Anasayfa Haberler
Şubat ayında şirket açılışları yüzde 13 azaldı

Kurulan şirket sayısı, şubatta bir önceki aya göre yüzde 13 azalarak 9 bin 856'ya, kapanan şirket sayısı da yüzde 19,2 düşüşle 769'a geriledi.

Devamını oku...
 
Merkez Bankası faiz kararını açıkladı

Merkez Bankası (TCMB) politika faizi olan bir hafta vadeli repo ihale faiz oranını 200 baz puan artırarak yüzde 17'den yüzde 19 seviyesine yükseltti.

Devamını oku...
 
Kısa vadeli dış borçlar 140.3 milyar dolara yükseldi

Türkiye'nin kısa vadeli dış borç stoku, Ocak sonu itibarıyla, 2020 yıl sonuna göre yüzde 1.3 artışla 140.3 milyar dolara yükseldi.

Devamını oku...
 
Pandemi sürecinde modüler yapılara talep yüzde 40 arttı

Tüm dünyayı etkisi altına alan Koronavirüs (Kovid -19) salgını bir zamanlar “alternatif” olarak kabul edilen parçaların birleştirilmesiyle tamamlanan ve ihtiyaç halinde yeniden parçalara ayrılabilen  modüler yapılara olan ilgiyi arttırdı. Öyle ki bu yapılara sadece bir yılda talep yüzde 40 oranında artarken pazarın büyüklüğünün ise 2027 yılına kadar 106,22 milyar dolara ulaşması bekleniyor.

Devamını oku...
 
İstanbul Oyuncak Fuarı açıldı

Oyuncak sektörünün devleri İstanbul Oyuncak Fuarı’nda buluştu. Oyuncak sektörünün bu yıl Avrasya’daki ilk büyük buluşması olan 3. Uluslararası Oyuncak, Oyun ve Bebek Fuarı 16 Mart 2021 Salı günü Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde başladı. Dört gün sürecek olan fuara, 5 ülkeden 131 marka ile 92 firma ve firma temsilciliği katılıyor. Fuarı, Türkiye ve 78 farklı ülkeden 4 binden fazla ziyaretçinin gezmesi bekleniyor.

Devamını oku...
 
Okullarda yeni dönem: Dış Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri

Bakan Pekcan, "Bakanlıklarımız ve TİM'in ortak çalışmasıyla belli okullarımız, Dış Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Liseleri adıyla yeniden yapılandırıldı" dedi.

Devamını oku...
 
'Kırsal kalkınma destekleri'nde yatırım süresi 4 ay uzatıldı

Kırsal kalkınma destekleri kapsamındaki tarıma dayalı yatırımların tamamlanması için tanınan süre 4 ay uzatıldı.

Devamını oku...
 
"Ekonomi Reformları" için hazırlanan kitapçık yayımlandı

"Ekonomi Reformları" için hazırlanan kitapçık, Hazine ve Maliye Bakanlığının internet sitesinde yayımlandı.

Devamını oku...
 
DEİK Başkanı Olpak: Ekonomi reformları iş dünyamıza güç katacak

DEİK Başkanı Nail Olpak, "Kararlılık, öngörülebilirlik, şeffaflık ve hesap verilebilirlik üzerine kurulu ekonomik reformlar iş dünyamıza güç katacak" değerlendirmesinde bulundu.

Devamını oku...
 
OECD: "Toparlanmanın güçlenmesi için aşılamanın hızlanması gerekli"

Ekonomik Kalkınma ve İşbirliği Örgütü(OECD), tüm ülkelerde sınırlamaların daha çabuk şekilde kaldırılabilmesi, güvenin ve harcamaların artırılabilmesi için koronavirüse karşı aşılamanın hızlandırılması gerektiğini belirtti.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam