Anasayfa Basında USİAD
30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun
Basın Açıklaması26 Ağustos 1922’de Afyon Cephesi’nde başlayıp, 30 Ağustos günü Dumlupınar'da, 9 Eylül’de İzmir’de taçlanan Büyük Zaferimizin 94. yıldönümünü kutlamanın onurunu ve sevincini yaşıyoruz.
Zafer Bayramı, Türk devletinin kuruluşunu, Türk milletinin büyük zaferini müjdelemiş, emperyalizme karşı mazlum milletlerin umut ışığı olmuştur.
Başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden bağımsızlık mücadelemizin bütün kahramanlarını, geçmişte ve günümüzde ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi şükran ve saygıyla anıyoruz.
30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.
USİAD

 
Merkez’in rezervleri 17 ayın zirvesinde
Haberler

Merkez Bankası'nın brüt döviz rezervi bir haftada 1 milyar 58 milyon dolar artış gösterdi ve son 17 ayın en yüksek seviyesine çıktı.

Devamını oku...
 
Konut satışlarında sert düşüş
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Temmuz 2016 Konut Satış İstatistikleri'ni açıkladı. Temmuz ayında konut satışları yüzde 16 düşüş göstererek 81.343 adette kaldı.

Devamını oku...
 
Tüketici güven endeksi yükseldi
Haberler

Tüketici güven endeksi Ağustos'ta bir önceki aya göre yüzde 11.1 artarak 74.44'e yükseldi.

Devamını oku...
 
İhracatçı dertli: Satıyoruz ama parası düşük!
Haberler

İhracatçılar sattıkları mal miktarını artırsa da kazançta geçmiş yılların gerisinde kalıyor. Türkiye’nin kilogram başına ihracat birim fiyatı yılın ilk yedi ayında yüzde 6.25 azalırken, satılan mal miktarı yüzde 4.5 arttı.

Devamını oku...
 
Merkez Bankası'ndan çeyrek puan indirim
Haberler

Merkez Bankası (TCMB), faiz indirimine ağustos ayında da devam etti. Bugün toplanan Para Politikası Kurulu (PPK), koridorun üst bandında 25 baz puanlık indirim daha yaptı.

Devamını oku...
 
Terörü lanetliyoruz
Basın Açıklaması

Gaziantep'te gerçekleştirilen ve 51 yurttaşımızın hayatını kaybettiği terör saldırısını kınıyoruz.
Milletimize ve yakınlarını kaybeden yurttaşlarımıza başsağlığı, yaralılara acil şifalar dileriz.
Terörü lanetliyoruz.
USİAD

 
Başbakan Yardımcısı Şimşek: Bu sene büyümeyi tutturamayız
Haberler

Başbakan Yardımcısı Mehmet Şimşek, bu yıl Orta Vadeli Program'da (OVP) belirlenen yüzde 4,5 büyüme oranının tutturulamayacağını söyledi.

Devamını oku...
 
Mobilya sektörü hedef büyüttü
Haberler

Mobilya Sanayicileri ve İş Adamları Dernekleri Federasyonu Başkanı, Türkiye'nin mobilya ihracatında her geçen yıl cirosunun arttığını, dünya pastasından daha fazla pay aldığını söyledi.

Devamını oku...
 
Açılan ve kapanan şirket sayısı düştü
Haberler

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği'nin (TOBB) açıkladığı verilere göre, bir önceki aya göre kurulan şirket sayısında yüzde 43,60 kurulan gerçek kişi ticari işletme sayısında yüzde 48,28 kurulan kooperatif sayısında yüzde 50,59 azalış oldu.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 8 / 15

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam