Anasayfa Haberler
4.5 milyon kişi borç batağında

Üç milyonu aşkın kişi borcunu ödemediği için bankaların yasal takibinde. Varlık yönetim şirketlerinin tahsilat yapamadığı borçlu sayısı ise 1.5 milyon. Özetle Türkiye'de 4.5 milyon kişi batık.

Devamını oku...
 
Maliye Bakanı Ağbal'dan 'Yapılandırma Ödemesi' Uyarısı

Maliye Bakanı Naci Ağbal, geçen yıl yürürlüğe giren yapılandırma uygulaması için mayıs ayının çok önemli olduğunu belirterek, aynı ilgiyi ödeme noktasında da beklediklerini kaydetti.

Devamını oku...
 
Japonya ekonomisi büyümeye devam ediyor

Japonya ekonomisi, ilk çeyrekte de büyüyerek genişlemesini beşinci çeyreğe taşıdı ve son 10 yılın en uzun çeyrek dönem büyüme serisini, gerçekleştirdi. İlk çeyrek büyümesinde, ihracatta devam eden güçlenme etkili oldu. İç talep artış gösterdi, ancak ekonomistler bu güçlü seyrin devam edip etmeyeceğini sorguluyorlar.

Devamını oku...
 
Tüketici güven endeksi arttı

Türkiye İstatistik Kurumu ve Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası işbirliği ile yürütülen tüketici eğilim anketi sonuçlarından hesaplanan tüketici güven endeksi, Mayıs ayında bir önceki aya göre %2,1 oranında arttı; Nisan ayında 71,3 olan endeks değeri Mayıs ayında 72,8 oldu.

Devamını oku...
 
EVTEKS Uluslararası Ev Tekstili Fuarı kapılarını açtı.

Türkiye Ev Tekstili Sanayicileri ve İşadamları Derneği (TETSİAD ) tarafından CNR Fuarcılık işbirliği ile bu yıl 23. kez düzenlenen EVTEKS Uluslararası Ev Tekstili Fuarı kapılarını açtı.

Devamını oku...
 
İşsizlik oranı açıklandı

Türkiye genelinde 15 ve daha yukarı yaştakilerde işsiz sayısı 2017 yılı Şubat döneminde geçen yılın aynı dönemine göre 676 bin kişi artarak 3 milyon 900 bin kişi oldu. İşsizlik oranı ise 1,7 puanlık artış ile yüzde 12,6 seviyesinde gerçekleşti. Beklenti: yüzde 13'tü.

Devamını oku...
 
Türkiye'nin yurt dışı varlıkları arttı

Merkez Bankası tarafından, Mart 2017 sonuna ilişkin Türkiye'nin Uluslararası Yatırım Pozisyonu (UYP) verileri açıklandı. Buna göre, mart ayında 2016 sonuna kıyasla Türkiye'nin yurt dışı varlıkları yüzde 0,9 artarak 216,2 milyar dolara, yükümlülükleri ise yüzde 4,8 artarak 597,6 milyar dolara yükseldi.

Devamını oku...
 
Bütçe, nisanda 3 milyar açık verdi

Merkez Yönetim Bütçesi, nisan ayında 3 milyar lira açık verdi. Bütçe açığı, ocak-nisan döneminde 17.9 milyar lira oldu.

Devamını oku...
 
E-Ticaret hacmi yüzde 24 büyüdü

Bilişim Sanayicileri Derneği (TÜBİSAD) “Türkiye e-Ticaret Pazar Büyüklüğü -2016” raporunu açıkladı. Bu yıl döndüncüsü hazırlanan raporda, e-Ticaret sektörünün yıllık yüzde 24’lük bir artışla 30.8 milyar TL büyüklüğe ulaştığı belirtildi.

Devamını oku...
 
Özel sektörün yurt dışı borcu 203.9 milyar dolar

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB) tarafından Mart 2017 dönemine ait özel sektörün yurt dışından sağladığı kredi borcuna ilişkin gelişmeler yayımlandı.
Buna göre, özel sektörün yurt dışından sağladığı uzun vadeli kredi borcu martta geçen yılın sonuna göre 1,1 milyar dolar artarak 203,9 milyar dolar, kısa vadeli kredi borcu ise (ticari krediler hariç) 819 milyon dolar artarak 15,1 milyar dolar oldu.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam