Anasayfa Haberler
Seramik, çimento ve cam sektörlerinde 2019 ihracat şampiyonları belli oldu

Seramik, Çimento, Cam sektörlerinin ihracatçı firmalarını bünyesinde bulunduran ve 2 binin üzerindeki üyesiyle tek ve koordinatör ihracatçı birliği olan Çimento, Cam, Seramik ve Toprak Ürünleri İhracatçıları Birliği 2019 Yılı İhracat Şampiyonlarını açıkladı.

Devamını oku...
 
Eylül ayı ihracat rakamları açıklandı

Türkiye'nin ihracatı eylül ayında yüzde 4,8 artışla 16,3 milyar dolar olarak gerçekleşti. İthalat ise 20,9 milyar dolar oldu.

Devamını oku...
 
İmalat PMI geriledi

Türkiye imalat sektörü satın alma yöneticileri endeksi (PMI) eylül ayında 52,8 puana geriledi. Nisan ayında dip seviyeleri gördükten sonraki 3 ayda 'V' şeklinde toparlanan endeks ağustosta düşüşe geçmişti.

Devamını oku...
 
Yeni Ekonomik Program (YEP) açıklandı

Yeni Ekonomik Program (YEP) Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak tarafından açıklandı.Albayrak, "Temamız yeni dengelenme, yeni normal, yeni ekonomi" dediği ekonomide üç yılın yol haritası niteliği taşıyan YEP'i açıkladı. 2020 için %0,3, 2021 için %5,8'lik büyüme beklediklerini bildiren Albayrak, bu yıl enflasyonu %10,5, önümüzdeki yıl için %8,0 olarak hedeflediklerini açıkladı.

Devamını oku...
 
Ekonomik güven endeksi yükseldi

Salgın nedeniyle nisan ayında tarihi seviyelere düşen ekonomik güven endeksi, sonraki aylarda sergilediği 'V tipi' toparlanmayı eylül ayında da devam ettirdi. TÜİK verilerine göre, ekonomik güven endeksi eylül ayında 88,5 puana yükseldi. Böylece endeks nisan sonrası üst üste 5. ayında da yükselmiş oldu.

Devamını oku...
 
KOBİ'lerin dijitalleşmesi yüzde 50 hızlandı

Pandemi süreci dijitalleşmeden çekinen binlerce KOBİ’ye e-ticarete uygun maliyetlerle, sadece birkaç günde başlanabileceğini gösterdi.

Devamını oku...
 
Türkiye'nin petrol ithalatı temmuzda yüzde 6,1 arttı

Türkiye'nin petrol ithalatı temmuzda yüzde 6,1 arttı. Bu dönemde en fazla ham petrol ithalatı Irak, Rusya ve Nijerya'dan yapıldı.

Devamını oku...
 
Türkiye'de ham çelik üretimi arttı

Türkiye'de ham çelik üretimi, ağustosta geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 22,9 artarak 3,2 milyon tona yükseldi.

Devamını oku...
 
İlave gümrük vergilerinin süresi yılbaşına uzatıldı

Yılbaşından bu yana 5 bin civarında ürünler için uygulanan ilave gümrük vergilerinin süresi 31 Aralık 2020’ye kadar uzatıldı.

Devamını oku...
 
Reel kesim güveni eylülde azaldı

Reel Kesim Güven Endeksi eylülde, bir önceki aya göre 0,9 puan azalarak 105,3'e geriledi.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam