Anasayfa Haberler
Türkiye'nin enerji faturası azaldı

Türkiye'nin enerji ithalatı için ödediği tutar, kasımda geçen yılın aynı ayına göre yüzde 2,6 azalarak 3 milyar 449 milyon 19 bin dolar oldu.

Devamını oku...
 
MTV zammı belli oldu

Motorlu Taşıtlar Vergisi bazı gruplar için yeniden değerlemenin altında belirlendi. 2019’ta tescil edilecek araçlar için MTV yüzde 15,9 olacak.

Devamını oku...
 
İthalat ve ihracat rakamları açıklandı

TÜİK, Kasım ayı dış ticaret verilerini açıkladı. Dış ticaret açığı Kasım ayında, yılın aynı ayına göre yüzde 89.8 azalarak 651 milyon dolara geriledi.

Devamını oku...
 
Tarım ve Orman Bakanı destek paketini açıkladı

Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, üreticilere yönelik destek paketini açıkladı.

Devamını oku...
 
Fındık üretimi azaldı

Doğu Karadeniz Bölgesi’nden fındık üretiminin 2018 yılında düştüğü, yaş çay ve kivi üretiminin ise önceki yıla oranla arttığı belirtildi.

Devamını oku...
 
Reel Kesim Güven Endeksi aralıkta geriledi

Reel Kesim Güven Endeksi (RKGE), aralıkta bir önceki aya göre 1,3 puan azalarak 91,5 seviyesine geriledi.

Devamını oku...
 
Hazır giyimciler zamla büyüdü

Türkiye Giyim Sanayicileri Derneği (TGSD) Başkanı Hadi Karasu, 2018'de hazır giyim iç pazarının yüzde 20 büyüyerek 137 milyar liradan 165 milyar liraya çıktığını kaydetti. TGSD'den yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Karasu, farkın büyük bölümünün fiyat artışlarından kaynaklandığını, reel büyümenin yüzde 2 - 3 düzeyinde olduğunu belirtti.

Devamını oku...
 
Uluslararası doğrudan yatırım girişi azaldı

Türkiye'ye uluslararası net doğrudan yatırım girişi ocak-ekim döneminde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 2,8 azalarak 9 milyar 163 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Devamını oku...
 
Geri kazanım OSB geliyor

EBSO tarafından 'geri kazanım sanayisinin' düzenli ve modern şekilde sanayileşmesi adına projelendirilen ve Kemalpaşa bölgesinde Türkiye'de ilk olarak hayata geçirilmesi planlanan 'Geri Kazanım İhtisas OSB' için çalışmalar hızlandı.

Devamını oku...
 
Hayvancılık yatırımlarına yüzde 50 hibe desteği

Yeni ağıl yapımı ve tadilat işlerini içeren inşaat, damızlık hayvan alımı ile makine ve ekipman alımına yüzde 50 hibe desteği verilecek.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam