Anasayfa
Dr. Mahfi Eğilmez yazdı: Gelir-Harcama Zinciri Koparsa
Haberler

Covid-19 virüsünün ekonomik yaşamda yarattığı en ciddi tehdidin gelir-harcama zincirinin kopması ve bunun sonucunda üretimin durması olduğunu görüyoruz. Bu zincirin kopmasının ne demek olduğunu bir örnekle anlatmaya çalışayım:

Devamını oku...
 
TEPAV Perakende Güven Endeksi'nde sert düşüş
Haberler

TEPAV Perakende Güven Endeksi, Mart 2020’de bir önceki aya göre 7,1 puan azalırken, bir önceki yılın aynı dönemine göre ise 9 puan azaldı.

Devamını oku...
 
Enflasyon açıklandı
Haberler

Martta enflasyonu koronavirüs ile beraber artan talep belirledi. Gıdada ve sağlıkta yaşanan yükseliş aylık enflasyonu yüzde 0,57 yükseltti. Yıllık enflasyon yüzde 11,86’ya geriledi.

Devamını oku...
 
Mart’ta ihracat yüzde 17,8 azaldı
Haberler

Corona virüsü salgını, Mart'ta ihracatta da tarihi düşüşe neden oldu. Ticaret Bakanlığı verilerine göre, Mart ayında ihracat, geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 17,8 düşüşle 13 milyar 426 milyon dolara geriledi.

Devamını oku...
 
İSO Başkanı Bahçıvan: Tüm sanayi sektörleri, mücbir sebep kapsamına alınmalı
Haberler

İSO Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, "Ayrışma ve huzursuzluk doğuracak tutum ve uygulamalardan özenle kaçınılmalıdır. İstisnasız tüm imalat sanayi sektörleri mücbir sebep kapsamına alınmalıdır" dedi.

Devamını oku...
 
İmalat sanayi PMI endeksi yeniden 50'nin altında
Haberler

Türkiye imalat sanayi PMI endeksi mart ayında 48,1 ile yeniden daralma bölgesine girmiş oldu. Endeks bir önceki ay 52,4 olmuştu.

Devamını oku...
 
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi şubatta arttı
Haberler

Hizmet Üretici Fiyat Endeksi (H-ÜFE), şubatta aylık bazda yüzde 0,8, yıllık bazda yüzde 13,1 arttı.

Devamını oku...
 
Dış ticaret açığı şubatta yüzde 72 arttı
Haberler

Şubat ayında ihracat yüzde 2.3 artarak 14 milyar 653 milyon dolar, ithalat yüzde 9.8 artarak 17 milyar 634 milyon dolar olarak gerçekleşti. Dış ticaret açığı ise yüzde 72 artışla 2 milyar 981 milyon dolara yükseldi.

Devamını oku...
 
Sağlıkta yerli üretime 6 milyon lira destek
Haberler

Dezenfektan, koruyucu elbise, gözlük, maske, eldiven gibi ürünleri yerli üretenlere KOSGEB'den 6 milyon liraya kadar destek verilecek.

Devamını oku...
 
KOBİ’lerin ticari alacak sigortasına reasürans desteği
Haberler

KOBİ'lere yönelik ticari alacak sigortası sunulmasını içeren devlet destekli sistem kapsamında Olağandışı Riskler Yönetim Merkezi'nin üzerinde kalan ve teminat verilen riskin %50'lik kısmı için %75 ve üzeri, kalan %50'lik kısmı oluşturan pay için ise %110 ve üzeri reasürans desteği sağlanacak.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 7 / 228

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam