Anasayfa Haberler
TL'nin reel değerinde düşüş

Reel döviz kuru endeksi temmuzda TÜFE bazlı yüzde 1,32 düşüşle 76,01 puana indi. REK veri tarihinin en düşük seviyesinde yer almaya devam etti.

Devamını oku...
 
Üretici Fiyat Endeksi açıklandı

Yurt içi üretici fiyat endeksi (Yİ-ÜFE), 2018 yılı Temmuz ayında bir önceki aya göre %1,77, bir önceki yılın Aralık ayına göre %17,56, bir önceki yılın aynı ayına göre %25 ve on iki aylık ortalamalara göre %17,41 artış gösterdi.

Devamını oku...
 
Otomobil pazarında daralma

Otomobil ve hafif ticari araç pazarında Haziran ayında hız kazanan daralma Temmuz ayında da devam etti. Pazar Temmuz'da geçen yıla yüzde 35.9 daralarak 52,734 adet oldu.

Devamını oku...
 
OVP eylülün ilk yarısında açıklanacak

Hazine ve Maliye Bakanı Albayrak, yeni OVP'nin eylülün ilk yarısında açıklanacağını belirterek, "Yapısal olarak çok güçlü bir dönüşüm süreci yaşanacak" açıklamasında bulundu.

Devamını oku...
 
Avustralya binalarını Türk doğaltaşı süsleyecek

Türkiye’nin ihracatta yıldızlarından doğaltaş sektörü, Avustralya seferine çıkıyor. Avustralya’nın doğaltaş ithalatında Çin’den sonra ikinci sırada yer alan Türk doğaltaş ihracatçıları gözünü zirveye dikti.

Devamını oku...
 
Enflasyon yüzde 15,85

Enflasyon, temmuz ayında yüzde 0,55 artarken, yıllık bazda yüzde 15,85 oldu.

Devamını oku...
 
Vergi borcu yapılandırmasında süre uzatıldı

7143 Sayılı Vergi Yapılandırma Kanunu kapsamında borçlarını yapılandırmak isteyenler için verilen süre bugün sona eriyordu. Vergi borçlarının yapılandırılması için başvuru süresi 27 Ağustos 2018 tarihine uzatıldı.
Hazine ve Maliye Bakanlığından yapılan açıklamada, başvuru süresi ertelenen söz konusu yapılandırmanın son fırsat olduğunun altı çizildi.

Devamını oku...
 
Mobilya sektörü yüzde 6 daraldı

Mobilya sektörü, yılın ilk yarısında yüzde 5,8 oranında küçülme yaşadı. Küçülmedeki en önemli etken hammaddeye yapılan zamların ürün satış fiyatına yansıtılamaması oldu.

Devamını oku...
 
Vergi borcu yapılandırmasında son gün!

Vergi daireleri, yeniden yapılandırma kapsamındaki başvurular için bugün saat 23.59'a kadar açık olacak. Vergi borçlarını yapılandırmak isteyenlerin 31 Temmuz mesai saati bitimine kadar borçlu bulundukları idarelere (tahsil dairelerine) başvurmaları gerekiyor.

Devamını oku...
 
Turizm geliri ikinci çeyrekte yüzde 30.1 arttı

Türkiye turizm geliri, 2018 ikinci çeyreğinde geçen yılın aynı çeyreğine göre yüzde 30.1 arttı.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam