Anasayfa Basında USİAD
İzmir'in Düşman İşgalinden Kurtuluşunun 96. Yılı Kutlu Olsun
Basın AçıklamasıGüzel İzmirimizin düşman işgalinden kurtulduğu, Kurtuluş Savaşımızın taçlandırıldığı 9 Eylül kutlu olsun.
Geldikleri gibi gittiler!


 
WIN EURASİA 14-17 Mart'ta düzenlenecek
Haberler

Dünyanın en büyük 6 sanayi fuarını Endüstri 4.0 konseptiyle tek çatı altında buluşturan WIN EURASİA “Geleceğin Parçası Ol” sloganıyla 14-17 Mart'ta İstanbul’da düzenlenecek.

Devamını oku...
 
İhracatçı yeni düzenlemeden şikayetçi
Haberler

İhracatçıların döviz gelirlerinin yüzde 80'ini TL'ye çevirme zorunluluğu firmaların döviz yükümlülüğünden kaynaklı olarak bilançolarında bozulmalara neden olabileceği belirtiliyor.

Devamını oku...
 
USİAD Bildiren 107. sayı yayımlandı
USİAD Bildiren

USİAD Bildiren 107. sayı yayımlandı

 
30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun
Basın Açıklaması26 Ağustos 1922’de Afyon Cephesi’nde başlayıp, 30 Ağustos günü Dumlupınar'da, 9 Eylül’de İzmir’de taçlanan Büyük Zaferimizin 96. yıldönümünü kutlamanın onurunu ve sevincini yaşıyoruz.
Zafer Bayramı, Türk devletinin kuruluşunu, Türk milletinin büyük zaferini müjdelemiş, emperyalizme karşı mazlum milletlerin umut ışığı olmuştur.
Başta Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bu zaferi bize armağan eden bağımsızlık mücadelemizin bütün kahramanlarını, geçmişte ve günümüzde ülkemizin ve milletimizin bölünmez bütünlüğü için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimizi, kahraman gazilerimizi şükran ve saygıyla anıyoruz.
30 Ağustos Zafer Bayramımız kutlu olsun.
USİAD

 
Ekonomik güven endeksi Ağustos'ta yüzde 9 geriledi
Haberler

TÜİK verilerine göre ekonomik güven endeksi Ağustos'ta yüzde 9 gerileyerek Mart 2009'dan beri en düşük olan 83.9 değerini aldı.

Devamını oku...
 
Dış ticaret rakamları açıklandı
Haberler

TÜİK verilerine göre, ihracat temmuzda yıllık bazda yüzde 11,6 artarak 14 milyar 77 milyon dolar, ithalat yüzde 6,7 azalarak 20 milyar 59 milyon dolar oldu.

Devamını oku...
 
Çelikte yakın hedef: Uzak Doğu
Haberler

ABD'nin Türkiye'den çelik ve alüminyum ürünleri ihracatına getirdiği gümrük vergilerini artırmasının ardından ihracatçılar açığı kapatmak üzere Uzak Doğu ve Güney Amerika ülkelerine yöneldi.

Devamını oku...
 
Konutta yeni kampanya dönemi
Haberler

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yeni konut kampanyasının detaylarını açıkladı. 29 Ağustos-31 Ekim döneminde ev alacaklar yüzde 10 indirimden faydalanacak. Ayrıca yüzde 10 peşinatı dövizle yatırına ise kur garantisi verilecek.

Devamını oku...
 
KOBİ’leri yüksek faiz zorluyor
Haberler

Bankalara 646 milyar lira borcu olan KOBİ’ler zor bir dönemden geçiyor. Faktoring sektöründe faiz yüzde 40’lara yükselince küçük şirketler için kaynak bulmak zorlaştı.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 5 / 20

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam