Anasayfa Haberler
Sanayi üretimi şubatta arttı

Sanayi Üretim Endeksi, geçen şubat ayında geçen yılın aynı ayına yüzde 8,8 yükseldi. Aylık bazda artış ise yüzde 0,1 oldu.

Devamını oku...
 
Perakendede e-ticaret harcaması 900 milyar dolara ulaştı

Mastercard'ın 'İyileşme İçgörüsü: Ticarette E-dönüşüm' raporuna göre, geçen yıl dünya genelinde perakende sektöründe yapılan e-ticaret harcaması, 2019'a göre yüzde 40 artarak 900 milyar dolara ulaştı.

Devamını oku...
 
TİM'den 'İhracat 2021 Raporu'

TİM İhracat 2021 Raporu'nda ihracatın hem bugününü hem de geleceğini ilgilendiren çalışmalar gerçekleştirdiklerini belirten Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, "İhracatçılarımız için başucu kitabı olacak nitelikteki raporumuzda, Türk ihracatına yeni dönemde yeni bir yol haritası çizmeyi ve yeni bir vizyon belirlemeyi amaçladık." dedi.

Devamını oku...
 
Enflasyon mart ayında da yükselişini sürdürdü

Enflasyon, mart ayında da yükselişi sürdürdü. TÜİK verilerine göre; TÜFE aylık bazda yüzde 1,08 artarken, yıllık enflasyon yüzde 16,19'a çıktı. Böylece üst üste 6. ayında da yükselen enflasyon, 2019 Temmuz ayından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Devamını oku...
 
Turizmciler iç turizmin desteklenmesini istiyor

Türkiye Otelciler Federasyonu YK Üyesi Gazi Murat Şen, hükümetten iç turizm endüstrisinin daha yoğun ve somut olarak desteklenmesini istediklerini söyledi.

Devamını oku...
 
UİB, martta 3 milyar dolarlık ihracat gerçekleştirdi

Uludağ İhracatçı Birlikleri (UİB)'nin 2021 yılı Mart ayı ihracatı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 40 artarak 3 milyar dolara ulaştı. Birliğin geriye dönük 12 aylık dönemdeki ihracat tutarı ise 27,5 milyar dolar oldu.

Devamını oku...
 
Ham çelik üretimi şubatta yüzde 5,9 arttı

Türkiye'nin ham çelik üretimi, 2021 yılı Şubat ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 5,9 artışla 3 milyon tona yükseldi.

Devamını oku...
 
Dış ticaret açığı, şubatta 3,3 milyar dolar

TÜİK'in açıkladığı dış ticaret verilerine göre, şubatta ihracat ve ithalatta yüzde 10 artış yaşandı. Dış ticaret açığı 3 milyar 36 milyon dolardan, 3 milyar 299 milyon dolara yükseldi.

Devamını oku...
 
Hizmet Üretici Fiyat Endeksi şubatta arttı

Hizmet Üretici Fiyat Endeksi (H-ÜFE), şubat ayında yıllık bazda yüzde 20,16 artış gösterdi. TÜİK verilerine göre; şubatta 8 alt sektör ana endeksin üzerinde artış oranı ortaya koydu. Hava yolu taşımacılığı hizmetleri yüzde 63,94 fiyat artışı ile öne çıktı.

Devamını oku...
 
TİM'den 'Türkiye Lojistik Portalı'

Türkiye Lojistik Portalı'nı kuracaklarını dile getiren TİM Başkanı İsmail Gülle, "Portal, lojistik firmalarıyla ihracatçılarımız arasında bir köprü vazifesi görecek. Ürünlerimiz, dünyanın dört bir köşesine artık daha hızlı, daha ucuz ve daha güvenli bir şekilde ulaşacak. Önümüzdeki günlerde, portalımızın detaylarını paylaşacağız" dedi.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam