Anasayfa Haberler
Merkez Bankası, enflasyon tahminini yüzde 8,9'a çıkardı

Merkez Bankası, yılsonu enflasyon tahminini 1,5 puan yükselterek yüzde 8,9'a çıkardı. TCMB Başkanı Uysal, "Parasal sıkılaştırma konusunda normalleşme sürecinin seyrine bağlı olarak karar alacağız. Şu an için hızlı hareket etmeyi gerektirecek bir durum yok" dedi.

Devamını oku...
 
Mini istihdam paketi yürürlüğe girdi

İşten çıkarma yasağının 30 Haziran 2021, kısa çalışma ödeneğinin sektörler itibarıyla 31 Aralık 2020 tarihine kadar uzatılmasını öngören mini istihdam paketi Cumhurbaşkanı tarafından onaylanarak Resmi Gazete’de yayımlandı.

Devamını oku...
 
Sanayide kapasite kullanım oranı arttı

İmalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı (KKO), temmuz ayında bir önceki aya göre 4,7 puan artarak yüzde 70,7 seviyesinde gerçekleşti.

Devamını oku...
 
Güven endeksi yükseldi

TÜİK sektörel güven endeksleri Temmuz 2017 sonuçlarına göre, üç ana sektörde iyileşme görüldü.

Devamını oku...
 
Tüketici güveni temmuzda geriledi

Salgınla birlikte nisan ayında 54,9 puana gerileyen tüketici güven endeksi, dipten dönüş ve 2 aylık yükseliş sonrası temmuz ayında yeniden düşüşe geçti. Haziranda 62,6 puan olan tüketici güveni temmuz ayında yüzde 2,7 geriledi 60,9'a düştü.

Devamını oku...
 
KOSGEB 1 milyon TL'ye kadar destek verecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, KOSGEB'in, "KOBİGEL programı"yla yeni çağrıya çıkacağını ve işletmelere 1 milyon liraya kadar dijitalleşme desteği vereceğini belirtti.

Devamını oku...
 
Yenilenebilir enerjiye 3,9 milyar lira destek

Türkiye'de yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üreten santrallere haziranda yaklaşık 3,9 milyar liralık destek sağlandı.

Devamını oku...
 
Yatırım teşviklerinde imalat sektörü ilk sırada

Türkiye'de yerli ve yabancı yatırımları teşvik etmek ve istihdamı artırmak için verilen yatırım teşviklerinde son beş yılda ilk sırada imalat sektörü yer aldı.

Devamını oku...
 
Yerli buğday "Halis" tanıtıldı

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğünce (TAGEM), 2018 yılında Sakarya Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nde geliştirilen yerli ekmeklik buğday çeşidi "Halis" Konya'da tarım sektörünün paydaşlarına tanıtıldı.

Devamını oku...
 
Bazı demir-çelik ürünlerinde vergi uzatıldı

Bazı demir-çelik ürünlerinde geçici gümrük vergilerini 18 Nisan'dan itibaren üç ay süreyle artıran kararın uygulanması 30 Eylül'e kadar uzatıldı.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam