Anasayfa Haberler
Sanayide kapasite kullanım oranı arttı

İmalat sanayi genelinde kapasite kullanım oranı (KKO), temmuz ayında bir önceki aya göre 4,7 puan artarak yüzde 70,7 seviyesinde gerçekleşti.

Devamını oku...
 
Güven endeksi yükseldi

TÜİK sektörel güven endeksleri Temmuz 2017 sonuçlarına göre, üç ana sektörde iyileşme görüldü.

Devamını oku...
 
Tüketici güveni temmuzda geriledi

Salgınla birlikte nisan ayında 54,9 puana gerileyen tüketici güven endeksi, dipten dönüş ve 2 aylık yükseliş sonrası temmuz ayında yeniden düşüşe geçti. Haziranda 62,6 puan olan tüketici güveni temmuz ayında yüzde 2,7 geriledi 60,9'a düştü.

Devamını oku...
 
KOSGEB 1 milyon TL'ye kadar destek verecek

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, KOSGEB'in, "KOBİGEL programı"yla yeni çağrıya çıkacağını ve işletmelere 1 milyon liraya kadar dijitalleşme desteği vereceğini belirtti.

Devamını oku...
 
Yenilenebilir enerjiye 3,9 milyar lira destek

Türkiye'de yenilenebilir enerji kaynaklarından elektrik üreten santrallere haziranda yaklaşık 3,9 milyar liralık destek sağlandı.

Devamını oku...
 
Yatırım teşviklerinde imalat sektörü ilk sırada

Türkiye'de yerli ve yabancı yatırımları teşvik etmek ve istihdamı artırmak için verilen yatırım teşviklerinde son beş yılda ilk sırada imalat sektörü yer aldı.

Devamını oku...
 
Yerli buğday "Halis" tanıtıldı

Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğünce (TAGEM), 2018 yılında Sakarya Tarımsal Araştırma Enstitüsü'nde geliştirilen yerli ekmeklik buğday çeşidi "Halis" Konya'da tarım sektörünün paydaşlarına tanıtıldı.

Devamını oku...
 
Bazı demir-çelik ürünlerinde vergi uzatıldı

Bazı demir-çelik ürünlerinde geçici gümrük vergilerini 18 Nisan'dan itibaren üç ay süreyle artıran kararın uygulanması 30 Eylül'e kadar uzatıldı.

Devamını oku...
 
Orta ve yüksek teknoloji yoğunluğu yüzde 30’u aştı

İSO 500 araştırması sonuçlarına göre orta-yüksek ve yüksek teknoloji yoğunluklu sanayilerin yaratılan katma değer içindeki payı ilk kez yüzde 30’u aştı. Öte yandan Ar- Ge harcamaları yüzde 150 artarak 3,8 milyar liradan 9,7 milyar liraya çıktı.

Devamını oku...
 
Yılın ilk yarısında makine ihracatı 7.6 miyar dolar oldu

Küresel ticaretteki duraksamaya bağlı yılın ikinci çeyreğinde, önceki yılın ikinci çeyreğine göre yüzde 27 daralan Türk makine sektörü, yılın ilk yarısını bir önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 13,6 düşüşle 7,6 milyar dolar ihracatla tamamladı.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Sonraki > Son >>

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam