Anasayfa Haberler
Sanayiciden 'enerjideki artış, istihdam teşviki ile desteklensin' talebi

Yüksek kur ve yüksek faiz sarmalına giren sanayici yılbaşından beri enerji maliyetlerinin %60 arttığını belirterek, OSB’lerde istihdam üstündeki yüklerin kaldırılmasını istiyor. Sanayici böylece üretim çarklarının dönmesinin sağlanacağını belirtiyor.

Devamını oku...
 
Kur artışı filo kiralamayı da vurdu

TOKKDER Başkanı Ekici, artan borçlanma maliyetleri ve bankaların kredi vermede isteksiz davranmaları nedeniyle bu yılı yatay ile yüzde 5 arası daralma yaşanabileceğini ifade etti.

Devamını oku...
 
Dövizle kira dönemi sona erdi

Menkul ve gayrimenkul alım satım ile kiralama sözleşmelerinde döviz üzerinden belirlenmiş bedellerin 30 gün içinde Türk lirasına dönüştürülmesiyle ilgili Cumhurbaşkanı kararı Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Devamını oku...
 
ZMO: Tarım yüzde 1,5 küçüldü

Ziraat Mühendisleri Odası İstanbul Şubesi'nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre Gayrisafi Yurtiçi Hasıla (GSYH) bir önceki yılın aynı dönemine göre 2018 yılının ikinci çeyreğinde (Nisan, Mayıs, Haziran) %5.2 artarken, tarım sektörünün toplam katma değeri ise %1.5 azaldı.

Devamını oku...
 
Teknoparklar sanayicilerle buluşuyor

Ar-Ge, Sanayi, Akademi (ASA) Buluşmasının 5’incisi, Doğu Marmara Sanayi ve Teknoloji Fuarı (SANTEK) 2018 ile birlikte gerçekleştirilecek. Fuara 20 ülkeden 30 bin teknoloji meraklısının katılması bekleniyor...

Devamını oku...
 
Teşvikli yatırım sayısı azaldı, yatırım tutarı yüzde 50 arttı

Ocak-Haziran döneminde teşvik belgesi yatırım sayısı geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 6.83 azalırken, yatırım tutarı yüzde 49.8’lik artışla 80 milyar 658 milyon liraya yükseldi.

Devamını oku...
 
2017 yılında 222 milyon çift ayakkabı ihraç edildi

Türkiye’de 2017 yılında 400 milyon çift ayakkabı üretildiği bilgisini paylaşan Deri Mamulleri İhracatçıları Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Erkan Zandar, “Türk ayakkabı sektörü olarak 2017 yılında 222 milyon çift ayakkabı ihraç ederek dünyada beşinci olduk" dedi.

Devamını oku...
 
Çetin Ünsalan yazdı: Bu enflasyon can yakar

Türkiye’de herkes ikinci çeyrek büyüme rakamlarına odaklanmışken, Merkez Bankası’nın açıkladığı enflasyon beklenti anketi gözlerden kaçtı. Açıkçası bu konuda Bakan Albayrak’ın dışarıda kalan konuyu, gündeme taşıması memnuniyet verici.
En azından konsantrasyon noktasında sapma olmaması, enflasyon ve dış ticaret kaynaklı cari açık meselesinin gündemde tutulması kıymetli ve ümit verici bir yaklaşım. Çünkü ikinci çeyrekte büyümenin iç talep odaklı gelmesi, aynı zamanda enflasyonist baskının da artacağının habercisi gibi.

Devamını oku...
 
Türkiye Sudan’da devasa bir alanda tarım yapacak

Türkiye ve Sudan aralarında 780,500 hektarlık tarım arazisinin (7 milyon 805 dönüm) Türkiye'nin kullanımına açılmasının da yer aldığı bazı anlaşmalar imzaladı.

Devamını oku...
 
Büyüme rakamları açıklandı

Türkiye 2018 yılının ikinci çeyreğinde (Nisan-Haziran) yıllık yüzde 5.2 büyüdü.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam