Anasayfa Haberler
İmalat sanayisi inşaat yatırımlarında KDV iadesi devam edecek

İmalat sanayisi inşaat yatırımlarındaki KDV'nin iadesine yönelik uygulama 2 yıl daha uzatıldı.

Devamını oku...
 
Varlık Barışı'nda süre uzatıldı

Yurt dışında bulunan para, altın, döviz, menkul kıymet ve diğer sermaye piyasası araçlarının Türkiye'ye getirilmesine ilişkin süre 6 ay daha uzatıldı.

Devamını oku...
 
Vergide yeni yıla yeni uygulamalar geliyor

Vergi tahsilat uygulamalarında, yeni yılla birlikte önemli değişiklikler gerçekleştirilecek.

Devamını oku...
 
İTO, 2020'yi seferberlik yılı ilan etti

İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, 2020 yılını, yerli teknoloji ve milli üretim için 'yatırım seferberliği' yılı ilan ettiklerini belirterek, "2020’de büyümeye en kaliteli katkı yatırımlardan gelecektir. Şimdi her işe akıl, yani teknoloji katma zamanı" dedi.

Devamını oku...
 
Ekonomi basını “EGD Yılbaşı Buluşması”nda bir araya geldi

Ekonomi Gazetecileri Derneği'nin (EGD) geleneksel "Yılbaşı Buluşması", Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) Dış Ticaret Kompleksi'nde gerçekleştirildi.TİM'in ev sahipliğinde, Başarsoft'un ana sponsorluğunda gerçekleşen etkinlikte KKTC Başbakanı Ersin Tatar, İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, TİM Başkanı İsmail Gülle başta olmak üzere EGD üyeleri, siyaset ve iş dünyasından isimler bir araya geldi.

Devamını oku...
 
Sanayide kapasite kullanım oranı geriledi

Merkez Bankası aralık ayı imalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı verilerini açıkladı. Buna göre aralık ayında kapasite kullanım oranı bir önceki aya göre 0,2 puanlık düştü ve yüzde 77 oldu.

Devamını oku...
 
TürkAkım’da sona gelindi

Rus gazını doğrudan Türkiye'ye iletecek TürkAkım boru hattı gaz akışına hazır hale getirildi. Projenin resmi açılış töreninin 8 Ocak'ta İstanbul'da gerçekleştirilmesi planlanıyor.

Devamını oku...
 
2020 yılına Türkiye yeni vergilerle girecek

2020'de birçok farlı alan yeni düzenlemeler hayata geçecek. İşte 1 Ocak'tan itibaren hayatımıza girecek olan yeni uygulamalar...

Devamını oku...
 
İnşaat maliyetinde artış

İnşaat maliyeti, ekim ayında yıllık bazda yüzde 4,27 artış gösterirken, aylık bazda yüzde 0,4 ile sınırlı düşüş kaydetti.

Devamını oku...
 
KDV istisnası uzatılacak

Son yasalaşan 'Torba Kanun' ile birlikte imalat sanayisinde kullanılmak üzere yapılan yeni makine ve teçhizat teslimlerine ilişkin KDV istisnası 2 yıl daha uzatılacak.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam