9’a yükseldi.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 8 / 236

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam