Anasayfa Haberler
Kadın istihdamı azaldı

Sigortalı ücretli çalışan sayısı Haziran 2016-Temmuz 2016 arasında mevsimsellikten arındırılmış verilere göre 10 bin kişi arttı. Buna karşılık, sigortalı kadın çalışan sayısı ise 13 bin azaldı.

Devamını oku...
 
1 milyon dolar ihracat yapana yeşil pasaport

Ekonomi Bakanlığı’nın 15 bin ihracatçıya vereceği yeşil pasaportun ayrıntıları belli olmaya başladı. Buna göre son üç yılda 1 milyon dolar ve üzeri ihracat yapan firmaların 1 ila 5 yetkilisine yeşil pasaport verilecek.

Devamını oku...
 
Vergi Affında yapılandırma için son hafta

Vergi Affında yapılandırma için son hafta. Muhtemel yoğunluk sorunları ile karşılaşmamak için başvurunuzu son günlere bırakmayın.

Devamını oku...
 
Turizmdeki krizin İstanbul'a faturası ağır

İstanbul’a gelen turist sayısında ilk dokuz ayda geçen yıla göre kayıp 2.5 milyon kişiyi geçti. TÜROB’un yaptığı bir araştırma ise konuyu farklı bir boyuta taşıdı. İstanbul’da 100 yatağın 65’i boş kalırken, boş kalan yatakların faturası 3 milyar doları buluyor. Buna karşın 1.3 milyar dolarlık yatırımla 47 bin 685 yeni yatak kapasitesi ise yolda.

Devamını oku...
 
Kırsal kalkınma hibe tutarları belli oldu

Kırsal alanda ekonomik ve sosyal gelişmeyi sağlamak amacıyla yapılacak yatırımlara yönelik hibe tutarları belli oldu.

Devamını oku...
 
Ar-Ge ve inovasyon yatırımlarımız arttı

TÜBİTAK Uluslararası İşbirliği Daire Başkanı Karataş, Türkiye'nin Ar-Ge harcamalarının, gayrisafi milli hasıla içerisinde dünyada Çin'den sonra en hızlı artıran ülke olduğunu söyledi.

Devamını oku...
 
Başbakan Yıldırım: KOBİ'lere 1 milyar 100 milyon lira destek vereceğiz

Başbakan Binali Yıldırım, 2017 bütçesinden KOBİ'lere 1 milyar 100 milyon lira destek vereceklerini söyledi.

Devamını oku...
 
Eylülde kapanan şirket sayısı arttı

Kurulan şirket sayısı, eylülde geçen yılın aynı ayına göre yüzde 29,03 azalarak, 5 bin 219'dan 3 bin 704'e geriledi. Kapanan şirket sayısı ise aynı dönemde yüzde 21,99 artarak, 682'den 832'ye yükseldi.

Devamını oku...
 
Cepten alışveriş e-ticaretin yarısını geçti

Performans pazarlama teknolojileri şirketi Criteo’nun 2016’nın ilk yarıyılını içeren “Mobil Ticaretin Durumu” raporuna göre, Türkiye’de cepten alım satımlar e-ticaretin yüzde 51’ine ulaştı.

Devamını oku...
 
'Fed yıl bitmeden faiz artırımına gidebilir'

ABD Merkez Bankası (Fed) New York Şube Başkanı William Dudley, ekonomi şu anki gidişatına devam ederse Fed'in bu yıl bitmeden faiz artırımına gidebileceğini belirtti.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam