Anasayfa
Rauf Denktaş’ı kaybettik
Bizden Haberler

 

Kıbrıs Türkünün bağımsızlık davasının kahramanı Rauf Denktaş’ı kaybetmenin derin üzüntüsünü yaşıyoruz.

Ulusumuzun başı sağolsun.

USİAD

 
USİAD Genel Başkanı Fevzi Durgun: “Yerli Malı Kullan,Kullandır; Türkiye’yi güçlendir!”
Salı, 13 Aralık 2011 11:38

 

Ulusal Sanayici ve İşadamları Derneği (USİAD) Genel Başkanı Fevzi Durgun, 12-18 Aralık ‘Yerli Malı Haftası’yla ilgili yazılı bir açıklama yaptı.

Genel Başkanımız Durgun, açıklamasında şunları kaydetti:

“USİAD (Ulusal Sanayici ve İşadamları Derneği) Türk kamuoyu ve basınını, 'Yerli Malı Haftası'nı kutlamaya ve bu bilinci yüceltmeye davet etmektedir. Bugün Yerli Malı Haftası kulaklarda sanki geçmişe bir özlem çağrışımı yaratmaktadır. USİAD, 'Yerli Malı' konusunun bir geçmiş değil, Türkiye'nin geleceği sorunu olduğuna inanmaktadır.

Devamını oku...
 
YERLİ MALA SAHİP ÇIKIN

YERLİ MALA SAHİP ÇIKIN

‘Globalleşen dünya’ tanımlaması altında mal ve hizmetlerin serbest dolaşımına paralel, özellikle bizim gibi gelişmekte olan ülkelere lanse edilen bir kavram var. Artık malın vatanı kalmadı. Oysa dünyadaki gelişmelere ve rekabete baktığınızda oyunun hiç de böyle oynanmadığını görüyorsunuz.

Bugün Çin ile ABD, ABD ile AB arasında yaşanan kur mücadelesinin temelinde esas olarak ‘kim malını satacak’ kavgası vardır. Bizlere menşei uygulamasına bakmayın diyenler, kendi üreticilerinin mamullerini pazarlara sokabilmek adına her türlü korumayı, işlemi, hatta savaşı bile ortaya koymaktan çekinmiyorlar.

Lakin biz büyük bir saflık içerisinde önümüze konulan bu ‘vatansız ürün’ kavramına kendimizi kaptırmış gözüküyoruz. Bakın şu anda son derece hayati bir haftanın içerisindeyiz. 12-18 Aralık tarihlerini kapsayan Yerli Malı Haftası, sadece kutlamaların yapıldığı ve beylik söylemlerle siyasetçilere malzemenin çıktığı bir özellik taşımamalıdır.

Devamını oku...
 
Yerli Malı ve Tutum Haftası Kutlu Olsun

 
TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’ndayız
USİAD bu yıl 30. kez düzenlenen Uluslararası TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’nda 4. Salon 115 No’lu standda.

12-20 Kasım 2011 tarihleri arasında düzenlenecek olan fuarda derneğimizin standında dergi, yayın ve raporlarımız yurttaşlara ulaştırılacak.
TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’deki fuar bu yıl, 600 yayınevi ve kitle örgütünün katılımının yanı sıra, 200 etkinlik ve yüzlerce imza ile kapılarını kitapseverlere açmaya hazırlanıyor.
Açılışını Mısır ve Türkiye’nin kültür bakanlarının yapacağı İstanbul Kitap Fuarı’na yurt dışından 35 ülkeden yayınevleri, telif ajansları ve konuk yazarlar da katılacak.
Onur yazarının Ferit Edgü olduğu ve ana temanın “Umut: düş mü, Gerçek mi?” olarak belirlendiği kitap fuarı otuzuncu yılında 20 konuk yazar, yüzlerce imza günü ve tematik etkinliklere de ev sahipliği yapacak…
 
BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK'Ü SAYGIYLA ANIYORUZ...

 
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!..

 

En büyük bayramımız, Cumhuriyetimiz 88. kez kutlu olsun.

Her şeye rağmen sonsuza dek yaşayacağı inancıyla…

 

Fevzi Durgun

USİAD Genel Başkanı

 
USİAD Bildiren Dergisi'nin 45. sayısı yayınlandı!
Salı, 13 Eylül 2011 22:48

"BÜYÜYOR MUYUZ BATIYOR MUYUZ" başlığıyla yayımlanan ve ağırlıklı olarak Ekonomik Krize ilişkin değerlendirme,
söyleşi ve analizlerin yer aldığı dergide ayrıca "Savunma Sanayiinde Milliliğin Önemi" ve
"Türkiye'nin Yeni Kıbrıs Politikası" gibi konular da kapakta alt başlıklar halinde yer aldı.

Devamını oku...
 
Kıbrıs Barış Harekatı’nın 37. Yıldönümü İstanbul’da da Kutlandı
Perşembe, 21 Temmuz 2011 10:55

20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı’nın 37. yıldönümü İstanbul’da da kutlandı. KKTC İstanbul Başkonsolosluğu’nun himayesinde Kıbrıs Türk Kültür Derneği İstanbul Şubesi tarafından dün akşam Küçükçekmece’de gerçekleştirilen ve Genel Başkanımız Fevzi Durgun’un da hazır bulunduğu resepsiyonda askeri ve mülkü erkanın yanı sıra da kitle örgütü temsilcileri, gaziler, aydınlar da yer aldı. Etkinliğe başta İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve eşi olmak üzere 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, KKTC İstanbul Başkonsolosu Servet Dorak, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Kıbrıs Türk Kültür Derneği İstanbul Şube Başkanı Zehra Bilge Eray ile Başkan Yardımcısı Kıbrıs Gazisi emekli Yarbay Atilla Çilingir, Ulusal Kanal Genel Yayın

Devamını oku...
 
“KIBRIS BARIŞ HAREKATI’NIN 37. YILDÖNÜMÜ KKTC VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE KUTLU OLSUN!”
Salı, 19 Temmuz 2011 13:49

Genel Başkanımız Fevzi Durgun, Kıbrıs Barış Harekatı’nın yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaparak, “Kıbrıs Türkünün özgürlük günü olan 20 Temmuz’un 37. yıldönümü tüm KKTC ve Türkiye Türklerine kutlu olsun” dedi.

Başkan Durgun, açıklamasında şunları kaydetti:

“1963 yılında Rumlar tarafından siyasi hakları gasp edilen Kıbrıs Türkü, kendisine uygulanan tüm baskılara ve şiddete karşı direniş göstermiş ve 20 Temmuz 1974’te Türkiye’nin müdahalesi ile barış, huzur ve özgürlük ortamına kavuşmuştur. İşte bu nedenledir ki 20 Temmuz aynı zamanda ‘Barış ve Özgürlük Bayramı’ olarak kutlanmaktadır. Ve bu bayram yalnız yavru vatan KKTC'nin değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin de bayramıdır.”

 

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 231 232 233 234 235 236 237 238 239 240 Sonraki > Son >>

Sayfa 239 / 240

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam