Anasayfa Basında USİAD Basın Açıklamaları
18 Mart Çanakkale Zaferimizin 106. Yılı Kutlu Olsun


Çanakkale Zaferi, emperyalizme karşı özgürlük ve bağımsızlığımızın şanlı bir tarihidir.
Çanakkale Destanımızın 106. yılında, Büyük Önderimiz, Anafartalar Kahramanı Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü ve aziz şehitlerimizi şükran ve saygıyla anıyoruz.

 
Mutlu Yıllar

Atatürk ilke ve devrimleri ışığında, üreten ve refah dolu bir Türkiye umuduyla; 2021'in ülkemize, bütün milletimize sağlık, mutluluk, huzur getirmesini dileriz.
USİAD

 
Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası Kutlu Olsun

Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası Kutlu Olsun

“Türkler! Türk malı alınız, Türk malı kullanınız; Türk parası, Türk toprağında kalsın”

Mustafa Kemal ATATÜRK


Yurdumuzda 1929 yılında kanun haline getirilen ve 1946 yılından bu yana 12-18 Aralık tarihleri arasında kutlanan “Tutum, Yatırım ve Türk Malları Haftası” ya da bilinen adıyla “Yerli Malı Haftası” kutlu olsun.
USİAD olarak, yurdumuzun ekonomik bağımsızlığının korunması ve sürdürülebilir bir ekonomik alt yapı konusunda stratejik öneme sahip olan Yerli Malı Haftası’nın bir nostâlji değil, zorunluluk olduğunu vurguluyoruz ve bu önemli tarihi hatırlatmayı bir görev biliyoruz.

Devamını oku...
 
Öğretmenler Günü kutlu olsunBaşöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk ve tüm öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Gününü kutlarız.

USİAD


 
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin 37. kuruluş yıldönümü kutlu olsun.


 
Atamızı Saygı, Sevgi ve Özlemle Anıyoruz

Cumhuriyetimizin kurucusu, Büyük Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk'ü saygı, sevgi ve özlemle anıyoruz.

 
29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız Kutlu Olsun

 
30 Ağustos Zafer Bayramımız Kutlu Olsun

 
TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NİN BAĞIMSIZLIK BELGESİ LOZAN 97 YAŞINDA“Lozan Antlaşması, Türk milleti aleyhine asırlardan beri hazırlanmış ve Sevr Antlaşması'yla tamamlandığı zannedilmiş büyük bir suikastin yıkılışını ifade eden bir vesikadır.”
GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK (1927-Nutuk)

 
Kıbrıs Barış Harekatı'nın 46. Yıldönümü Tüm Ulusumuza Kutlu Olsun!1963 yılında Rumlar tarafından siyasi hakları gasp edilen Kıbrıs Türkü, kendisine uygulanan tüm baskılara ve şiddete karşı direniş göstermiş ve 20 Temmuz 1974’te Türkiye’nin müdahalesi ile barış, huzur ve özgürlük ortamına kavuşmuştur.
Barış Harekatı, adaya huzuru ve barışı getirmiş ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti (KKTC)’nin kuruluşuna giden yolu açmıştır. Kıbrıs Türkünün özgürlük günü olan 20 Temmuz’un 46. yıldönümü tüm ulusumuza kutlu olsun!
Aynı zamanda ‘Barış ve Özgürlük Bayramı’ olarak kutlanan 20 Temmuz yalnız 'yavru vatan' Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nin değil tüm ulusumuzun bayramıdır.
Kıbrıs Türkünün var olma mücadelesi yolundaki ilk adımı olan Kıbrıs Barış Harekatı'nın başta merhum Cumhurbaşkanımız Rauf Denktaş olmak üzere kahramanlarını, şehitlerimizi saygıyla anıyor, gazilerimize şükranlarımızı sunuyoruz.
USİAD

 
Diğer Makaleler...
<< Başlangıç < Önceki 1 2 3 4 5 6 7 8 Sonraki > Son >>

Sayfa 1 / 8

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam