Anasayfa Haberler Su kuyularına sayaç zorunluluğu
Su kuyularına sayaç zorunluluğu
Pazartesi, 24 Aralık 2012 15:34

Devlet Su İşleri (DSİ) 3. Bölge Müdürü Erol Şenöz, yeraltı suyu kullanma belgesi alan kuyu sahiplerinin, 25 Şubat 2013 tarihine kadar kuyularına su sayacı taktırmaları gerektiğini bildirdi.

Devlet Su İşleri (DSİ) 3. Bölge MüdürüErol Şenöz, yaptığı yazılı açıklamada, Yeraltı sularıKanunu'nda yapılan düzenlemeye göre, yeraltı suyu kullanmak için sondaj kuyusu açtıran Eskişehir, Kütahya, Bilecik ve Sakarya'daki kuyu sahiplerinin su kuyularına sayaç takma zorunluluğu getirildiğini hatırlattı.

Yeraltı suyu kullanan kuyu sahiplerinin mağdur olmaması için belirlenen süre içinde su sayaçlarını taktırmaları gerektiğini belirten Şenöz, ''DSİ 3. Bölge Müdürlüğü sınırlarında bulunan Eskişehir, Kütahya, Bilecik ve Sakarya'da daha önce açılmış ve ölçüm sistemi takılmadan Yeraltı suyu Kullanma Belgesi alan kuyu sahiplerinin, 25 Şubat 2013 tarihine kadar kuyularına su sayacı taktırmaları gerekmektedir'' ifadesini kullandı.

Şenöz, 25 Şubat 2013'e kadar su sayacı taktırmayanların belgelerinin iptal edilerek, kuyularının bölge müdürlüğü tarafından kapatılacağını vurgulayarak, kapatma masraflarının da sondaj kuyusu sahibinden tahsil edileceğini bildirdi.

 

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam