Anasayfa
ZMO: Tarım yüzde 1,5 küçüldü
Haberler

Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Gayrisafi Yurtiçi Hasıla (GSYH) bir önceki yılın aynı dönemine göre 2018 yılının ikinci çeyreğinde (Nisan, Mayıs, Haziran) %5.2 artarken, tarım sektörünün toplam katma değeri ise %1.5 azaldı.

Devamını oku...
 
Teknoparklar sanayicilerle buluşuyor
Haberler

Ar-Ge, Sanayi, Akademi (ASA) Buluşmasının 5’incisi, Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı (SANTEK) 2018 ile birlikte gerçekleştirilecek. Fuara 20 ülkeden 30 bin teknoloji meraklısının katılması bekleniyor...

Devamını oku...
 
Teşvikli yatırım sayısı azaldı, yatırım tutarı yüzde 50 arttı
Haberler

Ocak-Haziran döneminde teşvik belgesi yatırım sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6.83 azalırken, yatırım tutarı yüzde 49.8’lik artışla 80 milyar 658 milyon liraya yükseldi.

Devamını oku...
 
2017 yılında 222 milyon çift ayakkabı ihraç edildi
Haberler

Türkiye’de 2017 yılında 400 milyon çift ayakkabı üretildiği bilgisini paylaşan Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Zandar, “Türk ayakkabı sektörü olarak 2017 yılında 222 milyon çift ayakkabı ihraç ederek dünyada beşinci olduk" dedi.

Devamını oku...
 
Çetin Ünsalan yazdı: Bu enflasyon can yakar
Haberler

Türkiye’de herkes ikinci çeyrek büyüme rakamlarına odaklanmışken, Merkez Bankası’nın açıkladığı enflasyon beklenti anketi gözlerden kaçtı. Açıkçası bu konuda Bakan Albayrak’ın dışarıda kalan konuyu, gündeme taşıması memnuniyet verici.
En azından konsantrasyon noktasında sapma olmaması, enflasyon ve dış ticaret kaynaklı cari açık meselesinin gündemde tutulması kıymetli ve ümit verici bir yaklaşım. Çünkü ikinci çeyrekte büyümenin iç talep odaklı gelmesi, aynı zamanda enflasyonist baskının da artacağının habercisi gibi.

Devamını oku...
 
Türkiye Sudan’da devasa bir alanda tarım yapacak
Haberler

Türkiye ve Sudan aralarında 780,500 hektarlık tarım arazisinin (7 milyon 805 dönüm) Türkiye'nin kullanımına açılmasının da yer aldığı bazı anlaşmalar imzaladı.

Devamını oku...
 
Büyüme rakamları açıklandı
Haberler

Türkiye 2018 yılının ikinci çeyreğinde (Nisan-Haziran) yıllık yüzde 5.2 büyüdü.

Devamını oku...
 
Moody's'ten Türkiye değerlendirmesi
Haberler

Moody's, yüksek döviz kredileri ve artan kaldıracın Türkiye'de şirket borçları kaynaklı savunmasızlığı artırdığını belirtti.

Devamını oku...
 
e-İhracatın yıldızı üç Avrupa ülkesi!
Haberler

Alım gücü yüksek olan Avrupa ülkeleri, e-ihracat’ta Türk şirketlerinin yurtdışındaki yeni pazarları arasında öne çıkıyor.

Devamını oku...
 
İzmir'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. Yılı Kutlu Olsun
Basın AçıklamasıGüzel İzmirimizin düşman işgalinden kurtulduğu, Kurtuluş Savaşımızın taçlandırıldığı 9 Eylül kutlu olsun.
Geldikleri gibi gittiler!


 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 7 / 155

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam