Anasayfa Haberler
Ekonomiye torba teklif: Detaylar belli oldu

Hükümetin hazırladığı torba teklifle haciz satışlarına çekidüzen verilecek. Açık artırmalara katılmak için teminat alınacak, elektronik ortamda yapılabilecek. Hile karıştıranlar cezalandırılacak. Ayrıca, vergi borcu olanlara akaryakıt dağıtım lisansı verilmeyecek. Ödeme kaydedici cihazlarda hile yapanlara hapis cezası verilecek.

Devamını oku...
 
Elektrik-elektronik ihracatı şubatta yüzde 23,7 arttı

Türkiye'nin elektrik-elektronik sektörü ihracatı 2021 yılı Şubat ayında geçen yılın aynı ayına göre, yüzde 23,7 artarak 1 milyar 66 milyon dolara ulaştı. Türkiye'nin şubat ayı toplam ihracatından yüzde 7,3 pay alan sektör, ülkeler bazında ise en fazla ihracatı Birleşik Krallık, Almanya ve Fransa'ya gerçekleştirdi.

Devamını oku...
 
Finansal kesim dışı net döviz açığı 157.57 milyar dolar

Finansal kesim dışındaki firmaların net döviz poziyonu açığı Aralık sonunda, Kasım sonuna göre 1 milyar 188 milyon dolar azalarak, 157.57 milyar dolara geriledi.

Devamını oku...
 
Tüketici fiyatları Şubat’ta aylık yüzde 0.91, yıllık yüzde 15.61 arttı

Tüketici fiyatları Şubat’ta aylık yüzde 0.91 arttı ve yıllık enflasyon yüzde 15.61’e yükseldi. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verilerine göre, tüketici fiyatları yılın ilk iki ayında yüzde 2.60 ve 12 aylık ortalamalara göre yüzde 12.81 yükseldi.

Devamını oku...
 
KOSGEB'ten 2020'de 69 bin işletmeye 1,5 milyar lira destek

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB), koronavirüsün etkili olduğu 2020'de, Türkiye'nin 7 bölgesinde, imalattan inşaata, ulaştırmadan bilgi ve iletişime kadar çeşitli sektörlerde faaliyet gösteren 69 bine yakın işletmeye toplamda 1,5 milyar lirayı aşkın destek sağladı.

Devamını oku...
 
Ham çelik üretimi yüzde 12,7 arttı

Türkiye'nin ham çelik üretimi, ocakta geçen yılın aynı ayına göre yüzde 12,7 artışla 3,4 milyon tona yükseldi.

Devamını oku...
 
TEPAV Perakende Güven Endeksi geriledi

TEPAV Perakende Güven Endeksi (TEPE), Şubat'ta stoklardaki artışlarla geçen yılın haziran ayından bu yana en düşük seviyesine geriledi.

Devamını oku...
 
TİM Başkanı Gülle: "Türkiye'nin büyümesinde ihracatın katkısı büyük"

TİM Başkanı İsmail Gülle, "Son çeyrekte ihracatımızı 50 milyar doların üzerine çıkardık. Bu rakam, bize artık ihracatta yıllık 200 milyar dolar seviyesini aşmanın zamanının geldiğini gösteriyor" dedi.

Devamını oku...
 
İmalat PMI şubat ayında geriledi

Ekonomik büyümenin öncü göstergesi olan imalat sanayi performansında referans kabul edilen İstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat PMI (Satın Alma Yöneticileri Endeksi) şubatta 51,7’ye geriledi.

Devamını oku...
 
Ekonomi 2020'de yüzde 1,8 büyüdü

Türkiye ekonomisi, büyük bir çoğunluğunu dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgınıyla mücadeleyle geçirdiği 2020 yılını yüzde 1,8'lik büyümeyle tamamladı. Son çeyrek büyüme performansı yüzde 5,9 ile yüzde 7 civarındaki beklentilerin altında kaldı.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam