Anasayfa Basında USİAD
Sıfır Atık Forumu 17-19 Ekim tarihleri arasında
Haberler

Türkiye’de doğa için yapılan en büyük organizasyonlardan biri olan Sıfır Atık Forumu, CNR Expo Yeşilköy’de 17 - 19 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek.

Devamını oku...
 
Demir ve Demir Dışı Metaller sektörü 2019 Eylül ayı ihracat rakamları
Haberler

Demir ve Demir Dışı Metaller sektörü Eylül ayını 665 milyon dolarlık ihracat rakamı ile tamamlarken, en çok ihracat yapılan ülke 76,2 milyon dolarla Almanya oldu.

Devamını oku...
 
Sanayi üretiminde düşüş
Haberler

TÜİK, ağustos ayı sanayi üretimi verilerini açıkladı. Sanayi üretimi yıllık bazda yüzde 3,6, aylık bazda yüzde 2,8 düştü.

Devamını oku...
 
Tarım- ÜFE Eylül ayında yüzde 1,59 arttı
Haberler

Tarım ürünleri üretici fiyat endeksi, 2019 yılı Eylül ayında bir önceki aya göre yüzde 1,59, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 17,27 ve on iki aylık ortalamalara göre yüzde 22,53 artış kaydetti.

Devamını oku...
 
'İhracat iklimi'nde iyileşme zayıf
Haberler

Ağustos ayında 51,1 olarak kaydedilen İSO Türkiye İhracat İklimi Endeksi eylülde 50,3'e geriledi. Endeks, iyileşmenin çok ılımlı düzeyde ve 77 aydır süren genişleme trendinin en düşük hızda olduğunu gösterdi.

Devamını oku...
 
Savunma ve havacılık sektörü ihracatı arttı
Haberler

Savunma ve havacılık sektörünün ihracatı, yılın 9 ayında 2018'in aynı dönemine göre yüzde 37,7 artarak 1,9 milyar dolar oldu. Savunma ve havacılık sanayisi ürünlerine en fazla talep, 595,2 milyon dolarlık dış satımın gerçekleştirildiği ABD'den geldi.

Devamını oku...
 
MAKTEK İzmir Fuarı kapılarını açtı
Haberler

Otomotivden savunma sanayisine kadar Türkiye ekonomisinin lokomotifi olan sektörlere hizmet veren takım tezgahı firmalarının önemli buluşma noktalarından MAKTEK İzmir Fuarı, kapılarını açtı. 12 Ekim’e kadar sürecek olan fuara 19 ülkeden 370 firma katılacak.

Devamını oku...
 
TESK’ten yerli ürün çağrısı
Haberler

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Yerli ürün kullanmak hem üreticiye hem de ekonomiye en büyük destektir" dedi.

Devamını oku...
 
Güneş enerjisini 18 yıl depolayan sıvı keşfedildi
Haberler

İsveç’nin Chalmers Teknoloji Üniversitesi’ndeki bilim insanlarının keşfettiği “solar termal yakıtı” adı verilen bu sıvı, güneşten toplanan enerjiyi 18 yıl boyunca saklayabiliyor. Bu yöntemin temiz ve yenilenebilir enerji alanında çığır açması bekleniyor.

Devamını oku...
 
Merkez Bankası beklenti anketini açıkladı
Haberler

Merkez Bankası eylül ayı beklenti anketini yayımladı. 2019 yıl sonu döviz kuru beklentisi 5.90 TL iken 6.00 TL'ye revize edildi.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 4 / 23

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam