Anasayfa Haberler
Şeker arsaları satışa çıkarıldı

Türkiye Şeker Fabrikaları 8 ilde toplam 55 bin metrekare büyüklüğünde 16 parça gayrimenkulü de özelleştirme yöntemi ile satacağını duyurdu.

Devamını oku...
 
Demir-çelikte gümrük duvarları yükseldi

Demir-çelik ürünlerin ithalatında geçici olarak önlem alındı. 200 gün süreyle demir- çelik ithalatında yüzde 25 ek mali yükümlülük getirildi.

Devamını oku...
 
Türkiye, ruble ile buğday alacak

Türkiye, ticarette ulusal para birimlerinin artırılmasına yönelik hamle doğrultusunda Rusya'dan ruble ile buğday alacak.

Devamını oku...
 
"Yerli üretim" logolu etiketler raflarda

Türkiye'de üretilen mallar için etiketlerin üzerine yerli olduğunu belirtir nitelikte ayırt edici işaret konulması zorunluluğunun getirilmesinin ardından "Yerli üretim" logosuna sahip etiketli ürünler raflarda yer almaya başladı.

Devamını oku...
 
Doğalgaz ve elektriğe zam

Doğalgaz satış fiyatlarına bugünden geçerli olmak üzere konutlarda yüzde 9, sanayide yüzde 18.5 zam yapıldı. Elektriğe de konutlarda yüzde 9, sanayi ve ticarethanelerde yüzde 18 zam yapıldı.

Devamını oku...
 
İSO Türkiye İmalat PMI, eylülde 42,7 oldu

Türkiye İmalat Satınalma Yöneticileri Endeksi (PMI), eylül ayında 42,7 düzeyinde gerçekleşti.

Devamını oku...
 
Kooperatifler ithalatçı oldu

Yağlı tohumda desteklerin artırılmasının sanayicinin sözleşmeli üretime daha çok ilgi duymasını sağlayacağını vurgulayan BYSD Başkanı Tahir Büyükhelvacıgil, “2030 yılına kadar bunu iyi yönetirsek 15.6 milyar dolar ülkemizde kalır” dedi.

Devamını oku...
 
TESK’ten Türkçe tabela önerisi

Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, dildeki yozlaşmayı engellemek için Türkçe tabela kullanımının özendirilmesi gerektiğini belirterek, "Tamamen Türkçe tabela kullananlara vergi muafiyeti getirerek, dilimizin kullanımını daha çok teşvik etmeliyiz" dedi.

Devamını oku...
 
2018'de Ar-Ge'ye ayrılan kaynak 4,9 milyar TL

Türkiye’deki Ar-Ge Merkezi sayısı son iki yılda 961’e ulaştı. 2018 yılı Merkezi Yönetim Bütçe Kanunu Tasarısı'na göre, bu yıl bütçeden Ar-Ge'ye 4,9 milyar TL’lik kaynak ayrıldı.

Devamını oku...
 
Kapasite kullanımı eylülde düştü

Merkez Bankası, eylül ayın kapasite kullanım oranını açıkladı. Eylülde bir önceki aya göre 1,6 puan azalış yaşandı.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam