Anasayfa Basında USİAD
Bazı ABD ürünlerinin ithalatında ek vergilerde yarı yarıya indirim
Haberler

Türkiye, ABD menşeli 22 üründe ek gümrük vergisini yarıya indirdi. Karar, ABD'nin geçen hafta Türkiye'den çelik ithalatına uyguladığı yüzde 50 oranındaki gümrük vergisini yüzde 25'e indirmesinin ardından geldi. İlgili Cumhurbaşkanı Kararı, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Devamını oku...
 
Merkezi yönetim brüt borç stoku 1 trilyon 210,6 milyar lira
Haberler

Merkezi yönetim brüt borç stoku, nisan ayı itibarıyla 1 trilyon 210,6 milyar lira oldu.

Devamını oku...
 
Tüketici güven endeksi açıklandı
Haberler

Tüketici güven endeksi, Mayıs ayında geçen aya göre yüzde 13 azaldı. Nisan ayında 63,5 olan endeks Mayıs ayında 55,3 oldu.

Devamını oku...
 
19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramımız Kutlu Olsun!
Basın AçıklamasıMilli Mücadelenin başladığı, Büyük Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıktığı gün olan 19 Mayıs’ı 100. yılında coşkuyla kutluyoruz. 
Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına ve bölünmez bütünlüğüne olan inancımızla; sonsuza dek bağımsız, laik ve üniter devlet yapısıyla kutlanacak nice 19 Mayıslar diliyoruz.
USİAD

 
USİAD’TA BAYRAK DEĞİŞİMİ
Bizden Haberler

Ulusal Sanayici ve İş Adamları Derneği (USİAD) 8. Olağan Genel Kurulu geçtiğimiz hafta İstanbul’da dernek merkezinde gerçekleştirildi. Genel Kurul’da Cengiz Aydın, iki dönemdir genel başkanlık görevini yürüten Birol Başaran’dan bayrağı devraldı.

Devamını oku...
 
Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Doğan: "Pamuk destek primi 1 liraya yükseltilsin"
Haberler

Yüreğir Ziraat Odası Başkanı Mehmet Akın Doğan, "Pamuk destek priminin ya 80 kuruştan 1 liraya yükseltilmesini ya da dönüm başına verilen 500 kilograma kadar olan desteğin 600-700 kilograma çıkarılmasını istiyoruz" dedi.

Devamını oku...
 
BIMCO'nun ilk kadın ve Türk başkanı Şadan Kaptanoğlu
Haberler

Dünya denizcilik sektörünün çatı kuruluşu Baltık ve Uluslararası Denizcilik Konseyi'nin (BIMCO) başkanlığına Şadan Kaptanoğlu seçildi. Kaptanoğlu, başkanlığa seçilen ilk kadın ve ilk Türk olma özelliği taşıyor.

Devamını oku...
 
Merkez Bankası özel sektörün yurt dışından sağladığı uzun vadeli kredi borcunu açıkladı
Haberler

Merkez Bankası, özel sektörün yurt dışından sağladığı uzun vadeli  kredi borcunun Mart ayında 210,2 milyar dolar olduğunu bildirdi. Buna göre mart sonu itibarıyla, özel sektörün yurt dışından sağladığı kredi  borcu gelişmeleri incelendiğinde, 2018 yıl sonuna göre uzun vadeli  kredi borcu 127 milyon ABD doları olarak arttı.

Devamını oku...
 
Sanayi üretim rakamları açıklandı
Haberler

Sanayi üretimi Mart'ta aylık bazda % 2.1 arttı, yıllık bazda % 2.2 daraldı.

Devamını oku...
 
Türk su ürünleri ve hayvansal mamuller sektörü Brezilya’yı hedef pazar seçti
Haberler

Ege Su Ürünleri ve Hayvansal Mamuller İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Pala, Brezilya’nın yıllık 1 milyar 853 milyon dolar su ürünleri ve hayvansal mamuller ithalatından pay almak istediklerini söyledi.

Devamını oku...
 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 / 19

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam