Anasayfa Haberler
Sanayi üretimi azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, sanayi üretimi bir önceki aya göre yüzde 0,4 azaldı.

Devamını oku...
 
Rusya'dan önemli buğday açıklaması

Rusya Başbakan Yardımcısı Dvorkovich, Rusya ve Türkiye buğday sınırlamaları konusunda iki hafta içinde görüşme yapacağını açıkladı.

Devamını oku...
 
KDV'de önemli düzenleme

Maliye Bakanı Ağbal: "Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın ve yurt dışındaki yerleşiklerin Türkiye'den alacakları konut veya iş yerlerine getirilen KDV istisnasının uygulama esaslarını açıklayan tebliği Başbakanlığa gönderdik. Bu düzenleme, inşaat sektörü başta olmak üzere ekonomiye çok ciddi hareketlilik getirecek" açıklamasında bulundu.

Devamını oku...
 
Perakende satış hacmi arttı

Perakende satış hacmi, şubatta bir önceki aya göre yüzde 1,6 arttı.

Devamını oku...
 
İşte Türkiye’nin turizm karnesi

Dünya Ekonomik Forumu (WEF) iki yılda bir çıkardığı Seyahat ve Turizm Rekabetçiliği raporunu yayımladı. Buna göre Türkiye 2015 sonu ve 2017 arasında gösterdiği performansla dünyanın en büyük 44. turizm ülkesi oldu.

Devamını oku...
 
2016 ihracat şampiyonları belli oldu

Elektrik Elektronik ve Hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren ihracat şampiyonlarının ödüllendirileceği 2016 TET İhracat Başarı Ödül Töreni, 14 Nisan Cuma günü Ortaköy Four Seasons Hotel’de gerçekleştirilecek.

Devamını oku...
 
KOBİ kredilerinden 122 bin işletme yararlandı

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi (KOSGEB) Başkanı Recep Biçer, KOBİ'lere verilmeye başlanan kredilerle ilgili, "Yaklaşık 122 bin civarında vatandaşımız kredilerini almış durumda. 3 milyar liranın üzerinde kredi piyasaya girmiş durumda" diye konuştu.

Devamını oku...
 
TÜİK, büyümeye ait tabloyu düzeltti

GSYH'nin bazı alt bileşen tablolarında yapılan hata düzeltilirken TÜİK, GSYH büyüklüklerinde ve büyüme oranlarında bir değişiklik olmayacağını açıkladı.

Devamını oku...
 
2016’da 12.5 milyon akıllı telefon aldık

Türkiye’de geçen yıl 12,5 milyon akıllı telefon satılırken, bu yılın iki aylık döneminde ise satış miktarı 1,9 milyona ulaştı.

Devamını oku...
 
Enflasyon rakamları açıklandı... Yıllık enflasyon 9 yılın zirvesinde.

2017 yılı mart ayında enflasyon bir önceki aya göre yüzde 1,02, bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde 11,29 yükseldi. Yıllık enflasyon 9 yılın zirvesinde.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam