Anasayfa Basında USİAD
Enflasyon sepetine gıda ayarı
Haberler

Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, enflasyon sepetinde gıdanın yüzde 24’lerde olan ağırlığının yıl sonundaki güncelleme ile yüzde 20’nin altına ineceğini söyledi.

Devamını oku...
 
Türkiye’de ilk toz bal üretimi başladı
Haberler

Adana'da bal üretim ve ambalajlaması yapan bir firma, Türkiye'nin ilk toz balını üretti.

Devamını oku...
 
TESK: Kadın üye sayımız yüzde 30 arttı
Haberler

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yaptığı açıklamada, son üç yıl içerisinde kadın esnaf sayısının yüzde 30 artış ile 189 bin 337’den 248 bin 331 ye çıktığını belirtti. Palandöken ayrıca, “Kadın esnaf ve sanatkar sayısındaki artış yeter değil. Kadın esnaf ve sanatkar sayısının artırılması için daha çok desteklenmelidir” dedi.

Devamını oku...
 
İstanbul Finans Merkezi'nin temeli atıldı
Haberler

Bittiğinde 50 bin kişinin çalışacağı ve günlük 25 bin ziyaretçinin geleceği İFM'de Başbakan Yıldırım'ın katılımıyla ilk kazma vuruldu.

Devamını oku...
 
Ekonomi Bakanı Zeybekci: TL'deki değer kaybı geçici
Haberler

Ekonomi Bakanı Zeybekci, "Türk lirasının dolar karşısındaki değer kaybı, tamamen bizim dışımızdaki sebeplerden kaynaklanan, uluslararası piyasalardaki hareketlenmelerden kaynaklanan, geçici bir durumdur" dedi.

Devamını oku...
 
Yatırım için direkt uçuş talebi
Haberler

Başkentli sanayiciler, doğrudan uçuş olmayan ülkelerden yatırımcı gelmediğini belirterek, yatırım için direkt uçuşların artırılmasını istedi.

Devamını oku...
 
Toplam kredi stoku 1,9 trilyon liraya yükseldi
Haberler

Türkiye Bankalar Birliği (TBB) Risk Merkezi verilerine göre, bankalar ve banka dışı finansal kuruluşlar tarafından doğrudan kullandırılan nakit krediler 1 trilyon 909 milyar liraya yükseldi.

Devamını oku...
 
Tarımda üretici fiyatları yüzde 1 arttı
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) tarafından yapılan açıklamaya göre, tarım ürünleri üretici fiyat endeksi (Tarım - ÜFE), 2016 yılı Eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 1,01, bir önceki yılın Aralık ayına göre yüzde 0,38, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 4,39 ve on iki aylık ortalamalara göre ise yüzde 5,37 artış gösterdi.

Devamını oku...
 
Küresel piyasalar Çin verileriyle geriledi
Haberler

Küresel piyasalar, Fed faiz artırmayı düşünürken Çin ihracat verisinin düşük gelerek dünya ekonomisinde daha da yavaş bir büyümeyi işaret etmesine bağlı olarak yatırımcıların güvenli liman olan devlet tahvillerine akın etmesiyle Temmuz'dan bu yana olan en düşük seviyesine indi.

Devamını oku...
 
TÜİK: Gelir eşitsizliği arttı
Haberler

Türkiye istatistik Kurumu tarafından yapılan Gelir ve Yaşam Koşulları Araştırması 2015 yılı sonuçları açıklandı. Buna göre, Türkiye’de Gini katsayısı bir önceki yıla göre 0,006 puan artarak 0,397’ye yükseldi. Bu durum gelir eşitsizliğinin bir önceki yıla göre arttığını gösteriyor.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 6 / 14

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam