Anasayfa Haberler
ATO Başkanı Baran: "Stratejik alanlarda yerli üretim artırılmalı"

ATO Başkanı Gürsel Baran, "Türkiye'nin, dünyadaki dijital dönüşümü yakalaması, katma değeri yüksek üretim gerçekleştirmesi ve 2023 hedeflerine ulaşabilmesi için bilişim ürün ve hizmetlerini yerlileştirmesi gerekiyor" dedi.

Devamını oku...
 
Enflasyon rakamları açıklandı

Tüketici fiyatları Ocak bir önceki aya göre yüzde 1.06 yükseldi, yıllık enflasyon yüzde 20.35.

Devamını oku...
 
İmalat sanayinde yavaşlama

İmalat PMI ocakta önceki aya göre değişim göstermeyerek 44,2 oldu. İmalat sanayi satın alma yöneticisi endeksi (PMI) Ocak'ta 44.2 ile yatay seyrederek sektördeki daralmanın on aydır devam ettiğine işaret etti.

Devamını oku...
 
23. EMITT Fuarı başladı

Dünyanın en büyük 4 turizm fuarı arasında yer alan EMITT-Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm ve Seyahat Fuarı, 23. kez kapılarını açtı.

Devamını oku...
 
Dış ticaret verisi açıklandı

Türkiye İstatistik Kurumu ile Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan geçici dış ticaret verilerine göre; ihracat 2018 yılı Aralık ayında, 2017 yılının aynı ayına göre %0,2 artarak 13 milyar 879 milyon dolar, ithalat %28,3 azalarak 16 milyar 553 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Devamını oku...
 
Merkez Bankası, yıl sonu enflasyon tahminini açıkladı

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) Başkanı Murat Çetinkaya, yılın birinci enflasyon raporunun tanıtımı amacıyla Sheraton Ankara Oteli'nde düzenlenen toplantıda, enflasyon tahminlerine ilişkin değerlendirmede bulundu. Sıkı bir politika duruşu ve güçlendirilmiş politika koordinasyonu altında enflasyonun kademeli olarak hedeflere yakınsamasını öngördüklerini ifade eden Çetinkaya, bu çerçevede enflasyonun 2019 sonunda yüzde 14,6 olarak gerçekleşeceğini, 2020 yılı sonunda yüzde 8,2'ye, 2021 yılı sonunda ise yüzde 5,4'e geriledikten sonra, orta vadede yüzde 5 düzeyinde istikrar kazanacağını tahmin ettiklerini söyledi.

Devamını oku...
 
Ekonomik güven endeksi azaldı

Ekonomik güven endeksi 2018 Aralık ayında 81,9 iken, 2019 Ocak ayında %4,2 oranında azalarak 78,5 oldu.

Devamını oku...
 
TOBB, sanayi istihdamının resmini çekti

Sanayi tesislerinde ortalama 42,75 kişi çalışırken, bunların yüzde 4,53'ünü mühendisler oluşturdu. KOBİ ölçeğindeki sanayi firmalarının istihdamdaki payı arttı. Sanayide en çok istihdam artışı sağlayan şehir Bitlis oldu.

Devamını oku...
 
TESK'ten "yerli makine" teşviki talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Kullandığı makineler yerli ve milli olduğunda esnafımıza KDV ve ÖTV teşviki verilmeli" talebinde bulundu.

Devamını oku...
 
Enflasyon Raporu bilgilendirme toplantısı 30 Ocak’ta

Merkez Bankası'ndan yapılan açıklamada enflasyon Raporu bilgilendirme toplantısının 30 Ocak'ta Ankara'da yapılacağı belirtildi.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam