Anasayfa Haberler
Özel sektörün dış borçları arttı!

Özel sektörün yurtdışından sağladığı uzun vadeli kredi borcu, yılın ilk yarısında 11.2 milyar dolar artarak 206.6 milyar dolara yükseldi. Merkez Bankası verilerine göre, 2015 yıl sonuna göre bankaların kredi biçimindeki borçlanmaları 1.3 milyar dolar, tahvil ihracı biçimindeki borçlanmaları 1.1 milyar dolar arttı.

Devamını oku...
 
Fed faiz artırmadan şahinleşebilir

Fed yetkililerinin son mesajları ve zayıf gelen ekonomik veriler, bankanın eylül toplantısında beklemede kalacağına işaret ediyor.

Devamını oku...
 
Bütçe Ağustos'ta fazla verdi

Maliye Bakanlığı verilerine göre bütçe Ağustos'ta 3.6 milyar TL fazla verdi. Faiz dışı fazla Ağustos'ta 8.4 milyar TL oldu.

Devamını oku...
 
Rus krizinin tarım faturası 407.5 milyon dolara ulaştı

Türkiye Ziraat Odaları Birliği (TZOB) Genel Başkanı Şemsi Bayraktar, tarım ve gıdada Rus ambargosunun Rusya'ya da Türkiye'ye de zarar verdiğini bildirerek, “Rusya ile düzelen ilişkilere rağmen, gıda ve tarımda ambargonun halen sürmesinin faturası Ağustos ayı sonu itibarıyla 407,5 milyon dolara ulaştı” dedi.

Devamını oku...
 
9 Eylül 1922 Kutlu Olsun9 Eylül 1922 sadece İzmir'in değil aslında tüm halkımızın esaretten kurtuluşudur.
Kurtuluş Savaşımızın taçlandırıldığı gündür. Kutlu olsun.
USİAD

 
Türk Lirası'nın reel değeri düştü!

Türkiye'nin fiyat düzeyinin ticaret yaptığı ülkelerin fiyat düzeylerine göre değişimini gösteren TÜFE bazlı reel efektif döviz kuru endeksi (REK), ağustos ayında 99.82'ye geriledi.

Devamını oku...
 
Maliye Bakanı Ağbal'dan 'Fed' açıklaması

Maliye Bakanı Naci Ağbal, ABD Merkez Bankası'nın (Fed) faiz artırımına ilişkin, "2015'in sonunda bir faiz artırım kararı geldi ama sonrasında global finansal piyasalarda yaşanan belirsizliklerin ardından gerçekten faiz artırımı konusu ciddi bir bulmacaya dönüşmüş durumda" dedi.

Devamını oku...
 
İş dünyası pakete umut bağladı, siyasi kanat temkinli

Doğu ve Güneydoğu için açıklanan yatırım paketi için siyasiler önce ‘huzur ve güven’ uyarısında bulundu. İş dünyasından ise pakete tam destek geldi.

Devamını oku...
 
Enflasyon rakamları açıklandı

Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) beklentilerin ötesinde aylık %0,29 düştü. Ağustos'ta yıllık enflasyondaki artış yüzde 8.05 oldu. Uzmanlara göre gıda fiyatları düşüşte etkili oldu ama Merkez Bankası'nın yıllık hedeflerini tutturmak biraz zor gözüküyor.

Devamını oku...
 
e-Devlet üzerinden kredi kartı ile tahsilat yapılabilecek

Kamu kurum ve kuruluşları tarafından verilen hizmetlerin elektronik ortamda sunulmasına imkan sağlayan e-Devlet Kapısı üzerinden kredi kartı, havale, mobil ödeme gibi yöntemlerle tahsilatın yapılabileceği altyapı sistemi kurulacak.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam