Anasayfa
TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’ndayız
USİAD bu yıl 30. kez düzenlenen Uluslararası TÜYAP İstanbul Kitap Fuarı’nda 4. Salon 115 No’lu standda.

12-20 Kasım 2011 tarihleri arasında düzenlenecek olan fuarda derneğimizin standında dergi, yayın ve raporlarımız yurttaşlara ulaştırılacak.
TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi-Büyükçekmece’deki fuar bu yıl, 600 yayınevi ve kitle örgütünün katılımının yanı sıra, 200 etkinlik ve yüzlerce imza ile kapılarını kitapseverlere açmaya hazırlanıyor.
Açılışını Mısır ve Türkiye’nin kültür bakanlarının yapacağı İstanbul Kitap Fuarı’na yurt dışından 35 ülkeden yayınevleri, telif ajansları ve konuk yazarlar da katılacak.
Onur yazarının Ferit Edgü olduğu ve ana temanın “Umut: düş mü, Gerçek mi?” olarak belirlendiği kitap fuarı otuzuncu yılında 20 konuk yazar, yüzlerce imza günü ve tematik etkinliklere de ev sahipliği yapacak…
 
BÜYÜK ÖNDER ATATÜRK'Ü SAYGIYLA ANIYORUZ...

 
CUMHURİYET BAYRAMIMIZ KUTLU OLSUN!..

 

En büyük bayramımız, Cumhuriyetimiz 88. kez kutlu olsun.

Her şeye rağmen sonsuza dek yaşayacağı inancıyla…

 

Fevzi Durgun

USİAD Genel Başkanı

 
USİAD Bildiren Dergisi'nin 45. sayısı yayınlandı!
Salı, 13 Eylül 2011 22:48

"BÜYÜYOR MUYUZ BATIYOR MUYUZ" başlığıyla yayımlanan ve ağırlıklı olarak Ekonomik Krize ilişkin değerlendirme,
söyleşi ve analizlerin yer aldığı dergide ayrıca "Savunma Sanayiinde Milliliğin Önemi" ve
"Türkiye'nin Yeni Kıbrıs Politikası" gibi konular da kapakta alt başlıklar halinde yer aldı.

Devamını oku...
 
Kıbrıs Barış Harekatı’nın 37. Yıldönümü İstanbul’da da Kutlandı
Perşembe, 21 Temmuz 2011 10:55

20 Temmuz Kıbrıs Barış Harekatı’nın 37. yıldönümü İstanbul’da da kutlandı. KKTC İstanbul Başkonsolosluğu’nun himayesinde Kıbrıs Türk Kültür Derneği İstanbul Şubesi tarafından dün akşam Küçükçekmece’de gerçekleştirilen ve Genel Başkanımız Fevzi Durgun’un da hazır bulunduğu resepsiyonda askeri ve mülkü erkanın yanı sıra da kitle örgütü temsilcileri, gaziler, aydınlar da yer aldı. Etkinliğe başta İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu ve eşi olmak üzere 1. Ordu Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, KKTC İstanbul Başkonsolosu Servet Dorak, Küçükçekmece Belediye Başkanı Aziz Yeniay, Kıbrıs Türk Kültür Derneği İstanbul Şube Başkanı Zehra Bilge Eray ile Başkan Yardımcısı Kıbrıs Gazisi emekli Yarbay Atilla Çilingir, Ulusal Kanal Genel Yayın

Devamını oku...
 
“KIBRIS BARIŞ HAREKATI’NIN 37. YILDÖNÜMÜ KKTC VE TÜRKİYE CUMHURİYETİ’NE KUTLU OLSUN!”
Salı, 19 Temmuz 2011 13:49

Genel Başkanımız Fevzi Durgun, Kıbrıs Barış Harekatı’nın yıldönümü dolayısıyla yazılı bir açıklama yaparak, “Kıbrıs Türkünün özgürlük günü olan 20 Temmuz’un 37. yıldönümü tüm KKTC ve Türkiye Türklerine kutlu olsun” dedi.

Başkan Durgun, açıklamasında şunları kaydetti:

“1963 yılında Rumlar tarafından siyasi hakları gasp edilen Kıbrıs Türkü, kendisine uygulanan tüm baskılara ve şiddete karşı direniş göstermiş ve 20 Temmuz 1974’te Türkiye’nin müdahalesi ile barış, huzur ve özgürlük ortamına kavuşmuştur. İşte bu nedenledir ki 20 Temmuz aynı zamanda ‘Barış ve Özgürlük Bayramı’ olarak kutlanmaktadır. Ve bu bayram yalnız yavru vatan KKTC'nin değil, Türkiye Cumhuriyeti’nin de bayramıdır.”

 

Devamını oku...
 
Bartu Soral'ın USİAD için hazırladığı "Türk Ekonomisi'nde Değişim" kitabı Kırmızı Kedi Yayınevi'nden çıktı!
Cumartesi, 02 Temmuz 2011 11:40

"TÜRK EKONOMİSİ'NDE DEĞİŞİM" BÜTÜN KİTAPÇILARDA!

İktisatçı Bartu Soral'ın USİAD için hazırladığı bu raporda "Türk Ekonomisinde Değişim" adı altında, Cumhuriyet'in kuruluşuyla başlayan ve bugüne değin türlü etkiler ve baskılarla uygulanmış ve uygulanmakta olan değişiklikler incelenmiş ve bugünkü sonuçlara ulaşılmıştır. Geldiğimiz noktanın çarpıcı bir biçimde ele alındığı bu raporda ayrıca bütün zorlukları aşmak ve "Güçlü Ekonomi ve Zengin Türkiye"yi yaratmak için gerekli öneriler de yer almaktadır.

Ayrıntılı bilgi için:
USİAD Genel Merkezi 
Tel: 0 212 217 36 48 Faks: 0 212 217 36 50 
E-posta: Bu e-Posta adresi istek dışı postalardan korunmaktadır, görüntülüyebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir

 
Basın ve Halkla İlişkiler Müdürümüz Esin Taşdemir KASTAMONU TV’deydi!
Cuma, 01 Temmuz 2011 09:20

Derneğimiz Basın ve Halkla İlişkiler Müdürü Esin Taşdemir, 1 Temmuz günü (bugün) Kastamonu TV’de yayımlanan “Biz Kadınlar” programına konuk oldu. Gülfem Çerçioğlu’nun hazırlayıp sunduğu ve bir saati aşkın süren programın ilk bölümünde kadınların iş dünyasındaki yeri ve önemine değinen Taşdemir, bütün kadınların zamanlarını verimli değerlendirmelerini ve üretime katılmaları gerektiğini belirtti. Programın ikinci bölümünde ise kuruluşundan bugüne derneğimiz USİAD’ın çalışmalarına değinen Taşdemir, yerli sanayi ve yerli malı kullanımının önemi ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

 
Genel Başkanımız Fevzi Durgun KAISİAD’ın “Sivil Toplum Kuruluşlarının Yeri ve Önemi” Paneline Katıldı
Çarşamba, 15 Haziran 2011 14:18

Derneğimizin Genel Başkanı Fevzi Durgun, Kars Ardahan Iğdır Sanayici ve İşadamları Derneği KAISİAD’ın 29 Mayıs günü Beşiktaş Kültür Merkezi’nde düzenlediği ‘Sivil Toplum Kuruluşlarının Yeri ve Önemi’ paneline konuşmacı olarak katıldı.

Açış konuşmasını KAISİAD Genel Başkanı Süreyya Çinik’in yaptığı panelin diğer konuşmacıları Prof. Dr. Selçuk Demirbulak, Prof. Dr. Ayhan Toraman, Türkiye Yardım Sevenler Derneği İstanbul Şube Başkanı Yıldız Laçinel ve Türkiye Bilişim Derneği İstanbul Şube Başkanı Levent Karadağ’dı.

Devamını oku...
 
<< Başlangıç < Önceki 201 202 203 Sonraki > Son >>

Sayfa 202 / 203

USİAD Bildiren Dergisi

Reklam

Raporlar

Reklam

Kitaplar

Reklam