Anasayfa Haberler
Türkiye’ye gelen yabancı sayısında büyük azalma

Türkiye'yi ziyaret eden yabancı sayısı 2016 yılı Eylül ayında geçen yılın aynı ayına göre yüzde 32,84 azalış gösterdi.

Devamını oku...
 
Linyit üretimi ön sırada

TÜİK(Türkiye İstatistik Kurumu) tarafından katı yakıtların Ağustos ayı verileri açıklandı. Yapılan açıklamada en fazla üretim ve teslimatın linyitte olduğu görüldü.

Devamını oku...
 
Rusya: Narenciye sevkiyatı yakında başlıyor

Rusya'da Federal Gümrük Servisi Başkanı Bulavin, Türkiye'den narenciye sevkiyatının kısa süre içerisinde başlayacağını açıkladı.

Devamını oku...
 
İTO ve TBB'den 'büyüme' için ortak toplantı

İTO ve TBB yönetim kurulları büyümenin hızlandırılmasına ilişkin yapılabilecekleri görüştü. Toplantı sonrası İTO Başkanı Çağlar ve TBB Başkanı Aydın değerlendirmede bulundu.

Devamını oku...
 
İstanbul Sanayi Odası’ndan İran’da dev yatırım

İstanbul Sanayi Odası'nın 10 milyar dolar değerinde olması öngörülen yatırımıyla, 500 hektarlık alana İran'ın ilk yabancı organize sanayi bölgesi kurulacak.

Devamını oku...
 
Türkiye iş yapma kolaylığında 14 sıra birden düştü!

Dünya Bankası İş Yapma Kolaylığı 2017 Raporunu açıkladı. Ülkeleri gerçekleştirdikleri reformlara göre sıralamaya tabi tutan rapora göre Türkiye, fırsat eşitliği sıralamasında bir yıl içerisinde 14 sıra birden düşerek 55’incilikten 69’uncu sıraya geriledi. Sonuçları değerlendiren Dünya Bankası Baş Ekonomisti ve Kıdemli Başkan Yardımcısı Paul Romer, “Uyulması kolay basit kurallar, bir devletin vatandaşlarına saygılı davrandığının bir işaretidir” dedi.

Devamını oku...
 
İmalat sanayinde kapasite kullanım oranı Ekim'de yüzde 76.4

Merkez Bankası, imalat sanayinde kapasite kullanım oranının (KKO) Ekim ayında bir önceki aya göre 0.2 puan azalarak yüzde 76.4 seviyesinde gerçekleştiğini açıkladı.

Devamını oku...
 
Saat başı 30 bin güneş paneli

Yenilenebilir enerji dünya çapında yükselişini sürdürüyor. Uluslararası Enerji Ajansı (IEA) dün yenilenebilir enerji için beş yıllık büyüme öngörülerini ciddi biçimde yükseltti. Ayrıca geçtiğimiz yıl yenilenebilir enerjinin kömürü geçerek dünyada kurulu güç bakımından en büyük enerji kaynağı haline geldiğini açıkladı. IEA tahminlerine göre, önümüzdeki 5 yıl içinde dünya çapında saat başı 30 bin güneş paneli ve 2.5 rüzgâr türbini kurulacak.

Devamını oku...
 
Vergi barışı 25 Kasım’a uzadı

Maliye Bakanı Naci Ağbal, Başbakan Binali Yıldırım’ın ardından 31 Ekim tarihinde sona erecek olan vergi borçlarının yeniden yapılandırılmasına yönelik başvuru süresinin 25 Kasım’a uzatılacağını söyledi.

Devamını oku...
 
Ekim ayında sektörel güven endekslerinde düşüş

Türkiye İstatistik Kurumu (TÜİK), 2016 yılı Ekim ayı Sektörel Güven Endeksleri verilerini açıkladı. Ekim ayında hizmet sektörü güven endeksi ile perakende ticaret sektörü güven endeksi yüzde 1,8; inşaat sektörü güven endeksi ise yüzde 0,8 oranında düşüş yaşadı.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 131 132 133 134 135 136 137 138 139 140 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam