Anasayfa Haberler
Fed Nisan ve Haziran’da faiz artabilir
Pazartesi, 28 Mart 2016 13:56

St. Louis Fed Başkanı James Bullard, Fed'in Nisan veya Haziran ayında faiz artırabileceğini söyledi.

Devamını oku...
 
ABD'den ilk kez doğalgaz ithal ettik!
Perşembe, 24 Mart 2016 11:36

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumunun (EPDK) Doğalgaz Sektör Raporu'ndan derlediği bilgiye göre, Türkiye ocakta ABD'den 83 milyon metreküplük Sıvılaştırılmış Doğalgaz (LNG) ithalatı gerçekleştirdi.

Devamını oku...
 
UND: Dayanacak gücümüz kalmadı

Uluslararası Nakliyeciler Derneği (UND) İcra Kurulu Başkanı Fatih Şener, Türk taşımacıların Avrupalı rakiplerinin 5 katı sigorta maliyetine katlandığını belirterek, devletin bu duruma müdahale etmesi gerektiğini söyledi.

Devamını oku...
 
EBSO: “Tasarı yasallaşırsa takibe uğramayan sanayici kalmayacak”

Ege Bölgesi Sanayi Odası (EBSO) Başkan Vekili H. İbrahim Gökçüoğlu, Vergi Kanunu’nda yapılacak değişiklikle işverene hapis cezası da dahil bazı yükümlülükler getirildiğini belirterek, hazırlanan taslağın yasallaşması durumunda takibe uğramayan sanayicinin kalmayacağını söyledi.

Devamını oku...
 
Yıl sonu enflasyon beklentisi düştü

Merkez Bankası Beklenti Anketi’nde yıl sonu enflasyon tahmini bir önceki ankete göre düşüş gösterdi. Bir önceki anket döneminde yüzde 8,48 olan cari yıl sonu TÜFE beklentisi, bu anket döneminde yüzde 8,29 oldu.

Devamını oku...
 
Turizm’de Tehlike Çanları! Doluluk Yüzde 50′nin Altında

Türkiye Otelciler Birliği (TÜROB), Ocak 2016′da Türkiye otellerinde dolulukların, 2015 yılının aynı dönemine oranla yüzde 6.2′lik bir düşüş ile yüzde 47.6 olarak kaydedildiğini açıkladı.

Devamını oku...
 
Fitch Global Büyüme Tahminini Düşürdü

Fitch, büyüme tahminlerini çok sayıda ekonomi için aşağı yönlü revize ederken, global büyüme tahminini düşürdü.

Devamını oku...
 
İhracatta şok düşüş!

Türkiye İstatistik Kurumu ile Gümrük ve Ticaret Bakanlığı işbirliğiyle oluşturulan geçici dış ticaret verilerine göre; ihracat 2016 yılı Ocak ayında, 2015 yılının aynı ayına  göre  22  azalarak  9 milyar  597 milyon dolar, ithalat 19,7 azalarak 13 milyar 358 milyon dolar olarak gerçekleşti.

Devamını oku...
 
Uçak üretimine 384 milyon liralık yatırım

Havacılık ve uzay sanayisi sistemlerinin geliştirilmesinde Türkiye'nin teknoloji merkezi olan Türk Havacılık ve Uzay Sanayii AŞ (TUSAŞ/TAI) yeni yatırımlarla kapasitesini büyük oranda artıracak.

Devamını oku...
 
Dokunmatik ticaretin önlenemez yükselişi

Denetim, vergi, yönetim danışmanlığı, kurumsal risk ve finansal danışmanlık hizmetlerinde dünyanın en büyük şirketlerinden biri olan Deloitte, 15’inci “Teknoloji, Medya ve Telekomünikasyon (TMT) Öngörüleri” raporunu yayımladı. Rapor; sanal gerçeklik, bilişsel teknolojiler, grafen kullanımı, reklam bloklama, medya gelirlerindeki değişim ve akıllı telefon pazarının bilinmeyen yüzlerine ilişkin çarpıcı detaylar sunuyor.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam