Anasayfa Haberler
Sağlık harcamaları artıyor

Sağlık Ekonomisi ve Politikası Derneği (SEPD) ile Sosyal Güvenlik Uzmanları Derneği (SGU) tarafından düzenlenen kongrede, Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verileri ile akademisyenlerin yaptığı araştırmaların sonuçlarına göre, katastrofik sağlık harcaması – fakirleştirici sağlık harcaması yapan hane sayısının artışa geçtiği açıklandı.

Devamını oku...
 
Temiz enerjide İzmir örneği

İzmir Büyükşehir Belediyesi, ESHOT atölyelerinden sonra Bayraklı Ekrem Akurgal Yaşam Parkı’ndaki yapıların çatılarında da, güneş enerjisi sistemi oluşturdu. Kurulan FGVS - şebekeye bağlı fotovoltaik güç sistemi ile hem yaşam parkının tüm elektrik ihtiyacı hem de Alsancak’taki Tarihi Havagazı Fabrikası Kültür Merkezi’ne ait tüketimin yaklaşık yüzde 40’ı karşılanacak.

Devamını oku...
 
Maliye Bakanı Ağbal: Yeniden yapılandırma için 8,5 milyon başvuru aldık

Maliye Bakanı Naci Ağbal, yeniden yapılandırmaya dair, "Bugüne kadar, vergi dairelerimize yaklaşık 8,5 milyon başvuru aldık, 80,4 milyar lira yapılandırdık. Kanundan 6 milyon vatandaşımız yararlandı" açıklamasında bulundu.

Devamını oku...
 
Piliç eti üretiminde dünya sekizincisiyiz

Türkiye, geçen yıl yakaladığı 1 milyon 958 bin tonluk piliç eti üretimiyle dünyanın sekizinci büyük üreticisi konumunda bulunuyor.

Devamını oku...
 
Rus medyası: Türkiye'den Rusya'ya yeni kısıtlama

Rus ekonomi gazetesi Vedomosti, Türkiye'nin Rusya'dan ithal edilen buğdaya yeni sınırlamalar getirdiğini bildirdi.

Devamını oku...
 
Uğur Civelek: Ekonomi cephesinde belirsizlik azalmıyor!

Bu hafta içinde Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanan veriler, geleceğe ilişkin belirsizlik algısının azalmasına pek katkı yapmayan bir görünüm sergiliyor. Bir önceki yılın aynı dönemine göre, bu senenin ilk çeyrek döneminde yapı ruhsatı verilen binaların yüzölçümü yüzde 17,2 oranında azalmış. Sektörel Güven Endeksleri ise, Mayıs ayında oldukça sınırlı ve makroekonomik hedefleri pek desteklemeyen yükselişler ile yetinmek durumunda kalmış. Hizmet sektörü güveni yüzde 2,1 ve perakende sektörü güveni yüzde 1,1 oranlarında artmış; inşaat sektörü güvenindeki yükseliş ise yüzde 0,8 ile sınırlı kalmış.

Devamını oku...
 
E-ticarette girişimcileri başarıya ulaştıran ipuçları

Girişimci ve firmalar işlerini en kısa zamanda düzene koyarak hedef kitlelerine ulaşmanın en doğru yolunu e-ticaret olarak belirtiyor.

Devamını oku...
 
Türkiye'ye en çok yatırım yapan ülkeler belli oldu!

Ekonomi Bakanlığı verilerine göre; Türkiye'ye 2010-2017 arasındaki dönemde 140 milyar dolarlık doğrudan sermaye gelirken, bunun 128.5 milyar doları 20 ülkeden geldi. En çok yatırım yapan ülke Hollanda oldu.

Devamını oku...
 
Türkiye-Rusya arasında ortak bildiri imzalandı

Türkiye-Rusya arasındaki ticaret önündeki engellerin kaldırılması için ortak bildiri imzalandı.

Devamını oku...
 
Vergi mükellefleri, esnaf ve tüccarlar, şirket ortakları Bağkur kapsamında sigortalı sayılıyor

Bağkur sigortalıları 1 Ekim 2008 tarihinden önce 24 basamak üzerinden prim öderken, artık asgari ücretle asgari ücretin 7.5 katı arasında (SGK tavan tutarı) değişen bir matrah üzerinden primlerini ödeyebiliyor.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam