Anasayfa Basında USİAD
Türkiye'ye en çok yatırım yapan ülkeler belli oldu!
Haberler

Ekonomi Bakanlığı verilerine göre; Türkiye'ye 2010-2017 arasındaki dönemde 140 milyar dolarlık doğrudan sermaye gelirken, bunun 128.5 milyar doları 20 ülkeden geldi. En çok yatırım yapan ülke Hollanda oldu.

Devamını oku...
 
Türkiye-Rusya arasında ortak bildiri imzalandı
Haberler

Türkiye-Rusya arasındaki ticaret önündeki engellerin kaldırılması için ortak bildiri imzalandı.

Devamını oku...
 
Vergi mükellefleri, esnaf ve tüccarlar, şirket ortakları Bağkur kapsamında sigortalı sayılıyor
Haberler

Bağkur sigortalıları 1 Ekim 2008 tarihinden önce 24 basamak üzerinden prim öderken, artık asgari ücretle asgari ücretin 7.5 katı arasında (SGK tavan tutarı) değişen bir matrah üzerinden primlerini ödeyebiliyor.

Devamını oku...
 
19 Mayıs Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun
Basın AçıklamasıMustafa Kemal Atatürk, Söylev'ine, "1919 yılı Mayısının 19. günü Samsun'a çıktım. Genel durum ve görünüş" diye başlar...
19 MAYIS MİLLİ MÜCADELEMİZİN SİMGESİDİR.
19 MAYIS, ÖZGÜR VE BAĞIMSIZ TÜRKİYE İÇİN DİRENİŞİN BAYRAMIDIR!
YAŞASIN BAĞIMSIZLIK, YAŞASIN TÜRKİYE CUMHURİYETİ!
19 MAYIS ATATÜRK'Ü ANMA, GENÇLİK ve SPOR BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN.
USİAD

 
4.5 milyon kişi borç batağında
Haberler

Üç milyonu aşkın kişi borcunu ödemediği için bankaların yasal takibinde. Varlık yönetim şirketlerinin tahsilat yapamadığı borçlu sayısı ise 1.5 milyon. Özetle Türkiye'de 4.5 milyon kişi batık.

Devamını oku...
 
Maliye Bakanı Ağbal'dan 'Yapılandırma Ödemesi' Uyarısı
Haberler

Maliye Bakanı Naci Ağbal, geçen yıl yürürlüğe giren yapılandırma uygulaması için mayıs ayının çok önemli olduğunu belirterek, aynı ilgiyi ödeme noktasında da beklediklerini kaydetti.

Devamını oku...
 
Japonya ekonomisi büyümeye devam ediyor
Haberler

Japonya ekonomisi, ilk çeyrekte de büyüyerek genişlemesini beşinci çeyreğe taşıdı ve son 10 yılın en uzun çeyrek dönem büyüme serisini, gerçekleştirdi. İlk çeyrek büyümesinde, ihracatta devam eden güçlenme etkili oldu. İç talep artış gösterdi, ancak ekonomistler bu güçlü seyrin devam edip etmeyeceğini sorguluyorlar.

Devamını oku...
 
Tüketici güven endeksi arttı
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işbirliği ile yürütülen tüketici eğilim anketi sonuçlarından hesaplanan tüketici güven endeksi, Mayıs ayında bir önceki aya göre %2,1 oranında arttı; Nisan ayında 71,3 olan endeks değeri Mayıs ayında 72,8 oldu.

Devamını oku...
 
EVTEKS Uluslararası Ev Tekstili Fuarı kapılarını açtı.
Haberler

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD ) tarafından CNR Fuarcılık işbirliği ile bu yıl 23. kez düzenlenen EVTEKS Uluslararası Ev Tekstili Fuarı kapılarını açtı.

Devamını oku...
 
İşsizlik oranı açıklandı
Haberler

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2017 yılı Şubat döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 676 bin kişi artarak 3 milyon 900 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 1,7 puanlık artış ile yüzde 12,6 seviyesinde gerçekleşti. Beklenti: yüzde 13'tü.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 9 / 19

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam