Anasayfa Haberler
Kapasite kullanım oranı temmuzda azaldı

İmalat sanayisi genelinde kapasite kullanım oranı temmuzda yüzde 77,1 oldu.

Devamını oku...
 
İSO’dan bankalara eleştiri: "Yetersiz kaldılar"

İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, nakit sıkışıklık ve kredi faizlerindeki yükseliş nedeniyle orta ölçekli sanayi firmalarının krediye erişimde zorluk yaşadığına dikkati çekerek "Bankacılık sektörü büyük kredilerin yönetiminde ve verimli kullandırılmasında yetersiz kaldı. Bankaların sanayiciye bakış açısını değiştirmesi gerektiğini düşünüyoruz" dedi.

Devamını oku...
 
Sektörel güven endekslerinde artış

Hizmet, perakende ve inşaat sektörü güven endekslerinde sırası ile yüzde 0,7, yüzde 3,1 ve yüzde 2,3 artış kaydedildi. Artışlara karşın 3 sektör de referans değerin altında kalarak güvendeki kayba işaret etti.

Devamını oku...
 
Varank: Sanayinin yeni rotası dijitalleşme olacak

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TÜBİTAK'ın 55. Kuruluş Yıl Dönümü Töreni'nde yaptığı konuşmada dijitalleşme vurgusu yaptı. Varank, "Türkiye için bundan sonra 'sanayinin yeni rotası dijitalleşme' olacak. Üretimin ve pazarlamanın tüm aktörleri, dijitalleşme sürecinden paylarını alacak" diye konuştu.

Devamını oku...
 
Tüketici güven endeksi açıklandı

Haziran ayında 70,3 olan tüketici güven endeksi temmuz ayında 73,1'e yükselerek yılın en yüksek seviyesine çıktı.

Devamını oku...
 
Beyaz eşyada yüzde 15'lik daralma

Beyaz eşya sektörü yılın ilk yarısında bir önceki yılın aynı dönemine göre, iç piyasada yüzde 15 daralma yaşadı. Aynı dönem ihracat ise yüzde 5,4 artış gösterdi. TÜRKBESD Yönetim Kurulu Başkanı Güler'e göre, rakamlardaki düşüş tüketicinin geri çekilmesinden kaynaklandı.

Devamını oku...
 
Yeni dönemde enerji sektöründe üç öncelik

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Dönmez, yeni dönemde enerji sektöründe belirledikleri üç öncelik olduğunu ifade ederek, "Bunlar finansal sürdürülebilirlik, politik sürdürülebilirlik ve katılımcılık. Fakat zamana ve şartlara bağlı olarak bu öncelikleri artırabiliriz" dedi.

Devamını oku...
 
"Ekonomi Basın Tarihi" kitabının ikincisi yayınlandı

"Ekonomi Basın Tarihi" kitabının ikincisi Ekonomi Gazetecileri Derneği (EGD) tarafından yayımlandı. Kitap, Türkiye'nin ekonomi basın tarihini dünyadaki ve Türkiye'deki akademik çalışmalara atıfta bulunularak ele alıyor.

Devamını oku...
 
Ham çelik üretimi yüzde 8,5 düştü

Türkiye Çelik Üreticileri Derneği'nden yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin ham çelik üretimi haziranda aylık yüzde 8,5 düşerken, yıllık yüzde 0,7 arttı.

Devamını oku...
 
Vergi borçları yapılandırması için süre azalıyor

Vergi borçlarını yapılandırmak isteyen vatandaşların acele etmesi gerekiyor. Yapılandıma için az bir zaman kaldı, vatandaşlar hangi borçların yapılandırma kapsamında olduğunu merak ediyor. Borçlarını yapılandıranların geçmişten gelen gecikme zammı ve gecikme faizleri de silinecek. Peki vergi borçlarını yapılandırma işlemi ne zaman sona erecek? İşte 2018 vergi borçlarının yapılandırılması ile ilgili bilinmesi gereken ayrıntılar...

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam