Anasayfa Haberler
Bulut pazarı 74,94 milyar dolara ulaşacak

Bağımsız araştırma şirketi MarketsandMarkets’in raporuna göre, bulut bilişim depolama pazar büyüklüğü 2021’de 74,94 milyar dolara ulaşacak.

Devamını oku...
 
İşsizlikte Avrupa 8.siyiz

Türkiye yüzde 10,9 ile Avrupa ülkeleri arasında işsizlik oranı en yüksek 8. ülke oldu.

Devamını oku...
 
Perakende satış hacmi arttı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), mart ayına ilişkin perakende satış hacmi endeksini açıkladı.  Buna göre, mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sabit fiyatlarla perakende satış hacmi, martta bir önceki aya göre yüzde 2,1 yükseldi. Bu dönemde otomotiv yakıtı hariç gıda dışı satışlar yüzde 3,6, otomotiv yakıtı satışları yüzde 2,7 artarken, gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 1,2 azaldı.

Devamını oku...
 
Sanayi üretimi martta yüzde 1,3 arttı

Şubatta yüzde 0,4 düşüş gösteren sanayi üretim endeksi mart ayında yüzde 1,3 yükseldi. Endeks bir önceki yılın aynı ayına göre ise yüzde 2,8 artış kaydetti.

Devamını oku...
 
Genç çiftçi desteği başvurularında son gün 5 Mayıs

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, 10 Nisan 2017 tarihinde başlayan kırsal kalkınma destekleri kapsamındaki genç çiftçi projeleri desteği başvurularının 5 Mayıs 2017 Cuma günü mesai saati bitiminde sona ereceğini belirtti.

Devamını oku...
 
Nisan ayında ihracat 11 milyar 866 milyon dolara ulaştı

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) verilerine göre Nisan ayı ihracatı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 4 artışla 11 milyar 866 milyon dolar oldu.

Devamını oku...
 
En çok üretim ve teslimat linyitte

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), şubat ayına ilişkin katı yakıt istatistiklerini açıkladı.  Buna göre, katı yakıtların şubatta toplam satılabilir üretim miktarları, taş kömüründe 111 bin 289 ton, linyitte 4 milyon 482 bin 194 ton ve taş kömürü kokunda 348 bin 748 ton oldu.

Devamını oku...
 
Yeni paketin detayları belli oldu

Geçen hafta Ekonomi Koordinasyon Kurulu’nda ele alınan 81 maddelik üretim paketi planlı bölgelerde planlı sanayileşmeyi teşvik etmeyi hedefliyor.
Sanayi Bakanı Faruk Özlü, paketle sanayi parsellerinin ucuzlayacağını ve OSB’lere emlak vergisi indiriminin planlandığını açıkladı.

Devamını oku...
 
Ekonomik güven endeksi Nisan'da arttı!

İşsizlik ve enflasyon alarm verirken ekonomik güven endeksi Nisan ayında bir önceki aya göre yüzde 3.6 artarak Aralık 2015'ten bu yana en yüksek olan 99.5 değerini aldı.

Devamını oku...
 
Dijital reklamcılıktan 2016'da 1.872,4 milyon TL’lik büyüme

Dijitalleşmeyle birlikte ortaya çıkan dijital reklamcılık sektörü her geçen gün katlanarak büyümeye devam ediyor. 2016 yılında 1.872,4 milyon TL’lik bir büyüme rakamına ulaşan dijital reklamcılık, tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de dijital ekonominin temel yapı taşlarını oluşturmaya hazırlanıyor.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam