Anasayfa Basında USİAD
Vergi barışı 25 Kasım’a uzadı
Haberler

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Başbakan Binali Yıldırım’ın ardından 31 Ekim tarihinde sona erecek olan vergi borçlarının yeniden yapılandırılmasına yönelik başvuru süresinin 25 Kasım’a uzatılacağını söyledi.

Devamını oku...
 
Ekim ayında sektörel güven endekslerinde düşüş
Haberler

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2016 yılı Ekim ayı Sektörel Güven Endeksleri verilerini açıkladı. Ekim ayında hizmet sektörü güven endeksi ile perakende ticaret sektörü güven endeksi yüzde 1,8; inşaat sektörü güven endeksi ise yüzde 0,8 oranında düşüş yaşadı.

Devamını oku...
 
Kadın istihdamı azaldı
Haberler

Sigortalı ücretli çalışan sayısı Haziran 2016-Temmuz 2016 arasında mevsimsellikten arındırılmış verilere göre 10 bin kişi arttı. Buna karşılık, sigortalı kadın çalışan sayısı ise 13 bin azaldı.

Devamını oku...
 
1 milyon dolar ihracat yapana yeşil pasaport
Haberler

Ekonomi Bakanlığı’nın 15 bin ihracatçıya vereceği yeşil pasaportun ayrıntıları belli olmaya başladı. Buna göre son üç yılda 1 milyon dolar ve üzeri ihracat yapan firmaların 1 ila 5 yetkilisine yeşil pasaport verilecek.

Devamını oku...
 
Vergi Affında yapılandırma için son hafta
Haberler

Vergi Affında yapılandırma için son hafta. Muhtemel yoğunluk sorunları ile karşılaşmamak için başvurunuzu son günlere bırakmayın.

Devamını oku...
 
Turizmdeki krizin İstanbul'a faturası ağır
Haberler

İstanbul’a gelen turist sayısında ilk dokuz ayda geçen yıla göre kayıp 2.5 milyon kişiyi geçti. TÜROB’un yaptığı bir araştırma ise konuyu farklı bir boyuta taşıdı. İstanbul’da 100 yatağın 65’i boş kalırken, boş kalan yatakların faturası 3 milyar doları buluyor. Buna karşın 1.3 milyar dolarlık yatırımla 47 bin 685 yeni yatak kapasitesi ise yolda.

Devamını oku...
 
Kırsal kalkınma hibe tutarları belli oldu
Haberler

Kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak amacıyla yapılacak yatırımlara yönelik hibe tutarları belli oldu.

Devamını oku...
 
Ar-Ge ve inovasyon yatırımlarımız arttı
Haberler

TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanı Karataş, Türkiye'nin Ar-Ge harcamalarının, gayrisafi milli hasıla içerisinde dünyada Çin'den sonra en hızlı artıran ülke olduğunu söyledi.

Devamını oku...
 
Başbakan Yıldırım: KOBİ'lere 1 milyar 100 milyon lira destek vereceğiz
Haberler

Başbakan Binali Yıldırım, 2017 bütçesinden KOBİ'lere 1 milyar 100 milyon lira destek vereceklerini söyledi.

Devamını oku...
 
Eylülde kapanan şirket sayısı arttı
Haberler

Kurulan şirket sayısı, eylülde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 29,03 azalarak, 5 bin 219'dan 3 bin 704'e geriledi. Kapanan şirket sayısı ise aynı dönemde yüzde 21,99 artarak, 682'den 832'ye yükseldi.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 5 / 13

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam