Anasayfa Haberler
Lavrov: Çin yakında dünyanın en büyük ekonomisi olacak

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, Çin'in yakında dünyanın en büyük ekonomisi olacağını belirtti.

Devamını oku...
 
Türkiye-Sudan ilişkilerinde yeni dönem

Türkiye ile Sudan arasında 10 milyar dolarlık ticaret hedefi doğrultusunda toplam 22 anlaşma imzalandı.

Devamını oku...
 
Sektörel güven endeksleri açıklandı!

Mevsim etkilerinden arındırılmış hizmet sektörü güven endeksi Kasım ayında 99,7 iken, Aralık ayında % 3,5 oranında azalarak 96,2 değerine düştü.

Devamını oku...
 
Doğrudan yatırım girişimi yüzde 17 azaldı

Türkiye'ye uluslararası net doğrudan yatırım girişi, bu yılın ocak-ekim döneminde geçen yılın aynı dönemine kıyasla yüzde 16.9 azalarak 8 milyar 290 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Devamını oku...
 
Uyumlu mükelleflere yüzde 5'lik vergi indirimi uygulanacak

1 Ocak'tan itibaren ticari, zirai veya mesleki faaliyeti nedeniyle gelir vergisi mükellefi olanlarla finans ve bankacılık sektörlerinde faaliyet gösterenler, sigorta ve reasürans şirketleri, emeklilik şirketleri ve emeklilik yatırım fonları hariç kurumlar vergisi mükellefleri arasından vergisini düzenli ödeyenlerin yıllık beyannameleri üzerinden hesaplanan vergilerinin yüzde 5'i indirilecek.

Devamını oku...
 
Tüketici güven endeksi 12 ayın en düşük seviyesinde

Tüketici güven endeksi aralık ayında bir önceki aya göre yüzde 0,1 düşüş kaydederek 65,1 seviyesine indi. Art arda 5. kez düşen endeks son 12 ayın en düşük seviyesini gördü.

Devamını oku...
 
Rüzgar enerjisine 11 yılda 12.3 milyar dolar yatırım

Türkiye'de rüzgar enerjisine son 11 yılda 12,3 milyar doların üzerinde yatırım yapıldı. 2007'de 146 megavat olan kurulu güç, 6 bin 500 megavata yaklaşırken, bunun yüzde 20,5'ine sahip olan İzmir ilk sırada yer alıyor.

Devamını oku...
 
Yurt dışı ÜFE, kasımda yüzde 5 artış kaydetti

Yurt dışı ÜFE, 2017 yılı Kasım ayında bir önceki aya göre yüzde 5,22 arttı. Bir önceki aya göre en fazla artış; yüzde 11,42 ile kok ve rafine petrol ürünlerinde gerçekleşti.

Devamını oku...
 
Son dönem özelleştirmelerin büyük bölümünü enerji oluşturdu

Maliye Bakanlığı verilerine göre; önceki hükümetler döneminde toplam 8 milyar dolarlık özelleştirme yapılırken, 15 yıllık siyasi iktidar döneminde 60.8 milyar dolarlık kamu malı satışı gerçekleştirildi.

Devamını oku...
 
Gelir yüzde 7.3, gider yüzde 11.8 arttı

Orta Vadeli Program’da bütçe açığı bu yıl 61.7 milyar olarak öngörülmüştü. Aralık ayında kurumların ödenekleri geleneksel olarak son ayda harcaması ile birlikte 35.2 milyar liralık bir açık daha oluşması bekleniyor.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam