Anasayfa Haberler
28. WorldFood Istanbul Fuarı 25 Kasım’da Kapılarını TÜYAP’ta Açıyor

28. Uluslararası Gıda Ürünleri Teknolojileri Fuarı-WorldFood Istanbul, 25-28 Kasım 2020 tarihlerinde TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde 300’den fazla yerli ve yabancı markanın katılımı ile kapılarını açıyor.

Devamını oku...
 
Hangi borçlar yapılandırma kapsamında?

Borç yapılandırma düzenlemesi Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi. Bu düzenleme ile borçlarını yapılandırmak isteyenler borç yapılandırma detaylarını araştırmaya başladı. Peki KDV, MTV, ÖTV, SGK primlerini yapılandırmak mümkün mü? Hangi borçlar yapılandırma kapsamında? İşte borç yapılandırma hakkında bilmeniz gerekenler...

Devamını oku...
 
KOSGEB aracılığıyla yıl başından bu yana 60 bin işletmeye 1.2 milyar lira kaynak aktarıldı

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda, TÜBİTAK KOVİD-19 Türkiye Platformunun aşı ve ilaç geliştirme çalışmalarını anlattı. Covid-19 tedavisinde iki yeni gelişmenin olduğunu kaydeden Bakan Varank, “Bilim insanlarımız Griffithsin molekülünün enfeksiyonu önleyici ve hastalarda saçılımı azaltıcı etkisini klinik öncesi deneylerde kanıtladı. Ribavirin molekülünün hastalığın tedavisinde etkin olduğunu hayvan deneyleriyle ispatladı” dedi.

Devamını oku...
 
Tarımsal destek hususları belirlendi: Sınır 3 milyon TL

Tarımsal ürünlerin işlenmesi, yeni tesislerin yapımı, kısmen yapılmış yatırımların tamamlanması, faal olan mevcut tesislerin kapasite artırımı ile teknoloji yenileme veya modernizasyonu konuları hibe destekleri kapsamında değerlendirilecek. Ekonomik yatırım konularında hibeye esas proje tutarı 3 milyon lirayı geçmeyecek.

Devamını oku...
 
Merkez Bankası, politika faizini yüzde 15’e yükselti

Para Politikası Kurulu’nda, “Politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranının yüzde 10,25’ten yüzde 15’e yükseltilmesine, tüm fonlamanın temel politika aracı olan bir hafta vadeli repo faiz oranı üzerinden yapılmasına karar verildi. Enflasyon görünümüne dair risklerin bertaraf edilmesi, enflasyon beklentilerinin kontrol altına alınması ve dezenflasyon sürecinin en kısa sürede yeniden tesisi için, net ve güçlü bir parasal sıkılaştırma yapılmasına karar verildi. Önümüzdeki dönemde parasal duruşun sıkılığı, enflasyonu etkileyen tüm unsurlar dikkate alınarak, enflasyonda kalıcı düşüş sağlanana kadar kararlılıkla sürdürülecek” ifadelerine yer verildi.

Devamını oku...
 
Türk-Arnavut İş Konseyi kuruluş toplantısı yapıldı

İki ülke arasındaki iş ilişkilerini geliştirmek amacıyla yapılan Türk-Arnavut İş Konseyi kuruluş toplantısı önceki gün yapıldı. Toplantı öncesi konuşan iş insanı Birol Başaran, "Türk- Arnavut iş insanları arasında bir köprü olmak istiyoruz" dedi.

Devamını oku...
 
TESK Genel Başkanı Palandöken: Esnafa acil destek şart

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Yeni alınan kararlardan olumsuz etkilenecek olan esnafımız ekonomik olarak desteklenmelidir. Esnafa acil destek şart." açıklamasında bulundu.

Devamını oku...
 
Çin, 138 ülke ile 201 Kuşak ve Yol işbirliği anlaşması imzaladı

Çin, Kuşak ve Yol projesi kapsamında 138 ülke ile 201 farklı anlaşma imzaladı.

Devamını oku...
 
Sektörlerde toplam ciro Eylül’de yıllık yüzde 26.2 arttı

Sanayi, inşaat, ticaret ve hizmet sektörlerinde toplam ciro Eylül ayında, aylık bazda yüzde 3.4 ve yıllık bazda yüzde 26.2 arttı.

Devamını oku...
 
TİM Başkanı Gülle: "2021 ihracatta yıldız senemiz olacak"

Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Başkanı İsmail Gülle, "İMMİB bünyesindeki ihracatçılarımızın, Türk ihracatının lokomotifi olmaya devam ederek ve ülkemizi ihracatta yıldız senemiz olacağına inandığımız 2021 yılına emin adımlarla taşıyacağına inanıyorum” dedi.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam