Anasayfa Haberler
Temmuzda enerji ithalatı azaldı

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) verilerine göre, bu yıl temmuzda Türkiye'nin toplam ithalatı geçen yılın aynı ayına kıyasla yüzde 19,7 azalarak 14 milyar 643 milyon dolar oldu.

Devamını oku...
 
Dış ticaret açığı Ağustos'ta yüzde 4.7 azaldı

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı'nın açıkladığı öncü verilere göre, dış ticaret açığı Ağustos ayında yüzde 4.7 azalarak 4.68 milyar dolar oldu.

Devamını oku...
 
Rusya'dan ilk charter dolu indi

Rusya Başbakanı Dmitriy Medvedev’in 9 ay devam eden yasağı kaldırması ardından 2 Eylül sabaha karşı Rusya’dan ilk charter uçak Antalya havalimanına indi.

Devamını oku...
 
Türkiye imalat PMI'ı ağustosta beklentinin altında

İmalat PMI Ağustos'ta 47'ye gerileyerek sektörde daralmanın altıncı ayına girdiğine işaret etti. Beklenti verinin 49.3 seviyesinde geleceği yönündeydi.

Devamını oku...
 
Turizm temmuz ayında da kayıp

2016 yılı Temmuz ayında Türkiye'yi ziyaret eden yabancı sayısı geçen yılın aynı ayına göre yüzde 36,72 azaldı.

Devamını oku...
 
Temmuz'da yaşananlar ekonomide risk oluşturuyor

Merkez Bankası, Temmuz ayında yaşanan iç gelişmeler, jeopolitik faktörler, zayıflayan küresel büyüme ve turizm sektöründeki zayıflamanın ekonomi üzerinde aşağı yönlü risk oluşturduğu uyarısında bulundu.

Devamını oku...
 
Türk Akımı için teknik görüşmeler başladı

Enerji Bakanı Berat Albayrak dün İstanbul'da bir araya geldiği Rus enerji şirketi Gazprom'un Başkanı Alexei Miller ile ikili ve bölgesel enerji işbirliği konularını ele alırken, bu görüşmenin ardından BOTAŞ ile Gazprom'un üst düzey yetkilileri teknik görüşmelere başladı.

Devamını oku...
 
Dış ticaret açığı temmuzda geriledi

TÜİK tarafından açıklanan verilere göre temmuz ayında dış ticaret açığı %32,5 azalarak 4 milyar 788 milyon dolara düştü. Analistlerin beklentisi dış ticaret dengesinin 4,8 milyar dolar açık vereceği yönündeydi.

Devamını oku...
 
Merkez’in rezervleri 17 ayın zirvesinde

Merkez Bankası'nın brüt döviz rezervi bir haftada 1 milyar 58 milyon dolar artış gösterdi ve son 17 ayın en yüksek seviyesine çıktı.

Devamını oku...
 
Konut satışlarında sert düşüş

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK) Temmuz 2016 Konut Satış İstatistikleri'ni açıkladı. Temmuz ayında konut satışları yüzde 16 düşüş göstererek 81.343 adette kaldı.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam