Anasayfa Basında USİAD
Ekonomide önemli veriler açıklandı
Haberler

Reel kesim güven endeksi Aralık ayında bir önceki aya göre düşerken kapasite kullanım oranı ise bir önceki aya göre arttı.

Devamını oku...
 
Türkiye'nin 2015 yılı kültür harcamaları istatistikleri yayımlandı
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), Türkiye'nin 2015 yılı kültür harcamaları istatistiklerini yayımladı. Hanehalklarının 2015 yılında gerçekleştirdiği toplam kültür harcamalarında televizyon ve TV yayın giderleri, kitap, gazete ve dergi giderlerini ikiye katladı.

Devamını oku...
 
Nazmi Kal ile “Atatürk’ün Diktiği Ağaçlar” ve Yerli Malı üzerine...
USİAD Bildiren

“YERLİ MALI MİLLET MALI, HERKES ONU KULLANMALI!”

TRT’de yıllarca program yapımcısı ve sunuculuk yapan ve Cumhuriyet tarihinin nasıl kısa sürede yüksek kalkınma hızını yakaladığını “Atatürk’ün Diktiği Ağaçlar” kitabında ayrıntılı bir biçimde anlatan Nazmi Kal’a konuk olduk. Kal, Yerli Malı Haftası’na ilişkin sorularımızı yanıtladı. 
‘Osmanlı’dan bir gram altın almadan üstelik Osmanlı’nın borçlarını ödemek zorunda kalan genç Cumhuriyet 15 yılda memleketi fabrikalarla donattı’ diyen Nazmi Kal, “Bu fabrikalar arasında maden işletmeleri, kağıt fabrikası, şeker fabrikaları, Konya, Kayseri, Nazilli bez fabrikaları, Keçiborlu kükürt fabrikası, Merinos fabrikası ve daha birçok fabrika var. Cumhuriyet tarihinin nasıl kısa sürede yüksek kalkınma hızını yakaladı” dedi.
İşte, o söyleşi:

Devamını oku...
 
USİAD Bildiren 98. sayısı yayımlandı
USİAD Bildiren

"YERLİ MALI MİLLET MALI,
HERKES ONU KULLANMALI!"
usiad.net/dergi/98.Sayi/

 
12-18 Aralık "Tutum, Yatırım ve Yerli Malları Haftası"
Basın Açıklaması
Pazartesi, 12 Aralık 2016 10:48

Neden Ulusal Ekonomi, Üretim ve Yerli Malı Diyoruz

USİAD (Ulusal Sanayici ve İş Adamları Derneği) Başkanı Birol Başaran, ülkemizde 1929 yılında kanun haline getirilen ve 1946 yılından itibaren 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan “Yerli Malı ve Tutum Haftası”nın altını çizmek için bir açıklama yaptı.
Başaran, açıklamasında şunları ifade etti:

"USİAD olarak, yurdumuzun ekonomik bağımsızlığının korunması ve sürdürülebilir bir ekonomik alt yapı konusunda stratejik öneme sahip olan Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası'nın bir nostâlji değil, zorunluluk olduğunu vurguluyoruz ve hatırlatmayı bir görev biliyoruz.

Devamını oku...
 
Cari açıkta makas açılıyor
Haberler

Cari açık 1 milyar 332 milyon dolar artarak 1 milyar 675 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Devamını oku...
 
Milletimizin Başı Sağolsun
Basın Açıklaması

İstanbul'daki alçak terör saldırısını lanetliyoruz.
Şehitlerimizin ailelerine ve milletimize başsağlığı, yaralılarımıza acil şifalar dileriz.

 
5. Türkiye İnovasyon Haftası başladı
Haberler

Türkiye İhracatçıları Meclisi’nin düzenlediği 5. Türkiye İnovasyon Haftası İstanbul Kongre Merkezi’nde başladı. Açılış konuşmasını yapan Büyükekşi, 'Dünya işsiz ekonomiye hazırlanıyor. Artık tek iş marka ve inovasyona liderlik etmektir" dedi.

Devamını oku...
 
Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi aylık yüzde 2 arttı
Haberler

Yurt İçi Üretici Fiyat Endeksi (Yİ-ÜFE) 2016 Kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 2,00, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 6,76, bir önceki yılın aynı ayına göre de yüzde 6,41 arttı.

Devamını oku...
 
Buğday üretimi dünyada arttı, Türkiye'de azaldı
Haberler

Uluslararası Hububat Konseyi'nin açıkladığı rapora göre, dünya buğday üretimi geçen sezonda 737 milyon ton olarak gerçekleşti. Bu rekolte geçen yılki üretim rakamını 12 milyon ton geçmiş oldu.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 6 / 15

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam