Anasayfa Haberler İTO Başkanı konkordato ilan eden şirket sayısını açıkladı
İTO Başkanı konkordato ilan eden şirket sayısını açıkladı

Konkordato ile ilgili çok fazla spekülasyon yapıldığını söyleyen İstanbul Ticaret Odası (İTO) Başkanı Şekib Avdagiç, "Tüm Türkiye'de sayı 500'ün, İstanbul'da ise 100'ün altında" dedi.

Son dönemde en çok tartışılan konuların başında gelen konkordato ilanlarının abartıldığını vurgulayan İTO Başkanı Şekib Avdagiç, şunları söyledi:
"Rakamlar 3 bin-5 bin diye söyleniyor. Konkordato ile ilgili inanılmaz spekülasyon yapılıyor. Tüm Türkiye'de sayı 500'ün altında İstanbul'da ise 100'ün altında. Bu işi küçümsemek için söylemiyorum kendilerini korumaya alıyorlar, ama onlardan alacağı olanlar zora giriyor. Çok doğru ve sınırlı uygulanması önemlidir.
Şu andaki düzenlemelere bağlı olarak finansman kanallarındaki tıkanıklıklar açılmaya başlandı, kurda gerileme var. Bizim fiyatlama için en büyük risk unsurumuz kur idi.
Biz şu anda psikolojik ve politik rüzgar Türkiye'nin lehine işliyor. Üzerimize gönderilen kara bulutlar dağılmaya başladı. Finansmana ulaşma konusunda iyileşme var ama devinimin artması gerekiyor."(dünya)

 

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam