Anasayfa Haberler Moody's'den bir Türkiye kararı daha
Moody's'den bir Türkiye kararı daha

17 Türk bankasını değerlendiren Moody's 14'ünün notunu sabit tutarken not görünümlerini negatife indirdi. Moodys geçen hafta da Türkiye'nin notunu negatife çekmişti.

Uluslararası kredi derecelendirme kuruluşu Moody’s 14 bankanın kredi notu sabit tutulurken not görünümleri negatife revize etti. Kuruluş ayrıca bir bankanın kredi notunu negatif görünüm ile bir kademe düşürürken, iki bankanın not ve görünümlerini ise teyit etti. Moody’s geçen Cuma da Türkiye’nin kredi not görünümünü negatife indirmişti.

14 BANKANIN GÖRÜNÜMÜNÜ NEGATİFE ÇEKTİ

Moody’s Türkiye’de faaliyet gösteren Akbank, Alternatifbank, HSBC, ING Bank, Finansbank, Ziraat Bankası, Halk Bankası, Vakıflar Bankası, Türk Ekonomi Bankası, Garanti Bankası, Yapı Kredi, İş Bankası, TSKB ve GRI Export Credit Bank of Turkey’nin kredi notunu korudu ancak not görünümlerini negatife çekmiş oldu.
Kurum Türkiye’de ekonomik görünümün üçüncü çeyreğin sonundan bu yana kötüleştiğini vurguladı. Moody’s Şekerbank’ın kredi notunu ise bir basamak düşürerek B1’den B2’ye indirdi. Kuruluş Burgan Bank’ın yerel para ve döviz cinsi mevduat notunu Ba3’te not görünümünü ise durağan olarak sabit tuttu. Moody’s ayrıca Denizbank’ın yerel para ve döviz cinsi mevduat notunu Ba2’de not görünümünü ise negatif’te sabit tuttu.(sözcü)

 

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam