Anasayfa Haberler İSO, meslek liselerini Ar-Ge merkezine dönüştürüyor
İSO, meslek liselerini Ar-Ge merkezine dönüştürüyor

Milli Eğitim Bakanlığı'yla yaptıkları "Mesleki Eğitim İş Birliği Protokolü" kapsamında halihazırda İstanbul’daki 39 Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile 5 Güzel Sanatlar Lisesi’ni İSO olarak yönettiklerini söyleyen İSO Başkanı Erdal Bahçıvan, "Okullarımızın döner sermayelerini güçlendirecek ve onları birer Ar-Ge ve üretim merkezi gibi konumlayacak iş birlikleri oluşturuyoruz" dedi.

Ülke sanayisinin katma değerli üretime geçmesi ve yüksek teknoloji alanlarına yönelebilmesi için nitelikli meslek lisesi mezunlarına ihtiyaç duyduğunu söyleyen İstanbul Sanayi Odası (İSO) Yönetim Kurulu Başkanı Erdal Bahçıvan, meslek liselerinin öğrencilerinin sanayinin ihtiyaçlarına cevap verecek nitelik ve donanımda yetiştirmesinin büyük önem taşıdığını vurguladı.
Geçen yıl lise tercihlerinin yapıldığı dönemde öğrenci ve velilere "Gelecek Meslek Liselerinde" diyerek çağrıda bulunduklarını aktaran Bahçıvan, "Meslek liselerine olan ilginin arttığını görüyoruz. Meslek liselerimizle yaptığımız iş birliğinin sonuçlarını bu derece yoğun bir ilgiyle görmek bizleri geleceğe dair umutlandırıyor. Bu ilgi devam ettiği sürece sanayicilerimizin de gelecek dönemlerde bu okullarımıza olan ilgi ve desteği artarak devam edecektir. Sanayicilerin bu noktada motive olması da öğrencilerimize sanayide nitelikli ve sürdürülebilir istihdamın kapılarını açacaktır" ifadelerini kullandı.

 

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam