Anasayfa
2020’de cari açık 36,7 milyar dolar oldu
Haberler

2019'da 6,8 milyar dolar cari fazla veren Türkiye ekonomisi, 2020'de 36,7 milyar dolar cari açık verdi. Aralıktaki açık 3,2 milyar dolar olarak açıklandı.

Devamını oku...
 
USİAD Bildiren 129. Sayı Yayımlandı
Haberler

USİAD Bildiren 129. Sayı E-dergiyi okumak için tıklayınız

 
İTO, cep şubesi 'İTO Mobil'i devreye aldı
Haberler

İstanbul Ticaret Odası (İTO), tüm online işlemleri cep telefonlarından yapma olanağı sağlayan 'İTO Mobil' uygulamasını İstanbul'daki 410 binden fazla firmanın kullanımına sundu.

Devamını oku...
 
Türkiye-Rusya ilk ihracat blok treni Rusya'ya vardı
Haberler

Türkiye ile Rusya arasındaki ilk ihracat blok treni, Bakü-Tiflis-Kars (BTK) rotası üzerinden Moskova yakınlarında yer alan Kaluga Bölgesi'ndeki varış noktasına ulaştı.

Devamını oku...
 
Sağlık kuruluşları 1 Temmuz'dan itibaren e-fatura uygulamasına geçecek
Haberler

Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği kapsamında e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye, e-Adisyon gibi uygulamalar yaygınlaşacak.
Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığınca hazırlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Devamını oku...
 
Ciro kaybı desteği başvurusu nasıl yapılır?
Haberler

Yiyecek ve içecek sektöründeki işletmelere verilecek “ciro kaybı desteği” Resmi Gazete’de yayımlandı. Peki, ciro kaybı desteği başvurusu nasıl yapılır, hangi sektörler faydalanacak? Ciro kaybı desteği ne kadar, her ay mı ödenecek?

Devamını oku...
 
İstanbul ve İzmir'de dış ticaret bilgilendirme seminerleri düzenlenecek
Haberler

Firmaları temel dış ticaret işlemleri, ihracatta sağlanan devlet destekleri ve potansiyel ihraç pazarları konularında bilgilendirmek amacıyla İstanbul ve İzmir'de bilgilendirme seminerleri düzenlenecek.

Devamını oku...
 
Ticaret Bakanı Pekcan: "Stopaj istisnasında ihracat şartı yüzde 80'e düştü"
Haberler

Bakan Pekcan, "Pandemiden dolayı yaşanan sıkıntılar sebebiyle, ağırlıklı olarak yüksek ve orta-yüksek teknolojili üretim yapan serbest bölge firmalarının istihdam ettikleri personel için yararlandıkları stopaj istisnasında yüzde 85 ihracat şartı 2020 yılı için yüzde 80'e düşürüldü" dedi.

Devamını oku...
 
TOBB YK Üyesi Özer Matlı: "Gıda fiyat artışlarında temel sebepler göz ardı edilmemeli"
Haberler

TOBB Yönetim Kurulu Üyesi Matlı, "Haksız fiyat artışlarıyla hiç kuşkusuz mücadele edilmeli ancak temel sebepler de göz ardı edilmemeli. Artan emtia fiyatları, merkez bankalarının para basması, ülkelerin aşırı stoklama yoluna gitmesi, kuraklık, lojistik, ambalajlama ve geri kazanım katılım payıyla gelen ilave maliyetler tarımsal ürünlerde yüzde 30 ile yüzde 100 oranında artışlara sebep oldu" dedi.

Devamını oku...
 
Cari İşlemler hesap anket sonuçları açıklandı
Haberler

Ankete göre, cari işlemler açığının 2020 yıl sonunda 39 milyar dolar düzeyinde gerçekleşmesi bekleniyor.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 7 / 262

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam