Anasayfa Haberler
Büyüme rakamları açıklandı

Türkiye 2018 yılının ikinci çeyreğinde (Nisan-Haziran) yıllık yüzde 5.2 büyüdü.

Devamını oku...
 
Moody's'ten Türkiye değerlendirmesi

Moody's, yüksek döviz kredileri ve artan kaldıracın Türkiye'de şirket borçları kaynaklı savunmasızlığı artırdığını belirtti.

Devamını oku...
 
e-İhracatın yıldızı üç Avrupa ülkesi!

Alım gücü yüksek olan Avrupa ülkeleri, e-ihracat’ta Türk şirketlerinin yurtdışındaki yeni pazarları arasında öne çıkıyor.

Devamını oku...
 
WIN EURASİA 14-17 Mart'ta düzenlenecek

Dünyanın en büyük 6 sanayi fuarını Endüstri 4.0 konseptiyle tek çatı altında buluşturan WIN EURASİA “Geleceğin Parçası Ol” sloganıyla 14-17 Mart'ta İstanbul’da düzenlenecek.

Devamını oku...
 
İhracatçı yeni düzenlemeden şikayetçi

İhracatçıların döviz gelirlerinin yüzde 80'ini TL'ye çevirme zorunluluğu firmaların döviz yükümlülüğünden kaynaklı olarak bilançolarında bozulmalara neden olabileceği belirtiliyor.

Devamını oku...
 
Ekonomik güven endeksi Ağustos'ta yüzde 9 geriledi

TÜİK verilerine göre ekonomik güven endeksi Ağustos'ta yüzde 9 gerileyerek Mart 2009'dan beri en düşük olan 83.9 değerini aldı.

Devamını oku...
 
Dış ticaret rakamları açıklandı

TÜİK verilerine göre, ihracat temmuzda yıllık bazda yüzde 11,6 artarak 14 milyar 77 milyon dolar, ithalat yüzde 6,7 azalarak 20 milyar 59 milyon dolar oldu.

Devamını oku...
 
Çelikte yakın hedef: Uzak Doğu

ABD'nin Türkiye'den çelik ve alüminyum ürünleri ihracatına getirdiği gümrük vergilerini artırmasının ardından ihracatçılar açığı kapatmak üzere Uzak Doğu ve Güney Amerika ülkelerine yöneldi.

Devamını oku...
 
Konutta yeni kampanya dönemi

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, yeni konut kampanyasının detaylarını açıkladı. 29 Ağustos-31 Ekim döneminde ev alacaklar yüzde 10 indirimden faydalanacak. Ayrıca yüzde 10 peşinatı dövizle yatırına ise kur garantisi verilecek.

Devamını oku...
 
KOBİ’leri yüksek faiz zorluyor

Bankalara 646 milyar lira borcu olan KOBİ’ler zor bir dönemden geçiyor. Faktoring sektöründe faiz yüzde 40’lara yükselince küçük şirketler için kaynak bulmak zorlaştı.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam