Anasayfa Haberler
Sanayi üretimi ağustosta arttı

Takvim etkisinden arındırılmış sanayi üretimi ağustos ayında yıllık bazda yüzde 10,4 artış kaydetti.

Devamını oku...
 
Cari açık 4,6 milyar dolar

Merkez Bankası tarafından açıklanan ödemeler dengesi istatistiklerine göre, cari denge ağustosta 4 milyar 631 milyon dolar açık verdi. Beklenti cari dengenin 4,6 milyar dolar seviyesinde açık vereceği yönündeydi.

Devamını oku...
 
İnşaat maliyet endeksi ağustosta arttı

İnşaat maliyet endeksi, ağustosta aylık bazda yüzde 2,79, yıllık bazda yüzde 13,04 arttı.

Devamını oku...
 
Ağutosta 911 yatırım teşvik belgesi verildi

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, ağustosta 911 yatırım teşvik belgesi düzenlenirken bu firmalarda istihdam edilen kişi sayısı 10 bin 335 olarak gerçekleşti. Projelerin toplam yatırım tutarı da 18,3 milyar lira oldu.

Devamını oku...
 
Mustafa Pamukoğlu aramızdan ayrıldıAtatürk ilke ve devrimlerinin yılmaz savunucusu, Cumhuriyet sevdalısı, derneğimiz USİAD'ın danışmanlarından, Bildiren dergimizin yazarı, Yeminli Mali Müşavir, ekonomist-yazar Mustafa Pamukoğlu geçirdiği kalp krizi nedeniyle vefat etmiştir. Acımız büyüktür. Ailesi, yakınları ve sevenlerine sabır dileriz. Başımız sağolsun, ışıklarda uyusun...

 
Dış ticaret endeksleri açıklandı

İhracat birim değer endeksi, ağustosta yıllık bazda yüzde 0,9 artarken, ithalat birim değer endeksi yüzde 3,5 azaldı.

Devamını oku...
 
İSO Türkiye İhracat İklimi Endeksi eylülde 51,9'a geriledi

Ağustosta 52,4 olarak ölçülen İstanbul Sanayi Odası Türkiye İmalat Sektörü İhracat İklimi Endeksi, eylülde 51,9’a gerilemekle birlikte ihracat pazarlarındaki talep koşullarının güçlendiği yönünde sinyal vermeyi sürdürdü.

Devamını oku...
 
TESK'ten organik ürün sahtekarlığı uyarısı

Sosyal medya ve e-ticaret sitelerinde reklamlar yapılarak, 'organik', 'yöresel', 'hakiki' gibi tanımlarla müşteri kazanmaya çalışan dolandırıcılara karşı TESK'ten uyarı yapıldı.

Devamını oku...
 
Otomotiv pazarı umut tazeledi

Otomobil ve hafif ticari araç satışları, eylül ayında geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 115.8 artışla 90 bin 619 adet olarak gerçekleşti.

Devamını oku...
 
Prof. Dr. Mustafa Kaymakçı yazdı: Süt hayvancılığı neden zorda?

Türkiye'de, sanayi ve hizmet sektörlerinde olduğu üzere 1980’li yıllardan itibaren tarımda da neo-liberal politikalar uygulandı. Bu bağlamda, aile işgücü temelli küçük ve orta ölçekli işletmeler yerine endüstriyel tarımsal işletmeler öne çıkarıldı ve desteklendi.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam