Anasayfa Basında USİAD
KOSGEB'den 1 milyon liralık destek
Haberler

Üretim ve ihracatta teknoloji seviyesi yüksek, katma değerli ürünlerin ve KOBİ’lerin payının artırılması konulu proje çağrısı ilana çıktı.

Devamını oku...
 
"Tarım, gerçek reel sektördür"
Haberler

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarımın reel sektörün temelini oluşturduğunu bildirerek, “Ekonomik hayatın, ticaretin temelinde tarım vardır. Bütün ülkeler, istisnasız, tarımdan çıkan artı değeri kullanarak zenginleşmiştir. ABD’si, Almanya’sı, Fransa’sı, İngiltere’si, Hollanda’sı başta olmak üzere bütün gelişmiş ülkeler tarımla kalkındı. Kalkındıktan sonra datarımı ihmal etmediler. Tarımda da dünyanın en büyükleri oldular” dedi. Bayraktar, yaptığı açıklamada, tarımın toplumda hak ettiği değeri almadığını, halkın tarımın sorunlarına yeterince ilgi göstermediğini belirtti.

Devamını oku...
 
Dünyada toplam borç 217 trilyon dolar
Haberler

Uluslararası Finans Enstitüsü’ne göre(IIF); 2017’nin ilk çeyreği itibariyle dünyada toplam borç; 217 trilyon dolar.

Devamını oku...
 
"Türkiye, AVM çöplüğüne dönmesin"
Haberler

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, plansız ve kontrolsüz açılan AVM'lerin milli servetin heba olmasına neden olduğunu belirtti.

Devamını oku...
 
Sanayi ciro endeksi açıklandı
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından açıklanan sanayi ciro endeksi Temmuz'da bir önceki aya göre yüzde 3,4 artış gösterdi.

Devamını oku...
 
Gayrisafi Yurt içi Hasıla ikinci çeyrekte yüzde 5,1 arttı
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yapılan açıklamaya göre; gayrisafi yurt içi hasıla ikinci çeyrek ilk tahmini zincirlenmiş hacim endeksi olarak (2009=100), 2017 yılının ikinci çeyreğinde bir önceki yılın aynı çeyreğine göre; % 5,1 arttı.2017 ve 2018 yılına ilişkin büyüme tahminleri ise; sırasıyla yüzde 4,5 ve yüzde 4. İlk çeyrekte büyüme yüzde 5 olmuştu.

Devamını oku...
 
İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yılı kutlu olsun
Haberler

9 Eylül 1922 Kurtuluş Savaşımızın taçlandırıldığı gündür.
İzmir'in düşman işgalinden kurtuluşunun 95. yılı kutlu olsun.


 
İşçiler, 4 yıldır üretim yapmayan ilk şeker fabrikamız Alpullu Şeker Fabrikası’nı çalıştırmayı başardı
Haberler

Türkiye Gıda ve Şeker Sanayi İşçileri Sendikası (Şeker-İş Sendikası) Alpullu Şubesi yöneticileri, 4 yıldır üretim yapmayan Türkiye’nin ilk şeker sanayii kuruluşu olan Kırklareli Alpullu Şeker Fabrikası’nı çalıştırmayı başardı.

Devamını oku...
 
Türkiye’nin ilk akıllı sanayi bölgesi Yalova’da inşa ediliyor
Haberler

Türkiye’nin ilk akıllı sanayi bölgesi, yeni sanayi şehri Yalova’da inşa ediliyor. Endüstrinin köklü markalarından İMES’in öncülük ettiği OSB; nitelikli altyapısı, eşsiz donatıları ve kullanacağı teknolojiyle yatırımcılara kusursuz bir üretim altyapısı sunacak.

Devamını oku...
 
8. İstanbul Finans Zirvesi 27-28 Eylül 'de
Haberler

Finansal teknolojiler ve risk yönetiminin enine boyuna tartışılacağı 8. İstanbul Finans Zirvesi, 27-28 Eylül tarihlerinde gerçekleştirilecek.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 10 / 21

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam