Anasayfa Haberler
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Merkez Bankası, bugünkü Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısında politika faizini yüzde 15'ten yüzde 17'ye yükseltti. Kararın ardından dolar/TL, 7,67'den 7,56'ya geriledi.

Devamını oku...
 
Finansal hizmetler güven endeksi açıklandı

Finansal hizmetler güven endeksi (FHGE), aylık 4 puan düşüşle aralıkta 154,6 puana geriledi.

Devamını oku...
 
Oda ve borsa alacaklarında icra işlemleri 2021 sonuna kadar durdurulacak

TBMM Genel Kurulu'nda kabul edilen geçici madde ile, oda ve borsa alacaklarında 2021'in sonuna kadar icra işlemleri durdurulacak.

Devamını oku...
 
Bazı vergi indirimlerinin süresi 5 ay daha uzatıldı

Bu yılın Temmuz ayında 31 Aralık tarihine kadar geçerli olacak bazı ürün gruplarına ilişkin katma değer vergisi indirimleri 31 Mayıs 2021 tarihine uzatıldı.

Devamını oku...
 
Beyaz eşyada kasımda iç satışlar ve ihracat arttı

Beyaz eşya sektöründe iç satışlar kasım ayında dört ana ürün bazında yüzde 16 artarken, ihracat da yüzde 14 yükseldi.

Devamını oku...
 
Türkiye İnovasyon Haftası 25 Aralık'ta başlıyor

Türkiye İhracatçılar Meclisi Başkanı İsmail Gülle, "Küresel ticarette önemli bir dönüşüm sürecinin arifesindeyiz. Bu süreçte rekabet, sadece 'fiyat odaklı' olmayacak. Yeni normalde, 'sürdürülebilirlik', 'güvenli ve çevreci üretim' ve 'katma değer' başlıkları, rekabet gücümüzü belirleyecek unsurlar olacak" dedi.

Devamını oku...
 
Tarımsal girdi fiyat endeksi ekimde arttı

Tarımsal Girdi Fiyat Endeksi (Tarım-GFE), ekimde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 12,64, bir önceki aya göre yüzde 2,74 arttı.

Devamını oku...
 
İSO Başkanı Bahçıvan: "Reform yapacaksak önce KDV'den başlamamız lazım"

2020 yılını sıfıra yakın bir büyümeyle kapatılacağını öngördüğünü belirten İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, "2021'in önemli bir döneminde yüksek finansman maliyetlerinin ve daralan finans kaynaklarının, Türk sanayicisinin mevcut işletmelerin döndürülmesi açısından elindeki en önemli stres kaynaklarından birisi olacağını düşünüyorum" dedi.

Devamını oku...
 
TESK Başkanı Palandöken: "Faturalardaki vergiler 6 ay süresince alınmamalı"

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Elektrik, su ve doğalgaz fatura ödemeleri, tüketim harcamalarında konuttan sonra en çok harcama yapılan kalem. Pandemi nedeniyle zor günlerden geçen esnaf ve vatandaş için en az 6 ay bu faturalardaki vergilerden vazgeçilmeli" dedi.

Devamını oku...
 
Mobilya sektörünün yıl sonu ihracat hedefi 3 milyar 750 milyon dolar

Mobilya Sanayi İş Adamları Derneği Başkanı Nuri Gürcan, "Hedefimiz, 2023 yılında ilk 10 üreticiden biri olmak. 3,5 milyar dolara karşılık sadece 500 milyon dolar ithalatla 3 milyar dolar dış ticaret fazlası veriyoruz" dedi.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam