Anasayfa Haberler
Esnafa 28 Mayıs uyarısı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, 3516 sayılı Ölçüler ve Ayar Kanunu'nda 28 Şubat'ta yapılan değişiklikle sağlanan muafiyetin 28 Mayıs'ta sona ereceğini hatırlatarak, esnafa "mağdur olmayın" uyarısında bulundu.

Devamını oku...
 
Elektrik üretiminde yeni dönem

Lisanssız olarak elektrik üreten gerçek ve tüzel kişilerin kendi ihtiyaçlarını karşılamak için üretim yapmaları esas olacak.

Devamını oku...
 
İmalat ve ihracatı destekleyecek paket açıklanacak

Bakan Albayrak, "İmalat ve ihracat sektörünü destekleyecek bir paket açıklayacağız. Uzun vadeli, Türk lirası bazlı, düşük maliyetli bir paketi mayıs, haziran gibi açıklayacağız" dedi.

Devamını oku...
 
İhracat birim değeri yüzde 6,3 geriledi

İhracat birim değer endeksi, martta yıllık bazda yüzde 6,3, ithalat birim değer endeksi yüzde 1,7 geriledi.

Devamını oku...
 
6 yeni 'özel endüstri bölgesi' kuruldu

İstanbul'da iki, Balıkesir, İzmir, Bursa ve Mardin'de birer olmak üzere, bazı bölgeler çeşitli firmalar için özel endüstri bölgesi olarak belirlendi.

Devamını oku...
 
Ekoloji İzmir Fuarı 15 Mayıs'ta başlıyor

İzmir'de 15 Mayıs'ta organik ürünlerin beğeniye sunulacağı Ekoloji İzmir Fuarı açılacak.

Devamını oku...
 
EBRD: Türkiye ekonomisi yüzde 1 daralacak

Türkiye'ye en fazla yatırım yapan yabancı banka olan Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası (EBRD) Türkiye ekonomisinin bu yıl yüzde 1 daralmasını bekliyor. YSK’nın İstanbul seçimlerinin yenilenmesi kararının yarattığı endişe ise TL üzerinde baskı yaratmaya devam ediyor.

Devamını oku...
 
Rusya dolara bağımlılığını azaltıyor

Rusya Merkez Bankası, 2018’de dolar rezervlerini altın, yuan ve avroya çevirdi. Rusya’nın uluslararası rezervlerinde doların payı 2017'ye kıyasla 23.1 puanlık düşüşle yüzde 22.7'ye geriledi.

Devamını oku...
 
Kimya sektöründen nisanda 1,77 milyar dolar ihracat

İKMİB'den yapılan açıklamaya göre, kimya sanayinin ihracatı, geçen ay 2018'in aynı dönemine kıyasla yüzde 30,84 yükselişle 1 milyar 771 milyon dolar oldu.

Devamını oku...
 
KARDEMİR 3 milyon ton kapasiteye ulaşacak

KARDEMİR Yönetim Kurulu Başkanı Kamil Güleç, "Bu yıl sonunda yatırımlar tamamlandığında 3 milyon ton kapasiteye ulaşmış bir KARDEMİR olacak" dedi.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam