Anasayfa Haberler
Tüketici güveni arttı

Tüketici güven endeksi şubatta bir önceki aya göre yüzde 1.5 artarak 84.5 değerini aldı.

Devamını oku...
 
Türkiye-Azerbaycan İş Forumu yapıldı

Türkiye-Azerbaycan İş Forumu'nun ardından 11 anlaşma imzalanırken, toplantıda Türkiye ile Azerbaycan arasında tercihli ticaret anlaşmasının genişletilmesi gündeme geldi.

Devamını oku...
 
Ciro kaybı desteğinin uygulama esasları yayınlandı

Ciro kaybı desteğinin uygulama esasları yayınlandı. Buna göre başvurular e-devlet üzerinden yapılacak ve ödemeler de doğrudan esnafın banka hesabına yatırılacak.

Devamını oku...
 
İSO, meslek liselerini Ar-Ge merkezine dönüştürüyor

Milli Eğitim Bakanlığı'yla yaptıkları "Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü" kapsamında halihazırda İstanbul’daki 39 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile 5 Güzel Sanatlar Lisesi’ni İSO olarak yönettiklerini söyleyen İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, "Okullarımızın döner sermayelerini güçlendirecek ve onları birer Ar-Ge ve üretim merkezi gibi konumlayacak iş birlikleri oluşturuyoruz" dedi.

Devamını oku...
 
Yıl sonu enflasyon beklentisi yükseldi

Merkez Bankası (TCMB)'nın şubat ayı beklenti anketinde, yıl sonu TÜFE beklentisi bir önceki anketteki yüzde 11.15'ten yüzde 11.23'e yükseldi. Dolar/TL beklentisi ise bir önceki anket döneminde 8,09 TL iken, bu anket döneminde 7,79 TL'ye düştü.

Devamını oku...
 
2020’de cari açık 36,7 milyar dolar oldu

2019'da 6,8 milyar dolar cari fazla veren Türkiye ekonomisi, 2020'de 36,7 milyar dolar cari açık verdi. Aralıktaki açık 3,2 milyar dolar olarak açıklandı.

Devamını oku...
 
USİAD Bildiren 129. Sayı Yayımlandı

USİAD Bildiren 129. Sayı E-dergiyi okumak için tıklayınız

 
İTO, cep şubesi 'İTO Mobil'i devreye aldı

İstanbul Ticaret Odası (İTO), tüm online işlemleri cep telefonlarından yapma olanağı sağlayan 'İTO Mobil' uygulamasını İstanbul'daki 410 binden fazla firmanın kullanımına sundu.

Devamını oku...
 
Türkiye-Rusya ilk ihracat blok treni Rusya'ya vardı

Türkiye ile Rusya arasındaki ilk ihracat blok treni, Bakü-Tiflis-Kars (BTK) rotası üzerinden Moskova yakınlarında yer alan Kaluga Bölgesi'ndeki varış noktasına ulaştı.

Devamını oku...
 
Sağlık kuruluşları 1 Temmuz'dan itibaren e-fatura uygulamasına geçecek

Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği kapsamında e-Fatura, e-Arşiv Fatura, e-İrsaliye, e-Adisyon gibi uygulamalar yaygınlaşacak.
Hazine ve Maliye Bakanlığı Gelir İdaresi Başkanlığınca hazırlanan Vergi Usul Kanunu Genel Tebliği'nde Değişiklik Yapılmasına Dair Tebliğ, Resmi Gazete'de yayımlanarak yürürlüğe girdi.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam