Anasayfa Haberler
Sanayi üretim endeksi azaldı

Sanayi üretimi bir önceki aya göre % 0,4 azaldı. Mevsim ve takvim etkisinden arındırılmış sanayinin alt sektörleri incelendiğinde, 2017 yılı Şubat ayında madencilik ve taşocakçılığı sektörü endeksi bir önceki aya göre % 5 artarken, imalat sanayi sektörü endeksi % 0,9 azaldı ve elektrik, gaz, buhar ve iklimlendirme üretimi ve dağıtımı sektörü endeksi ise % 0,6 arttı.

Devamını oku...
 
Cari açık arttı

Cari işlemler açığı, bir önceki yılın Şubat ayına göre 564 milyon dolar artarak 2 milyar 527 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Devamını oku...
 
Milli savaş uçağı için mühendis yetiştirilecek

Milli muharip uçağın tasarımına yönelik çalışmalarını sürdüren TUSAŞ, bu proje kapsamında ihtiyaç duyulacak insan kaynağının yetiştirilmesine yönelik de çalışmalar yapıyor.

 

Devamını oku...
 
Türk narenciyesi dünya devlerini geride bıraktı

Narenciye Tanıtım Grubu’nun Global Connection (GC) tarafından hayata geçirilen tanıtım kampanyası Rusya’nın İletişim Oscar’ı olarak bilinen yarışmada Coca Cola ve Apple gibi dünya devlerini geride bırakarak “en iyi çıkış yapan marka” dalında ikincilik ödülünü aldı.

Devamını oku...
 
Sanayi üretimi azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, sanayi üretimi bir önceki aya göre yüzde 0,4 azaldı.

Devamını oku...
 
Rusya'dan önemli buğday açıklaması

Rusya Başbakan Yardımcısı Dvorkovich, Rusya ve Türkiye buğday sınırlamaları konusunda iki hafta içinde görüşme yapacağını açıkladı.

Devamını oku...
 
KDV'de önemli düzenleme

Maliye Bakanı Ağbal: "Yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın ve yurt dışındaki yerleşiklerin Türkiye'den alacakları konut veya iş yerlerine getirilen KDV istisnasının uygulama esaslarını açıklayan tebliği Başbakanlığa gönderdik. Bu düzenleme, inşaat sektörü başta olmak üzere ekonomiye çok ciddi hareketlilik getirecek" açıklamasında bulundu.

Devamını oku...
 
Perakende satış hacmi arttı

Perakende satış hacmi, şubatta bir önceki aya göre yüzde 1,6 arttı.

Devamını oku...
 
İşte Türkiye’nin turizm karnesi

Dünya Ekonomik Forumu (WEF) iki yılda bir çıkardığı Seyahat ve Turizm Rekabetçiliği raporunu yayımladı. Buna göre Türkiye 2015 sonu ve 2017 arasında gösterdiği performansla dünyanın en büyük 44. turizm ülkesi oldu.

Devamını oku...
 
2016 ihracat şampiyonları belli oldu

Elektrik Elektronik ve Hizmet sektörlerinde faaliyet gösteren ihracat şampiyonlarının ödüllendirileceği 2016 TET İhracat Başarı Ödül Töreni, 14 Nisan Cuma günü Ortaköy Four Seasons Hotel’de gerçekleştirilecek.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam