Anasayfa Haberler
Nisan ayında dış ticaret açığı azaldı

TÜİK'in açıklamasına göre, Nisan ayında dış ticaret açığı yüzde 55,6 azalarak 2 milyar 982 milyon dolara geriledi.

Devamını oku...
 
Buğday üretimi öngörüsü yüzde 2.5 düştü

Türkiye'de buğday üretiminin 2019 yılında, yüzde 2.5 düşüşle 19.5 milyon tona gerileyeceği, buna karşılık arpa ve yulaf üretimindeki artışların etkisiyle toplam tahıl ürünleri üretiminin ise yüzde 1.1 artarak yaklaşık 34.8 milyon tona yükseleceği öngörüldü.

Devamını oku...
 
Ticaret Bakanlığı ihracatçılar için destek rehberi yayımladı

Ticaret Bakanlığı tarafından ihracatçıların bakanlık destekleri hakkında en güncel bilgilere ulaşmalarını amaçlayan "Devlet Yardımları Rehberi" hazırlandı.

Devamını oku...
 
KGF’den KOBİ’lere yeni destek paketi

Kredi Garanti Fonunun (KGF) öz kaynaklarından sağladığı destekle oluşturulan ve KOBİ'lere 500 bin liraya kadar kredi imkanı sağlayan "KGF Destek Kredisi Projesi" bugün itibarıyla hayata geçirildi.

Devamını oku...
 
İSO 'Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu'nu açıkladı

İstanbul Sanayi Odası'nın hazırladığı ''Türkiye'nin 500 Büyük Sanayi Kuruluşu 2018 Araştırması''na göre, TÜPRAŞ, üretimden satışlarda 79 milyar lirayla Türkiye'nin en büyük sanayi kuruluşu oldu. Ford 31 milyar lirayla ikinci, Toyota ise 23,6 milyar lira ile üçüncü oldu.

Devamını oku...
 
Ekonomik güven endeksi açıklandı

Ekonomik güven endeksi Mayıs’ta yüzde 8.5 düşüşle 77.5’e geriledi.

Devamını oku...
 
TCMB'den yeni kararlar

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası (TCMB), yabancı para mevduata/katılım fonlarına uygulanan zorunlu karşılık oranlarının tüm vade dilimlerinde 200 baz puan artırılmasına karar verildiğini açıkladı.

Devamını oku...
 
İVME Finansman Paketi açıklandı

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak İleri, Verimli, Milli Endüstri (İVME) Finansman Paketi'ni açıkladı. Buna göre yıl sonuna kadar 30 milyar TL'lik kredi hacmi oluşturuldu. Krediler üç temel sektöre verilecek. Hammadde ve aramalı ithalatı, makine ve teçhizat yatırımları ve tarım sektörü. Faiz oranları enflasyona bağlı olacak.

Devamını oku...
 
Turizm teşvikleri TBMM’de kabul edildi

Turizmi teşvik kanununda değişiklik yapılması ve Kapadokya'nın korunmasına ilişkin kanun teklifleri dün TBMM Genel Kurulu'nda kabul edildi.

Devamını oku...
 
Reel kesim güveni Mayıs’ta azaldı

Reel kesim güven endeksi (RKGE) 2019 yılı Mayıs ayında bir önceki aya göre 6,6 puan azalarak 98,9 seviyesinde gerçekleşti.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam